logo
Monitory 4K Panasonic dla biznesu

Monitory 4K Panasonic – dwie nowe serie


21-10-2020| 03:46| Źródło: Panasonic| Fot: Panasonic

Firma Panasonic ogłosiła dostępność dwóch nowych monitorów LCD 4K UHD. Seria SQE1 to uniwersalne, zaawansowane monitory 4K Panasonic profesjonalne zaprojektowane z myślą o działaniu w trybie całodobowym w punktach informacji publicznej lub branży handlowej oraz w przestrzeniach konferencyjnych w środowiskach korporacyjnych. Obejmuje monitory klasy biznesowej o wyjątkowej jakości obrazu 4K, zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w salach lekcyjnych i konferencyjnych oraz branży handlowej, wypoczynkowej i turystycznej.


SQE1: urządzenia zaprojektowane z myślą o niezawodnej pracy przez całą dobę

Monitory 4K Panasonic Seria SQE1 powstała na bazie istniejącej już linii SQ1. To ekskluzywna kolekcja jasnych i solidnych monitorów LCD 4K UHD, do których dodano obsługę sieci Wi-Fi oraz wiele innych przydatnych funkcji. W serii SQE1 do wyboru jest siedem rozmiarów paneli LCD, od 43 do 98 cali. Seria wyróżnia się też niezrównaną jasnością na poziomie 500 cd/m², która zapewnia wyraźny obraz nawet w dużych pomieszczeniach. Tryb wyświetlania w pionie umożliwia elastyczne i czytelne prezentowanie informacji w sklepach i punktach informacji publicznej. Panel IPS sprawia, że informacje i obrazy widać wyraźnie, nawet gdy odbiorca patrzy na nie z boku.

Urządzenia z serii SQE1 zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o działaniu przez całą dobę w przestrzeniach publicznych, takich jak sklepy, przestrzenie reklamowe czy dworce kolejowe, lotniska i inne węzły komunikacyjne. Dodatkowo opcje łączności i wyświetlania treści sprawiają, że seria idealnie nadaje się do nowoczesnych sal konferencyjnych i wykładowych oraz do prowadzenia prezentacji.

Urządzenia ułatwiające pracę grupową

Urządzenia wyposażono w liczne opcje wyświetlania i łączności, dzięki którym treści można szybko i wygodnie udostępniać obrazy na wiele sprawdzonych sposobów.

Firma Panasonic jako pierwsza wyposażyła swoje monitory LCD o wysokiej rozdzielczości 4K w gniazdo Intel Smart Display Module (SDM). Dzięki temu urządzenia z serii SQE1 są nie tylko eleganckie, ale także inteligentne i wielofunkcyjne. Gniazdo Intel SDM sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach biznesowych. Można je wykorzystać między innymi jako wbudowany komputer na potrzeby instalacji digital signage lub jako terminal w przypadku transmisji czy organizacji wydarzeń.

Urządzenia z serii SQE1 oraz wcześniejszej serii SQ1 jako jedyne mogą być również używane w zestawieniu z odbiornikiem typu płytka zaciskowa (Intel SDM) zaprojektowanym do użytku z nowym bezprzewodowym systemem prezentacyjnym Panasonic PressIT. System PressIT, który będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2020 roku, umożliwia łatwe udostępnianie ekranu naciśnięciem jednego przycisku na przekaźniku. Można w ten sposób przesłać sygnał video i audio z komputera, urządzenia z iOS/Androidem[1] lub innego urządzenia mobilnego bez potrzeby instalowania jakichkolwiek programów czy sterowników i łączenia się z siecią.

W przypadku, gdy potrzebne jest w pełni bezprzewodowe rozwiązanie 4K bez jakichkolwiek modułów zajmujących stół konferencyjny, gniazdo SDM pozwala także umieścić rozwiązanie do prezentacji WolfVision Cynap Pure BYOD całkowicie wewnątrz monitora z serii SQE1. Ten elastyczny system jest zgodny ze wszystkimi systemami operacyjnymi – obsługuje technologie klonowania ekranu AirPlay, Miracast i Chromecast – i obejmuje liczne opcje konfiguracji oraz zdalnego zarządzania.

Więcej opcji wyświetlania i łączności

Treści można wyświetlać bezpośrednio z ekranu bez konieczności podłączania dekodera – wystarczy użyć przeglądarki internetowej HTML5 na Androida lub multimedialnego odtwarzacza USB z obsługą sygnału 4K/60p. Możliwe jest również strumieniowanie treści video, prezentacji i zdjęć bezpośrednio z komputera z systemem Windows i modułem łączności bezprzewodowej one-to-one przy użyciu technologii Wireless Display.

Jeśli chodzi o podłączanie urządzeń zewnętrznych, nowa seria została wyposażona w porty HDMI. Dodatkowo gniazdo wejścia/wyjścia DisplayPort umożliwiające szeregowe połączenie kilku monitorów 4K oraz port USB Type-C, który pozwala podłączać urządzenia mobilne. Poza tymi złączami dostępne są też standardowy port szeregowy oraz gniazda USB, LAN, VGA/PC i audio. Urządzenia mają również wbudowane głośniki.

Monitory 4K Panasonic do sal konferencyjnych
Coworking Office space

Seria CQE1: monitory do sklepów oraz sal konferencyjnych i lekcyjnych

Seria CQE1 obejmuje wszechstronne monitory profesjonalne LCD 4K UHD Panasonic, które idealnie sprawdzą się jako ekonomiczne rozwiązanie do sal konferencyjnych i lekcyjnych oraz do wyświetlania obrazów i obsługi instalacji digital signage w branży handlowej, wypoczynkowej i turystycznej. Na nową serię składa się siedem modeli w rozmiarach od 43 do 98 cali. Dzięki zastosowaniu monitora IPS o jasności 400 cd/m² (w przypadku modelu 98-calowego – 500 cd/m²), urządzenia generują obraz w jakości 4K i zapewniają doskonałą widoczność wyświetlanych treści pod każdym kątem. Seria została zaprojektowana z myślą o codziennym użytkowaniu – te solidne urządzenia mogą pracować bez przerwy przez 16 godzin dziennie, co sprawia, że ich zakup jest naprawdę opłacalny. Największy, 98-calowy model został zaprojektowany pod kątem działania w trybie całodobowym.

Serię wyposażono w różnorodne opcje łączności, dzięki którym urządzenia stanowią uniwersalne rozwiązanie dostosowane do potrzeb wielu różnych użytkowników. Treści takie jak digital signage można wyświetlać bezpośrednio z ekranu przy użyciu przeglądarki HTML5 lub multimedialnego odtwarzacza USB obsługującego sygnał 4K/60p. Treści video, prezentacje i zdjęcia można udostępniać bezpośrednio z komputera z systemem Windows za pomocą technologii Wireless Display.

Po podłączeniu dekoderowej wersji nowego systemu Panasonic do bezprzewodowego prowadzenia prezentacji urządzenia z serii CQE1 obsługują również system PressIT.

Dostępne są też różnorodne porty umożliwiające podłączenie do monitora urządzeń zewnętrznych. Monitory wyposażono w 4 porty HDMI obsługujące standard HDMI CEC, dzięki któremu monitor i podłączone do niego urządzenia można obsługiwać jednocześnie, port USB Type-C umożliwiający podłączanie urządzeń mobilnych, port szeregowy oraz gniazda USB, LAN, PC i audio. Urządzenia mają też wbudowane głośniki.

Obie serie będą dostępne w sprzedaży od listopada 2020 roku (zależnie od rozmiaru monitora).