logo
KamerySomfy-zewnatrz-domu

Kamery Somfy z Apple HK


06-07-2020| 06:05

Dobra wiadomość dla fanów Somfy i Apple. Dwie kamery z serii Somfy Protect, zewnętrzna i wewnętrzna, są kompatybilne z platformą HomeKit. Umożliwia to proste sterowanie urządzeniami domowymi w wersji smart z jednej aplikacji.

Zabezpieczenie domu, posesji czy mieszkania kamerami to wyraz troski o poczucie spokoju mieszkańców. Takie rozwiązanie sprawdza się na czas wyjazdów weekendowych czy wakacyjnych, nieobecności w ciągu dnia pracy czy też w domkach letniskowych. Kamery wewnętrzna i zewnętrzna z serii Somfy Protect pozwalają monitorować z poziomu aplikacji w smartfonie sytuację na terenie wybranej nieruchomości 24 godziny na dobę.

Urządzenia informują właścicieli o tym, co dzieje się w domu pod ich nieobecność. Obydwie kamery Somfy Protect posiadają wbudowany czujnik ruchu. Gdy tylko wykryją niepożądaną ingerencję na terenie nieruchomości, wysłany zostaje alert typu push bezpośrednio na smartfon użytkownika. Dodatkowo kamery rejestrują przebieg zdarzenia. 30-sekundowe nagranie zapisywane jest bezpiecznie w chmurze, a dostęp do niego jest bezpłatny przez siedem dni od zajścia.

Kamery-Somfy-Protect-wnętrze
Kamera Somfy Protect kompatybilna z Apple HomeKit

Ponadto kamera zewnętrzna posiada dodatkowe funkcje, które mogą odstraszyć potencjalnego intruza. Dzięki wbudowanej syrenie 110 dB możemy w sytuacji zagrożenia uruchomić sygnał alarmowy bezpośrednio ze smartfonu. Po uprzednim podłączeniu do oświetlenia zewnętrznego można również oświetlić teren bezpośrednio przed domem.

Smart opcje

Użytkownicy kamer zewnętrznej i wewnętrznej docenią łatwość ich obsługi, intuicyjny interfejs aplikacji Somfy Protect do zarządzania oraz opcje. Jeśli po opuszczeniu domu przez mieszkańców, kamery będą wyłączone, dzięki funkcji smart aktywacji właściciel otrzyma przypomnienie o konieczności ich uruchomienia. Dodatkowo funkcja „słuchaj i mów” pozwala komunikować się z osobami będącymi w domu lub na terenie posesji. W ten sposób można chociażby podczas gotowania wydać instrukcje kurierowi, gdy niezapowiedziany stanie pod drzwiami.

Kompatybilność

Kamery można połączyć z rozwiązaniami alarmowymi z gamy Somfy Protect, by stworzyć kompleksowy system. Zabezpieczenie mieszkania czy domu, zarządzane jest bezpośrednio z aplikacji w smartfonie. Współpracują one z Google Assistant, Amazon Alexa czy platformą IFTTT, które umożliwiają jeszcze wygodniejsze sterowanie za pomocą poleceń głosowych czy scenariuszy warunkowych.

Kompatybilność kamer Somfy Protect z platformą HomeKit to kolejny krok w rozwoju kompleksowej oferty Somfy oraz benefit dla użytkowników produktów giganta technologicznego z Kalifornii. Oznacza bowiem możliwość sterowania smart urządzeniami z jednej aplikacji, a także głosowo za pośrednictwem Siri. To także istotny element długofalowej współpracy Somfy z marką Apple i innymi wiodącymi dostawcami technologicznych udogodnień.

Somfy należy do sojuszu utworzonego przez liderów nowych technologii i wygodnych rozwiązań, w tym Apple, Google, Amazon i firm zrzeszonych w Zigbee Alliance. W gronie liderów definiujemy nowy standard kompatybilności do zarządzania smart home. To ważny projekt, wspólnie pracujemy nad inteligentną i bezpieczną przyszłością, w której integracja urządzeń będzie jeszcze łatwiejsza – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.