logo
ROARINGWILD

Lee rozpoczyna pierwszą współpracę w zakresie odzieży unisex z globalną marką odzieży ulicznej ROARINGWILD


03-10-2023| 08:00| Źródło: Lee®| Fot: Lee®

Kapsuła inspirowana latami 80. przynosi nową falę międzynarodowej odzieży ulicznej do Stanów Zjednoczonych i Europy. Lee® ogłasza swoją pierwszą współpracę w zakresie odzieży unisex z ROARINGWILD®, chińską marką znaną z unikalnego podejścia do odzieży ulicznej.


Obie marki połączyły siły, aby stworzyć globalną kapsułę unisex, która pokazuje związek muzyki i kultury poprzez odzież uliczną. Jako pierwsza marka dżinsowa współpracująca z ROARINGWILD®, kolekcja ta łączy legendarne dżinsowe kształty Lee® z energią ROARINGWILD®, aby zaprezentować przekraczające granice projekty, które nawiązują do historii Lee®, a jednocześnie zawierają młodzieńcze, niepowtarzalne projekty.

„Ta kolekcja to duży krok dla Lee, ponieważ jest to nasza pierwsza w pełni unisex kolekcja, która jest dostępna na całym świecie” – powiedziała Brigid Stevens, globalny wiceprezes ds. marketingu Lee®. „Lee działa na rynkach azjatyckich od prawie 30 lat i jest liderem w branży dżinsowej w Chinach. ROARINGWILD to jedna z największych marek odzieży ulicznej w Chinach; jesteśmy dumni, że możemy współpracować z nimi po raz pierwszy i zaprezentować tę wyjątkową wizję naszym klientom na całym świecie”.

Zainspirowana nostalgią za sztuką lat 80-tych, muzyką elektroniczną i sceną klubową, kapsuła zawiera koszulki z grafikami, kurtki dżinsowe i dżinsy o ponadwymiarowych krojach. Najlepsze style obejmują następujące elementy:

  • Ponadwymiarowa kurtka Rider – stworzona dla wszystkich płci, ponadwymiarowa kurtka Rider marki Lee® x ROARINGWILD jest świadectwem dziesięcioleci nieustraszonego stylu. Przydymione laserowe spranie upamiętnia pionierów undergroundowej sceny lat 80-tych.
  • Przycięta kurtka Rider – ta kurtka o klasycznym kroju ma przycięty, pudełkowy krój inspirowany londyńską sceną klubową lat 80.
  • Jeansy z szerokimi nogawkami – te jeansy z szerokimi nogawkami zostały zaprojektowane z myślą o międzynarodowym wyglądzie, unikalnym zamkiem błyskawicznym z boku nogawki i luźnym krojem.
  • Oversize Sweatshirt and Tees – Oddając hołd innowacyjności artystów Avant Garde z lat 80-tych, charakteryzują się grafikami w wygodnych, luźnych krojach.
  • Baggy Cargo Jean – łączące klasyczną konstrukcję odzieży roboczej Lee® z estetyką ROARINGWILD, te dżinsy mają kontrastowe szwy, duże kieszenie i krój oversize.
  • Baggy Jean – ten jeans ma laserowo sprany denim i unikalne, jedyne w swoim rodzaju szwy.

„Inspiracją dla tej kolekcji jest muzyka elektroniczna i kultura młodzieżowa, a w szczególności część muzyki elektronicznej. Podsumowujemy cztery kluczowe słowa: SYNTHPOP, NEW WAVE, POST PUNK i HOUSE” – powiedział dyrektor kreatywny ROARINGWILD, Meng Bing An. „Projekt graficzny został zainspirowany sztuką lat 80-tych, w szczególności wzorem fal dźwiękowych. Połączyliśmy również nasze krawiectwo z klasyczną sylwetką Lee®. W sumie kolekcja reprezentuje buntowniczego ducha”.

Ceny produktów wahają się od 70 do 200 euro. Wszystkie modele są dostępne w rozmiarach od XS do XL. Kolekcję Lee® x ROARINGWILD® można znaleźć na stronach internetowych i w sklepach należących do Lee® w Stanach Zjednoczonych i Europie, w sklepach należących do Lee® w Chinach oraz na platformach Tmall i Red. Jest ona również dostępna w sklepach i witrynach należących do ROARINGWILD® w Chinach i na wybranych rynkach.