logo
Lampy CTLS NEA LED - Nowosciproduktowe.pl

Lampy CTLS NEA LED – spotkanie techniki z designem


25-02-2021| 10:55| Źródło: Nowodvorski Lighting | Fot: Nowodvorski Lighting

Kto z nas nie marzy o oświetleniu, które jest piękne, pozwala w profesjonalny sposób podkreślić charakter wnętrza i które można dostosowywać do zmiennych potrzeb? Lampy CTLS NEA LED Nowodvorski Lighting to oświetlenie, które zachwyca piękną formą oraz szerokim wachlarzem możliwości aranżacyjnych i które doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie standard to zdecydowanie za mało.


Wierniejsze odwzorowanie kolorów, możliwość zmiany kąta świecenia, a nawet całej geometrii punktów świetlnych bez ingerowania w instalację elektryczną – to tylko niektóre z możliwości, którymi każdy z nas może się cieszyć stosując lampy CTLS NEA LED. Te nowoczesne lampy zostały stworzone specjalnie z myślą o zastosowaniu w obiektach komercyjnych, w których precyzyjnie dobrane parametry oświetlenia mają szczególne znaczenie, zmienna ekspozycja wymaga częstych modyfikacji, a strona estetyczna ma równie duże znaczenie co funkcjonalność. To doskonałe rozwiązanie dla przestrzeni ekspozycyjnych, placówek handlowych, obiektów użyteczności publicznej i wszystkich miejsc, w których chcemy uzyskać wyjątkowy efekt oświetleniowy.

Lampy CTLS NEA LED dostępne są w mocy od 20 do 40 W oraz w dwóch temperaturach barwowych 3000 i 4000 K. W każdym z tych wariantów w zestawie z lampami mamy opcjonalny w montażu filtr przeciwolśnieniowy typu plaster miodu oraz trzy soczewki odpowiedzialne za kąt świecenia. Do wyboru mamy kąt 15° – dający wąski strumień precyzyjnego i skupionego światła doskonałego do punktowego podświetlenia i podkreślenia obiektów o szczególnej wadze, 23° o umiarkowanej średnicy strumienia i 36° zapewniający szerokie, jednorodne i rozproszone światło. Zależnie od potrzeb, soczewki możemy w dowolnym momencie wymieniać, zmieniając charakter wnętrza i rozkład światła w pomieszczeniu. Mamy też możliwość zmiany kierunku strumienia światła zarówno w płaszczyźnie pionowej w zakresie 180° oraz w poziomie o 355°, co pozwala skierować światło dokładnie tam, gdzie tego potrzebujemy.

Bardzo ważnym parametrem oświetlenia CTLS NEA LED jest także wysoki współczynnik oddawania barw CRI ≥ 90, pozwalający na bardziej rzeczywisty odbiór kolorów w sztucznym oświetleniu. To rozwiązanie szczególnie istotne przy ekspozycji produktów i wszędzie tam, gdzie wierne odwzorowanie barw może decydować o naszych wyborach. Wysoki współczynnik pozwala bardziej realnie ocenić wygląd produktu, pokazać jego rzeczywisty wygląd i uniknąć sytuacji, w których zrealizowany wydruk, czy zakupiony towar oglądany w naturalnym świetle przestanie spełniać nasze oczekiwania, co przekłada się na zadowolenie z naszych usług i oferowanych produktów.

Nowoczesne moduły świetlne o żywotności 50 000 godzin montowane w oprawach zapewnią też długotrwały okres użytkowania, a pięcioletnia gwarancja producenta potwierdza najwyższą jakość wykonania i zastosowanych rozwiązań.

Lampy CTLS NEA LED

CTLS NEA LED oferują jednak jeszcze większą swobodę niż dowolność w definiowaniu pojedynczych punktów świetlnych. Dzięki mocowaniu do szynoprzewodów zyskujemy także możliwość różnych typów instalacji – szynoprzewody możemy montować pod i natynkowo, jak również zawieszać na linkach, co daje pełną swobodę w pionowym rozmieszczeniu opraw oświetleniowych, także we wnętrzach o skomplikowanej geometrii sklepienia, czy ponadstandardowej wysokości. W dowolnym momencie możemy przesuwać oprawy wzdłuż szynoprzewodów, jak również możemy modyfikować geometrię całego układu zmieniając punkty zaczepu i przenosić całą instalację lub jej poszczególne fragmenty. Jeśli więc zmieni się rozkład pomieszczenia – mamy pełną dowolność w nowym mocowaniu podwieszonych lub natynkowych szynoprzewodów i rekonfiguracji oświetlenia bez konieczności ciężkich prac instalacyjnych.

Szerokie możliwości techniczne zamknięte zostały w minimalistycznej, eleganckiej formie, wpisującej się w najnowsze trendy projektowe. Zarówno oprawy jak i szynoprzewody dostępne są w kolorze czarnym oraz białym i zostały wykonane z aluminium, zapewniającego wieloletnią trwałość bez żadnych zmian wizualnych. Aluminium jest też wyjątkowo lekkim materiałem, dzięki czemu lampy nie stanowią dużego obciążenia i nie ma problemów z ich mocowaniem także przy konstrukcjach o mniejszej nośności.

Subtelny design opraw CTLS NEA LED sprawdzi się zarówno w nowoczesnych przestrzeniach, w których będzie korespondował ze współczesnymi formami, jak i we wnętrzach bardziej klasycznych i zabytkowych, gdzie może stanowić doskonałe uzupełnienie oryginalnego oświetlenia budując osobną, współczesną płaszczyznę estetyczną. W ofercie Nowodvorski Lighting dostępne są również specjalne montowane do szynoprzewodów adaptery CTLS, do których możemy zamocować dowolne klosze i abażury spośród ponad stu utrzymanych w bardzo różnorodnej stylistyce modeli Systemu Cameleon, które mogą być ciekawym akcentem czy zróżnicowaniem systemów świetlnych zbudowanych na bazie opraw z serii CTLS NEA LED. Taka opcja z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy lubią bawić się ciągłymi zmianami aranżacji i zaskakiwać nowym wystrojem.

Połączenie wyśmienitych parametrów technicznych zarezerwowanych dla profesjonalnych rozwiązań, ponadczasowa estetyka i elegancja oraz możliwość stałej swobody w kreacji sprawiają, że oprawy CTLS NEA LED sprawdzą się w każdych warunkach. Będą też znakomitą odpowiedzią na wyjątkowe potrzeby najbardziej wymagających użytkowników i pozwolą czerpać zadowolenie z podziału światła na strefy oraz wszystkich oferowanych możliwości.