logo
Nowe suplementy diety NANCARE stworzone dla najmłodszych

Nowe suplementy diety NANCARE stworzone dla najmłodszych


21-04-2021| 08:30| Źródło: Nestle| Fot: Nestle

Do oferty Nestlé dołączyły suplementy diety NANCARE stworzone specjalnie dla najmłodszych. W skład linii wchodzą NANCARE WITAMINA D, probiotyki: NANCARE FLORA-PRO i NANCARE FLORA-SUPPORT oraz NANCARE FLORA-EQUILIBRIUM – błonnik GOS/FOS.


NANCARE to suplementy diety przeznaczone dla niemowląt i dzieci. Powstały specjalnie, aby wspierać rozwój i odpowiadać na potrzeby najmłodszych. Mogą wspierać w zaspokojeniu zapotrzebowania dziecka lub być pomocne w przypadku pojawienia się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takich jak biegunki i zaparcia. W skład linii wchodzą 4 produkty.

Suplementy diety z witaminą D

Witamina D pełni w organizmie bardzo wiele zróżnicowanych funkcji. Jest ważna m.in. dla prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego, czyli pomaga wspierać naturalną odporność dziecka. Dodatkowo wspomaga rozwój kości, ma więc znaczenie w budowaniu mocnego układu kostnego.

W żywności witamina D obecna jest w niewielkich ilościach. Jej głównym źródłem jest synteza w skórze, jednak ze względu na warunki geograficzne oraz spędzanie dużej części dnia w pomieszczeniach, niewiele osób jest w stanie zapewnić sobie w ten sposób odpowiedni poziom tego składnika. Eksperci rekomendują więc wszystkim Polakom suplementowanie tej ważnej witaminy przez cały rok.

Zaleca się, by niemowlętom podawać witaminę D już od pierwszych dni życia. U maluszków w pierwszym półroczu, niezależnie od sposobu karmienia, rekomendowana jest suplementacja w dawce 10 mikrogramów dziennie, a w II półroczu od 10 do 15 mikrogramów na dzień, w zależności od ilości witaminy D przyjmowanej z pokarmem. Są to zalecenia dla dzieci urodzonych o czasie – w przypadku wcześniaków zalecana dawka może być większa. U dzieci od roku do 10 lat zalecane jest podawanie każdego dnia od 15 do 25 mikrogramów tego składnika lub nawet więcej w przypadku dzieci otyłych.

NANCARE WITAMINA D to suplement diety w wygodnej formie płynu. Dzięki temu dostosowanie podawanej dawki do wieku i potrzeb konkretnego dziecka jest niezwykle łatwe. Każda kropla to 5 mikrogramów witaminy D w formie cholekalcyferolu (D3), więc niewielkie opakowanie może wystarczyć nawet na 50 dni!

Witamina D naturalnie rozpuszcza się w tłuszczach i potrzebuje ich, by być właściwie wykorzystana przez organizm, dlatego w NANCARE WITAMINA D towarzyszy jej odpowiednio dobrana porcja oleju roślinnego. Produkt nie zawiera cukru, substancji słodzących ani aromatów. Ma neutralny smak, więc nie zmienia smaku potraw ani napojów. NANCARE WITAMINA D nie zawiera laktozy ani glutenu, dlatego jest odpowiednia także dla osób z nietolerancją tych składników.

Nowe suplementy diety NANCARE stworzone dla najmłodszych

Probiotyki

Skład mikroflory (mikrobioty) jelitowej jest bardzo złożony i zależny od wielu czynników, m.in. sposobu odżywiania. Zachowanie w równowadze bakterii zamieszkujących przewód pokarmowy jest istotne dla całego organizmu człowieka, ponieważ wspiera jego prawidłowe funkcjonowanie od pierwszych dni. Ta delikatna równowaga może jednak zostać łatwo zaburzona, np. kuracją antybiotykami. Antybiotyki mają również niekorzystny wpływ na funkcjonowanie jelit, dlatego częstym skutkiem ubocznym ich stosowania jest pojawienie się biegunek. Probiotyki to żywe bakterie określonych szczepów, które mają zdolność do kolonizacji jelita, co wpływa na skład mikroflory przewodu pokarmowego. Z tego powodu wskazane jest, aby podawać je w okresie antybiotykoterapii i po jej zakończeniu.

Przykładem probiotyku są kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG obecne w NANCARE FLORA-SUPPORT i NANCARE FLORA-PRO – jedna porcja każdego z tych produktów zawiera ich aż miliard. W NANCARE FLORA-SUPPORT poza probiotykiem zawarte są także oligosacharydy mleka kobiecego: 2’-FL (2’-fukozylolaktoza) o strukturze identycznej jak oligosacharyd najliczniej występujący w mleku kobiecym oraz LNnT (Lakto-N-neotetraoza). Wskazane jest, aby w przypadku antybiotykoterapii jak najwcześniej rozpocząć przyjmowanie jednego z tych produktów, najlepiej równolegle z podawaniem leku. Rekomendowana jest także kontynuacja podawania L.rhamnosus przez cały okres leczenia antybiotykami oraz przez 1-3 tygodnie po zakończeniu kuracji.

Błonnik GOS/FOS

Zaparcia to częsty problem u niemowląt i dzieci. Jest to jeden z głównych powodów, dla których rodzice zwracają się o pomoc do specjalistów ochrony zdrowia. U najmłodszych dolegliwość ta może być spowodowana m.in. niedojrzałością układu pokarmowego, niewłaściwą kolonizacją jelit przez bakterie lub zmianami w nawykach żywieniowych (np. wprowadzaniem nowych pokarmów).

NANCARE FLORA-EQUILIBRIUM to kompozycja błonnika GOS/FOS stworzona specjalnie

z myślą o niemowlętach od urodzenia i małych dzieciach, które zmagają się z zaparciami. GOS (galaktooligosacharydy) i FOS (fruktooligosacharydy) to rodzaje błonnika pokarmowego rozpuszczalnego w wodzie. W niewielkich ilościach występują one naturalnie w produktach spożywczych: GOS m.in. w nasionach roślin strączkowych, a FOS np. w brokułach, szparagach i bananach. Każda porcja NANCARE FLORA-EQUILIBRIUM to ponad 3g błonnika pokarmowego i nic więcej – w produkcie nie występują żadne dodatki, wyłącznie GOS i FOS. Suplement nie zawiera glutenu, więc może być spożywany przez osoby z nietolerancją tego składnika.