logo
Rower Merida - Nowosciproduktowe.pl-1

Merida Polska z nową rozszerzoną gwarancją


08-10-2020| 08:50| Źródło: Merida Polska| Fot: Merida Polska

Merida Polska wprowadza nową rozszerzoną gwarancję na ramy i sztywne widelce rowerów. – To potwierdzenie najwyższej jakości rowerów Merida – mówi Tadeusz Skwarczyński, product manager Merida Polska, przedstawiciela drugiego największego producenta markowych rowerów na świecie.


„Do naszych rowerów mamy na tyle duże zaufanie, że ich ramy obejmujemy rozszerzoną gwarancją. Nie bez powodu nasze motto brzmi „More Bike”. Chcemy, by każdy oczekiwał od naszego roweru trochę więcej. By każdy, kto nim jeździ, czuł, że dokonał właściwego wyboru” – czytamy w katalogu 2021 Merida Polska. Rozwinięciem tych słów jest Rozszerzona Gwarancja Merida (RGM), która obowiązuje w Polsce od 1 października br. Nowymi warunkami gwarancji są objęte ramy i sztywne widelce rowerów Merida z kolekcji 2021 oraz ramy i sztywne widelce rowerów Merida ze starszych kolekcji zakupione od 1 października br.

Rozszerzona Gwarancja Merida zaczyna obowiązywać dwa lata po zakupie roweru, do tego czasu pozostaje w mocy dotychczasowa standardowa dwuletnia gwarancja. RGM są objęte ramy rowerów szosowych i fitness Merida, rowerów crossowych, gravelowych i przełajowych Merida, rowerów górskich Merida z kategorii MTB XC, trail, all mountain oraz Enduro, a także ramy wszystkich rowerów elektrycznych Merida. RGM dotyczy wad fabrycznych (materiałowych lub produkcyjnych) nie tylko ram, ale także sztywnych widelców, o ile są w nie wyposażone rowery z wymienionych wyżej kategorii. Sztywne widelce tych rowerów oraz ramy rowerów Merida Freeway, Cityway i Classicway w ramach RGM są objęte trzyletnią gwarancją.

Co należy zrobić, aby nowy rower Merida był nią objęty? Wystarczy założyć konto na stronie moja.merida.pl i zarejestrować tam swój rower, podając numer ramy oraz wgrywając do systemu zdjęcie bądź skan dowodu zakupu roweru. Wszystkie szczegółowe warunki RGM, w tym związane z nią obowiązki serwisowe, podano na stronie www. Tam także można znaleźć odpowiedzi na przewidziane pytania dotyczące RGM. Wszelkie roszczenia w ramach Rozszerzonej Gwarancji Merida powinny być zgłaszane w punkcie zakupie roweru. W razie stwierdzenia wady fabrycznej Merida dokona wymiany ramy/sztywnego widelca na wolne od wad.

Rozszerzona gwarancja Merida – są powody do zaufania

To potwierdzenie najwyższej jakości rowerów Merida. To także odpowiedź na potrzeby klientów, którzy oczekują takiego potwierdzenia, zwłaszcza jeśli decydują się na zakup roweru z wyższej półki cenowej, z karbonową ramą. Teraz mogą to uczynić, korzystając z odpowiedniego zabezpieczenia, które zapewniamy zarówno dla ram aluminiowych, jak i karbonowych.

mówi Tadeusz Skwarczyński, product manager Merida Polska, o nowych warunkach gwarancji.

Merida Polska ma wiele powodów, by Rozszerzoną Gwarancję Merida wprowadzać z dużym przekonaniem i zaufaniem do swoich rowerów. – O jakości naszych ram świadczy m.in. znikoma liczba dotyczących ich reklamacji – podkreśla Tadeusz Skwarczyński. W sezonie 2018/2019 liczba wszystkich ram Merida, w których stwierdzono wady fabryczne, stanowiła 0,0007% wszystkich sprzedanych w tym czasie przez Merida Polska rowerów.

Słowo „jakość” odmieniane jest w firmie przez wszystkie przypadki. Szczególne znaczenie nadał mu Ike Tseng, który w 1972 r. założył markę, by udowodnić, jak wysokiej jakości mogą być rowery z Tajwanu. Tseng dopiął swego. W dużej mierze przyczynił się do tego, że spośród wielu różnych państw to właśnie Tajwan może się poszczycić najbardziej zaawansowanym know-how dotyczącym produkcji rowerów. Przekraczając technologiczne granice w Azji, mocno wpłynął także na całą dwukołową branżę na świecie. Dość powiedzieć, że Merida jest obecnie drugim największym producentem rowerów markowych na świecie, a jej rowery cieszą miliony użytkowników w różnych częściach globu. Od wielu lat kojarzą się także z kolarstwem na najwyższym poziomie. Rowery te pomagały zdobywać złoto olimpijskie i niezliczone mistrzostwa świata w MTB XC, wiele Pucharów Świata MTB XC, odnosić zwycięstwa etapowe wielkich tourów, a także triumfować w słynnych klasykach World Touru.

Niemiecka precyzja

Blisko 50 lat tradycji i doświadczenia w tworzeniu najwyższej jakości rowerów obejmuje w Meridzie wiele aspektów: od bliskiej współpracy z działem badawczo-rozwojowym w Niemczech, przez współpracę z najlepszymi dostawcami, aż po sam proces produkcji. Sercem każdego roweru Merida jest jego rama. Po raz pierwszy ożywa ona pod Stuttgartem, w głowach niemieckich projektantów marki. Odpowiadają oni za koncepcję każdego roweru Merida, jego pierwsze projekty i prototypy, naniesienie projektu graficznego, dopracowanie modeli przedprodukcyjnych i coś, co dobrze współgra z niemiecką precyzją. To niezliczone testy rowerów.

Testy są przeprowadzone na Tajwanie, w naszym centrum badawczo-rozwojowym w Magstadt pod Stuttgartem, a następnie w zewnętrznym laboratorium testowym w Stuttgarcie. To bardzo poważne i wiarygodne testy.

wyjaśnia Reynaldo Illagan, dyrektor produktów w Meridzie

Rowery są poddawane zaawansowanym testom z dużo większymi obciążeniami, niż wynikałoby z wymogów prawnych i standardów branży, w tym wymogów ISO. Dobrym przykładem niezwykle rygorystycznych standardów, które wyznaczają sobie twórcy rowerów Merida, są rowery elektryczne tej marki. – Są one testowane dla limitu wagi 140 kg [łączna waga roweru, rowerzysty i ewentualnego bagażu – red.]. Taką wagę muszą wytrzymać. Dotyczy to nie tylko ramy roweru, ale wszystkich wykorzystanych w nim komponentów. Nie wystarczy, że np. producent widelca stwierdzi, że wytrzyma on nasz limit, sami testujemy pod jego kątem każdy komponent przewidziany do naszych e-bike’ów. To bardzo wysoki standard w porównaniu z wieloma konkurencyjnymi markami – tłumaczy Benjamin Diemer, jeden z projektantów marki.

Jakość nie zna granic

Historia każdego roweru to historia przekraczania granic. Praca nad nim jest kontynuowana w siedzibie marki w Yuanlin na Tajwanie. Zaawansowane niemieckie projekty wykorzystujące autorskie technologie Meridy łączą się tam z innowacyjnymi technikami produkcji i starannym rzemiosłem z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Jedną z wizytówek Meridy są jej karbonowe ramy zachwycające wagą, sztywnością i komfortem. Aby takie były, potrzebna jest nie tylko kombinacja odpowiednich materiałów i know-how, ale też czas oraz pieczołowitość. Na przykład tworzenie 850-g ramy szosowej Meridy Scultury wymaga 400 różnych, odpowiednio ręcznie ułożonych kawałków karbonowej maty i 45 godzin pracy.

Najwyższe standardy dotyczą także aluminiowych ram, z których marka słynie od lat. Inżynierowie marki z wielką starannością wybierają, a w niektórych przypadkach sami opracowują stopy aluminium odpowiednie do wymogów danego roweru. Dla jakości ramy ważny jest nie tylko dobór odpowiedniego materiału. Równie istotny jest sposób jego obróbki. Technologie produkcji wykorzystywane w fabrykach marki pozwalają wzmocnić rury ram dokładnie tam, gdzie jest to niezbędne, i zminimalizować wagę ram dzięki innej budowie rur w miejscach poddanych mniejszym obciążeniom. Zaawansowane technologie aluminiowej produkcji umożliwiają także osiągnięcie niezwykle złożonych kształtów ram, ich świetnych osiągów oraz końcowego wyglądu, który często do złudzenia przypomina ramy karbonowe.

Wielka pasja i ciągłe dążenie do tworzenia tak dobrych rowerów, jak to tylko możliwe, napędza nie tylko pracowników fabryki na Tajwanie. Ogromne zaufanie do rowerów Merida ma każdy, począwszy od prezesa drugiego największego producenta markowych rowerów na świecie, przez jego projektantów, zespół składający w fabryce poszczególne elementy w całość, pracowników rygorystycznego działu kontroli jakości, aż po osoby tworzące w Zabrzu polską centralę Meridy, które z dużym entuzjazmem wprowadzają Rozszerzoną Gwarancję Merida. – Nasze rowery są tworzone na lata. Wciąż spotykamy się z klientami, których rowery Merida osiągnęły już pełnoletność. Od teraz gwarantujemy, że można z nimi przejechać przez całe życie – uśmiecha się Tadeusz Skwarczyński.