logo
Obiektyw telewizyjny 4K Canon - Nowosciproduktowe.pl

Obiektyw telewizyjny 4K Canon CJ17ex6.2B o szerokim zakresie ogniskowych


08-04-2021| 08:46| Źródło: Canon| Fot: Canon

Odpowiadając na coraz szerszą dostępność 4K u nadawców sygnału telewizyjnego oraz zapotrzebowanie na sprzęt do pracy w rozdzielczości 4K dostosowany do różnych budżetów, Canon Europe zapowiada obiektyw telewizyjny 4K.


Obiektyw telewizyjny 4K Canon CJ17ex6.2B to wszechstronny, zwarty i lekki – krótko mówiąc, znakomity pod względem optycznym do kamer 4K 2/3”, będący najnowszym modelem z serii zmiennoogniskowych 4K UHDgc. Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych łączy możliwości szerokiego kąta i teleobiektywu, oferując możliwość realizacji różnych scenariuszy i kątów filmowania za pomocą tylko jednego narzędzia.

Wprowadzając CJ17ex6.2B, Canon poszerza swą liczącą już 18 modeli gamę obiektywów telewizyjnych 4K – największą w branży . Zaspokaja w ten sposób zróżnicowane potrzeby profesjonalistów – od filmowania imprez i sportu po przekaz wiadomości i inne treści realizowane w studio.

Obiektyw telewizyjny 4K, a normy branżowe

Jakość 4K szybko staje się normą – wciąż jednak wiele elementów składa się na optyczną doskonałość obrazu. CJ17ex6.2B nie tylko zaspokaja zapotrzebowanie użytkowników na 4K, ale też minimalizuje efekt tzw. ducha oraz flary, zapewniając lepszy efekt HDR . Jest też zgodny z funkcją korekcji aberracji chromatycznej kamer telewizyjnych korzystających z szerokiej palety barw (WCG)BT.2020 .

Efektywnie wykorzystując w swoim układzie optycznym elementy obiektywu UD , CJ17ex6.2B eliminuje aberracje chromatyczne, zapewniając znakomite odwzorowanie kolorów oraz ostrość i kontrast we wszystkich punktach obrazu. Dzięki kompatybilności z HDR i WCG profesjonaliści mogą oczekiwać od niego wizualnego bogactwa, spełniającego oczekiwania widzów dotyczące wyjątkowej jakości obrazu.

Obiektyw telewizyjny 4K Canon CJ17ex6.2B

Zanotowanie

CJ17ex6.2B to idealne jednoobiektywowe rozwiązanie dla profesjonalistów potrzebujących dużych powiększeń. Szeroki kąt 6,2 mm wraz z 17-krotnym zoomem zapewniają zakresy ogniskowych od 6,2 mm do 106 mm oraz od 12,4 mm do 212 mm w połączeniu z wbudowanym dwukrotnym extenderem optycznym. Dzięki możliwości filmowania zarówno ujęć szerokokątnych, jak i zbliżeń, przy jednoczesnym zachowaniu znakomitej jakości optycznej, obiektyw ten stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie branży na zestaw uniwersalny.

Obiektyw CJ17ex6.2B doskonale nadaje się do filmowania z ramienia i prowadzenia wywiadów. Cechuje go zwarta, lekka obudowa, o masie zaledwie 2,07 kg . Oferuje trwałość i funkcjonalność konwencjonalnego obiektywu HD, jednocześnie spełniając wymagania w zakresie mobilności, której potrzebują reportażyści i dokumentaliści.

Parametry

Obiektyw CJ17ex6.2B wyposażony jest w 16-bitowy enkoder absolutny i ma ten sam wysoko-wydajny napęd cyfrowy jak inne modele Canon z serii UHDgc i UHDxs. Oznacza to, że włączenie odbywa się bez inicjalizacji, a funkcje po stronie kamery (takie jak korekcja aberracji i detekcja położenia obiektywu) są aktywne już w chwili uruchomienia. W efekcie operator nie przegapi żadnego ujęcia. By wydajność kamer 4K była jeszcze lepsza, CJ17ex6.2B obsługuje trzy 20-stykowe złącza , co pozwala na dokładny odczyt danych z obiektywu przy jednoczesnym korzystaniu z zoomu i ostrzenia. Jest to zaawansowana funkcja, zapewniająca kompatybilność z wirtualnymi platformami produkcyjnymi.