logo
Grill elektryczny - czy warto kupić - NowosciproduktowePL

Grill elektryczny – czy warto kupić? Ranking 8 wybranych modeli


11-08-2020| 12:27| Źródło: Media Markt| Fot: Media Markt

Wiele osób ceni sobie potrawy z grilla. Ciekawą alternatywą dla tych tradycyjnych urządzeń jest grill elektryczny. Ranking produktów, który przygotowaliśmy, pokaże różne modele, żebyś mógł wybrać najlepsze dla siebie. Myślisz o zakupie grilla elektrycznego? Zobacz, jaki wybrać!


Grill elektryczny – czy warto?

Zanim zdecydujemy się kupić grill elektryczny, warto zastanowić się nad różnicami między grillem tradycyjnym i elektrycznym. Największe zalety grilla elektrycznego to:

Łatwość rozpalania – nie potrzebujemy węgla ani rozpałki, rozgrzanie rusztu nie wymaga także czasu, umiejętności czy doświadczenia – wystarczy podłączyć sprzęt do gniazdka – uda się za każdym razem.

Zdrowsze potrawy – wielu specjalistów podkreśla, że potrawy z tradycyjnego grilla mogą być pełne różnych zanieczyszczeń, które wydzielane są podczas spalania węgla czy rozpałki – w przypadku grilla elektrycznego ten problem nie występuje.

Możliwość grillowania w domu – grill można uruchomić w swojej kuchni, nie trzeba szukać wyznaczonego miejsca ani pytać o zgodę swojej spółdzielni mieszkaniowej czy sąsiadów.

Dodatkowe funkcje – podobnie jak inne nowoczesne urządzenia, grill elektryczny także zapewnia wiele udogodnień. Warto w tym miejscu wymienić na przykład wskaźnik poziomu wysmażenia, pomiar grubości mięsa i dostosowywanie do niego długości opiekania czy możliwość uruchomienia automatycznych programów pod konkretne rodzaje potraw – ryby, drób, steki itd.

Grillowanie przez cały rok – w normalnych warunkach grillowanie jest raczej rozrywką sezonową. Zazwyczaj zaczynamy myśleć o smacznych grillowanych potrawach tuż przed majówką, a zapominamy o nich zaraz po wakacjach, gdy pogoda wyraźnie się pogorszy. Co innego, jeśli mamy sprzęt do grillowania w domu i nigdzie nie musimy się ruszać! W tej sytuacji sezon na grill może być niezależnie od pory roku – oto kolejna zaleta, dla której warto wybrać grill elektryczny!

Oczywiście są także mankamenty. Największą barierą może być cena – taki grill jest droższy od tradycyjnego. Poza tym jego używanie wiąże się ze zużyciem prądu, co także generuje koszty. Warto jednak pozwolić sobie na ten komfort, bo zalety zdecydowanie przysłaniają wady takiego rozwiązania.

Grill elektryczny – jaki wybrać?

Urządzenie elektryczne do grillowania różnią się od siebie pod wieloma względami. Co uwzględnić, szukając sprzętu odpowiedniego dla siebie?

Konstrukcja grilla – może być otwarta lub zamknięta. W przypadku grilla zamkniętego wyglądem przypomina on opiekacz albo gofrownicę. Płytki grzejne przywierają z dwóch stron, dzięki czemu można równomiernie usmażyć potrawę. Grille elektryczne o konstrukcji otwartej w większym stopniu przypominają tradycyjny grill bez prądu. Są także modele, których można używać zarówno w wersji otwartej, jak i z zamkniętą pokrywą.

Powierzchnia do grillowania – grill może być wyposażony w metalowy ruszt, wymienne płytki albo wysuwane minipatelnie pod płytą, na których można umieszczać produkty. Ten ostatni, dość specyficzny, rodzaj grilla nazywany jest raclette. Dzięki niewielkim patelniom na grillu można przygotować na przykład jajko sadzone, omlet albo stopiony ser. Oprócz samego rodzaju powierzchni, warto zwrócić uwagę na zastosowane materiały i jakość wykonania. Idealny grill elektryczny, jaki warto wybrać, to taki, gdzie powierzchnia szybko się nie ściera i – przede wszystkim – potrawy nie przywierają do rusztu. Najczęściej stosuje się aluminium, metal albo powłokę ceramiczną.

Moc – im jest większa, tym grill szybciej się nagrzewa. Często grille o większej mocy osiągają także wyższe maksymalne temperatury.

Wielkość – im większa powierzchnia, tym więcej potraw uda się przygotować, ale z drugiej strony – generuje to także problem z przechowywaniem. Dlatego najlepiej realistycznie ocenić swoje potrzeby oraz możliwości magazynowania. W ofercie można znaleźć zarówno małe grille, mieszczące się w każdej kuchni, nawet u singla, jak również duże urządzenia, przeznaczone nie do kuchni, a raczej na taras czy werandę.

Łatwość czyszczenia – im łatwiej grill domyć, tym mniej czasu zmarnujemy na tę nieprzyjemną, ale konieczną czynność.

Grill elektryczny – ranking ośmiu modeli Media Markt na 2020 rok

Grill MPM MGR-10 M

To urządzenie o mocy 2000W, które zapewnia regulację temperatury w zakresie 150–230 stopni Celsjusza. Grilla można używać na dwa sposoby – zarówno jako standardowego grilla, jak i dwustronnego urządzenia do przygotowywania mięs i opiekania ich z dwóch stron. Równomierne nagrzewanie gwarantują grzałki panelowe. Dzięki zastosowaniu teflonu potrawy nie przywierają i łatwo zachować czystość.

Grill OK. ORA 102

To przykład urządzenia typu raclette. W zestawie otrzymujemy 8 malutkich patelni do umieszczenia pod płytą. Jednocześnie możemy grillować na patelniach, a także umieścić produkty na ruszcie znajdującym się na górze. Ten model jest niedrogi i kompaktowy, dzięki czemu sprawdzi się w każdej kuchni. Wymiary to 43,2×13,6×27,8 cm.

Grill SEVERIN RG 2674 Raclette

Następny kompaktowy sprzęt, idealny do przygotowania oryginalnego śniadania. W tym modelu mamy 4 patelnie umieszczone poniżej płyty grzejnej. Powierzchnia grilla jest pokryta powłoką antyadhezyjną. Skromna moc 600W jest całkowicie wystarczająca dla tego niewielkiego urządzenia.

Grill METROX ME-1568

To dobre rozwiązanie dla osób, którym przeszkadza nadmiar dymu i intensywne zapachy, które przy smażeniu są nieuniknione. Wbudowany wentylator bardzo skutecznie zasysa dym i wydmuchuje powietrze bez tłuszczu. Parametry grillowania ustawiamy bez problemu, korzystając z panelu dotykowego. Moc tego modelu to 1500W.

Grill TEFAL GC750D30 OptiGrill Elite

To już produkt z segmentu premium. Mając ten nowoczesny sprzęt, nie musimy specjalnie doglądać potraw ani martwić się o odpowiednie parametry. Inteligentna technologia Automatic Sensor Cooking, wykrywa liczbę produktów umieszczonych na grillu i ich grubość, a następnie automatycznie dostosowuje do nich temperaturę i czas grillowania. W ten sposób, można będzie bez trudu przygotować chociażby ulubione steki. Do dyspozycji mamy tu 12 programów. Sterowanie odbywa się za pomocą dotykowego panelu na froncie urządzenia. Przydatnym funkcjom towarzyszy trwała konstrukcja i nowoczesny wygląd.

Grill TEFAL GC451B12 Supergrill

Następny wysoko oceniany grill elektryczny w naszym rankingu, który może przypaść do gustu. Można używać go zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej. Jest wyposażony w żeliwne płyty, co sprawia, że długo trzyma odpowiednią temperaturę, nawet po odłączeniu od zasilania. Płyty można odczepić i umyć w zmywarce. Temperaturę reguluje się, wybierając jeden z 4 dostępnych poziomów. Do dyspozycji jest także timer.

OK OSG 3210 Stand Grill

Wysoki grill na nóżkach, z bardzo pojemnym rusztem. Będzie idealny na balkon lub taras. Szybko się nagrzewa, dzięki mocy 2000W.

Grill BREVILLE VHG026X DuraCeramic

Na koniec rankingu grillów elektrycznych elegancki model o bardzo oryginalnym designie. Z pewnością będzie ozdobą niejednej kuchni, a przy tym – zachwyci swoimi możliwościami. Pokrywa otwierana pod kątem 180 stopni sprawia, że możemy łatwo podwoić powierzchnię do grillowania. Inne zalety to płynna regulacja temperatury, specjalne rynienki ociekowe na tłuszcz oraz nieprzywierająca powłoka.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jaki grill wybrać. Przekrój możliwości jest tak duży, że bez problemu znajdziemy sprzęt spełniający Twoje potrzeby i wymagania!