logo
Idealna przekąska dla dziecka

Idealna przekąska dla dziecka


18-11-2020| 11:10| Źródło: SM Mlekpol| Fot: SM Mlekpol

Czy istnieje idealna przekąska? Rodzic powie, że musi być zdrowa, a maluch, że… smaczna! Najlepiej, by była także atrakcyjna wizualnie oraz dostarczała organizmowi cennych składników odżywczych. Jak połączyć te wszystkie cechy? Jak wprowadzić do diety najmłodszych tak ważne w piramidzie zdrowego żywienia nabiał, owoce i warzywa? Co zrobić, by dziecko chętniej niż po batonika sięgało na przykład po jogurt? Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów.


Dla najmłodszych

Kiedy pokarm matki przestaje być jedynym i najcenniejszym źródłem pożywienia, stopniowo poszerza się jadłospis. Urozmaicając dietę niemowlaka, należy na pewnym etapie włączyć również nabiał. Mleko i jego przetwory dzieci mogą spożywać już po ukończeniu pierwszego roku życia. Początkowo dobrym pomysłem jest łączenie jogurtów naturalnych z owocami, takimi jak banan, jabłko czy gruszka. To całkiem dobra i zdrowa przekąska dla dziecka.

Jako przekąska dla dziecka warta uwagi jest innowacyjna propozycja na polskim rynku – mleko Łaciate Junior o zwartości tłuszczu 3,8%. Zostało ono stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Jest dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci, którym mleko modyfikowane należy zastąpić innym, odpowiednio wartościowym, dostarczającym wielu cennych składników. Łaciate Junior doskonale zaspokaja potrzeby intensywnie rozwijającego się organizmu, a swoim składem jest bardzo zbliżone do mleka „prosto od krowy”. Z czasem do diety dochodzą kolejne produkty mleczne.

Dla dwulatka ciekawą przekąską po obiedzie może być serek homogenizowany, który nie będzie zawierał zbędnych dodatków i dużej ilości cukru. Wśród szerokiej gamy tego typu produktów na szczególną uwagę zasługuje serek waniliowy Rolmlecz. Obecny na rynku już blisko 50 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kolejnych pokoleń dzieci i dorosłych. Wyróżnia się krótką i czystą etykietą, czym idealnie wpasowuje się w dzisiejsze oczekiwania młodych rodziców i współczesne trendy żywieniowe.

Dla szkolniaka

Codziennie wielu rodziców staje przed dylematem, co najlepiej spakować dziecku na drugie śniadanie do szkoły? Jeśli Waszemu potomstwu znudziły się tradycyjne kanapki czy w kółko te same owoce, jeśli nie chcecie by niezdrowe przekąski wkradały się do codziennego jadłospisu, to należy spróbować zaskakiwać ich formą i smakiem nowych propozycji. Co powiecie na jogurt pitny bogaty w witaminy i antyoksydanty, a do tego dostępny w tropikalnych i orzeźwiających połączeniach smakowych z owocami: truskawka z kiwi, malina z granatem i melon z poziomkami? Aż chce się spróbować!

Dzieciaki pokochają Milko Fun za smak i praktyczne opakowanie, czyli kartonik o pojemności 330 ml wykonany z papieru. Jest wąski, lekki, po prostu poręczny, a szczelność opakowania zagwarantuje bezpieczeństwo jego transportu w plecaku. Natomiast rodzice doceniają tę linię jogurtów pitnych za ich korzystny wpływ na organizm oraz skład, nie ma tam syropu glukozowo-fruktozowego, ani innych zbędnych dodatków.

Na mały głód

Znacie sytuację, gdy dziecko wychodzi z pokoju i mówi: „coś bym zjadł”? Nawet jeśli to tylko przekąska to mamie lub tacie najbardziej zależy na tym, by była ona pełnowartościowa. Według zaleceń codziennie powinniśmy spożywać 5 porcji warzyw i owoców. Jak jednak wprowadzić je do diety dziecka, by chciało je zjeść z przyjemnością, a nie pod przymusem? Sprawdzającym się rozwiązaniem są… koktajle. Proste, szybkie w przygotowaniu, znakomite między posiłkami, kiedy chcemy dodatkowo się posilić. Zmiksowanie owoców i warzyw z maślanką, kefirem, mlekiem lub jogurtem naturalnym to znacznie ciekawsza alternatywa niż spożywanie ich pojedynczo. Koktajle kryją w sobie różne smaki, są kolorowe, a estetyczna forma podania może dodatkowo zachęcać do ich spożycia. Najlepiej przygotowywać je ze świeżych, sezonowych owoców i warzyw.