logo
Telewizory, LG, OLED

Telewizory LG OLED – nowości w 2020 roku


02-07-2020| 04:42

W Polsce pojawiły się najnowsze telewizory z linii LG OLED 2020. Tegoroczne nowości to model GX Gallery, niespotykanie smukły, przylegający do ściany niczym obraz. Jest także 48-calowy model CX – pierwszy taki telewizor OLED o przekątnej ekranu poniżej 50 cali


Tegoroczne modele dostarczą niezapomnianych doznań graczom konsolowym oraz tym grającym na komputerach. Wielbicielom kina zapewnią najwyższą jakość hitów filmowych, a entuzjastów sportu przeniosą w sam środek sportowej akcji. Wszystko to dzięki zaawansowanym technologiom oraz algorytmom sztucznej inteligencji sterowanej przez najnowszy procesor α (Alpha) 9 Gen 3 (III generacji).

Nowości na 2020 od LG


Model LG OLED GX „Gallery” to przykład geniuszu technologicznego i niezwykłej estetyki inżynierów firmy LG. Niespotykany dotąd na rynku model o niecałych dwóch centymetrach głębokości ze wszystkimi podzespołami schowanymi w obudowie. Uzyskanie minimalistycznego wyglądu jest możliwe dzięki matrycy OLED, która nie wymaga dodatkowego podświetlenia. Dzięki temu może zachować niespotykaną smukłość wzornictwa. Co więcej uchwyt do powieszenia modelu LG OLED GX został zaprojektowany jako wnęka w jego obudowie. Telewizor przez to przylega do ściany niczym obraz, dopasowując się do wystroju każdego wnętrza.

Drugą nowością jest 48-calowy model CX. Najmniejszy na świecie telewizor wyprodukowany w technologii OLED stanowi ukłon w stronę widzów posiadających mniej miejsca w mieszkaniu.

LG OLED TV 2020 – stworzony do gamingu

Inżynierowie LG wyszli naprzeciw rosnącym oczekiwaniom graczy, czyniąc telewizory z linii OLED idealnym rozwiązaniem do gier. Input lag na poziomie 13 ms, a czas reakcji matrycy wynosi 1 ms. Zastosowanie trybu HGiG (pełniącego analogiczną rolę do HDR w filmach) zapewnia optymalne wyświetlanie obrazu. Pozwala to graczom na dostrzeżenie większej liczby szczegółów, np. w lokalizacjach, w których promienie wschodzącego słońca mogą przesłaniać istotne detale.

Najnowsze telewizory LG OLED 2020 to rozwiązanie idealne nie tylko dla graczy konsolowych, ale również użytkowników komputerów osobistych. Są jedynymi telewizorami wyposażonymi w obsługę technologii G-Sync od NVIDA, dzięki której matryca adaptuje się do liczby klatek na sekundę. Telewizory LG OLED wyposażone są także w interfejs HDMI 2.1 umożliwiający wyświetlanie treści 4K z prędkością 120 klatek na sekundę. Interfejs zapewnia też obsługę technologii 4K HFR, trybu ALLM, zmiennej częstotliwości odświeżania VRR oraz zwrotnego kanału audio eARC. Dzięki redukcji niebieskiego światła w telewizorach LG OLED 2020, nawet wielogodzinne granie nie powinno męczyć oczu.

Kinowe doznania w salonie

Dla jeszcze lepszych doznań filmowych, telewizory LG OLED zostały wyposażone w specjalny tryb dla miłośników oryginalnego obrazu – Filmmaker Mode. Tryb ten wyłącza funkcję wygładzania ruchu, aby wiernie odtworzyć kinowy obraz.. Dodatkowo nowa w tym roku funkcja Dolby Vision IQ dostosowuje parametry wyświetlanych treści do warunków panujących w pomieszczeniu. O wrażenia prosto z sali kinowej zadba również system Dolby Atmos, zapewniając realistyczny, przestrzenny dźwięk.

Sportowe emocje na najwyższym poziomie

Kiedy już sportowe rozgrywki wrócą na arenę, krótki czas reakcji matrycy – (1ms) w TV LG OLED zadba o płynniejsze i wyraźniejsze odwzorowanie szybkiego ruchu podczas sportowej rywalizacji. Nowością dla pasjonatów sportu na 2020 rok jest funkcja Sport Alert pozwalająca na wyświetlanie informacji o ulubionej drużynie sportowej. Możliwy jest wybór 20 zespołów z listy obejmującej 14 lig, w tym między innymi najważniejszych europejskich lig piłki nożnej, czy też NBA. Powiadomienia o terminarzu rozgrywek oraz wynikach meczu będą pojawiać się na ekranie w czasie rzeczywistym.


A może interesuje Cię większy rozmiar? Zobacz 55′ LG OLED55B8


Niezwykle inteligentny procesor

Najnowszy procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI* stale analizuje przesyłany sygnał, aby podwyższyć jakość obrazu oraz dźwięku. Dzięki algorytmom głębokiego uczenia, procesor wykrywa różnice między twarzami, tekstem i innymi elementami o bogatych szczegółach, a następnie delikatnie przetwarza każdy element obrazu, podwyższając jego jakość.

Aby zapewnić najlepsze wrażenia wizualne oraz dźwiękowe, procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI rozpoznaje również gatunek treści, dzieląc go na cztery kategorie: Standardowe, Film, Sport oraz Animacja. Jako przykład, dla gatunku Animacja zmniejszy zawartość niebieskiego światła w celu zapewniania komfortu wzroku u dzieci, a także wyraźnie odtworzy głosy postaci i uwydatni efekty dźwiękowe.

Telewizor wyposażony jest w czujnik światła, który automatycznie dostosuje jasność wyświetlanego obrazu do natężenia światła w pomieszczeniu, zapewniając optymalne wrażenia wzrokowe (AI Brightness), analogicznie ze standardem Dolby Vision IQ. Natomiast za pośrednictwem wbudowanego w pilot Magic Remote mikrofonu procesor rozpozna akustykę pomieszczenia oraz położenie widza, aby zoptymalizować jakość odtwarzanego dźwięku (AI Acoustic Tuning).

Nowość: Home Dashboard i sterowanie głosowe sprzętami domowymi

Telewizory LG OLED ze sztuczną inteligencją pozwalają na łatwe sterowanie domowymi urządzeniami udostępnionymi w ramach jednej sieci. Wszystkie inteligentne sprzęty można połączyć i monitorować ich status w specjalnym panelu domowym – Home Dashboard. Umożliwia on nie tylko śledzenie statusu urządzeń (jak np. sprawdzenie czy pralka LG zakończyła już pranie lub jaka jest temperatura w mieszkaniu), ale także sterowanie nimi za pomocą telewizora. W tym celu stworzone zostały 3 scenariusze, aktywowane hasłem „Dzień dobry”, „Dobranoc” oraz trzeci „Własny scenariusz”. Można w nich zaprogramować sprzęty tak, aby zmieniały swoje ustawienia w zależności od okoliczności – inne na poranek, a inne na noc. W praktyce oznacza to, iż na zakończenie dnia wydając komendę do pilota TV „Dobranoc”, zostanie wyłączony TV oraz oświetlenie, a klimatyzator wejdzie w tryb nocny.

Prawdziwe 8K od LG

Telewizory LG, a wśród nich tegoroczny model LG OLED ZX Real 8K, jako jedne z pierwszych otrzymały prawo do oznaczania logiem 8K Ultra HD. LG OLED ZX przewyższa surowe normy jakości stawiane przed rozdzielczością 8K Ultra HD. Obraz jest ostry i niezwykle sczegółowy. Dodatkowo procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI potrafi dostosować ostrość, szumy, tekst i grafikę do jakości 8K. Co więcej telewizory LG 8K wyposażone są w kodek umożliwiający wyświetlanie filmów w rozdzielczości 8K z serwisu YouTube.

Promocja LG OLED z Xbox One X 1 TB

Dla kupujących telewizor LG OLED w przedsprzedaży, firma LG przygotowała atrakcyjną promocję. Do wybranych modeli LG OLED z linii 2020 dołączana jest konsola Xbox One X 1TB z dwoma kontrolerami . W zestawie jest także gra Forza Horizon 4 oraz dodatkiem do niej LEGO Speed Champions.