logo
Odkurzacz Hoover - Nowosciproduktowe.pl_17px

Odkurzacz Hoover H-Free 500 Hydro Plus. Czy warto kupić?


14-04-2021| 08:20| Źródło: Redakcja| Fot: Hoover / Impatientstudio.pl

Do redakcji serwisu Nowościproduktowe.pl trafił wielofunkcyjny odkurzacz Hoover H-Free 500 Hydro Plus. To urządzenie bezprzewodowe, które usuwa kurz, brud i plamy ze wszystkich rodzajów powierzchni. Jak to wygląda w praktyce i czy warto na zakup tego modelu wydać prawie 900 zł? Kilka istotnych informacji znajdziecie w poniższej recenzji.


Hoover H-Free 500 Hydro Plus w pigułce:

  • lekki, kompaktowy i bezprzewodowy odkurzacz akumulatorowy
  • cztery tryby pracy (standard, auto, cichy i turbo)
  • do 40 minut pracy baterii w trybie automatycznym
  • niewielki gabaryt po złożeniu – tylko 69 cm
  • prosty w użyciu i łatwy w czyszczeniu
  • duża ilość wymiennych końcówek
  • świetny do sprzątania sierści w przypadku zwierząt domowych
  • wbudowany system mopowania podłogi

Działalność marki Hoover sięga początków XX wieku, kiedy to w 1908 r. zostało założone amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące odkurzacze, pralki, pralko-suszarki i suszarki kondensacyjne właśnie pod marką Hoover. Pierwsze odkurzacze marki trafiły do Europy ok. 1912 roku, a od 1995 roku urządzenia Hoover poszerzyły ofertę firmy Candy Hoover Polska, producenta znanego i oferującego szeroki wachlarz małych oraz dużych urządzeń AGD, zarówno wolnostojących jak i do zabudowy.

W zestawie, który trafił w redakcyjne ręce, oprócz samego odkurzacza znajdują się dodatkowe akcesoria, a wśród nich: elektro-szczotka z opcją podświetlenia powierzchni twardych, mała turbo-szczotka głównie z przeznaczeniem do czyszczenia mebli z sierści zwierzęcej, ssawka 2w1 do odkurzania mebli: długa ssawka szczelinowa do głębszych zakamarków lub części narożnych przy suficie. Do zestawu akcesoriów producent dodaje niewielki poręczny woreczek materiałowy, w którym możemy przechowywać wszystkie elementy zestawu, bez obawy o ich zagubienie.

Odkurzacz Hoover H-Free 500 Hydro Plus to urządzenie, które w kompleksowy sposób zadba o czystość powierzchni płaskich i nie tylko. Z jego pomocną nie tylko odkurzysz dywany, meble, kanapy czy wnętrze samochodu, ale także umyjesz podłogę.

Odkurzacz Hoover H-Free 500 Hydro Plus to odkurzacz pionowy, który dobrze prezentuje się rozłożony do pełnego rozmiaru, a opcja blokady stopki sprawia, że możemy go postawić w dowolnym miejscu mieszkania bez obawy, że się przewróci. Całkowita wysokość urządzenia wynosi 107,9 cm. Co więcej, odkurzacz jest niezwykle kompaktowy – po złożeniu ma jedynie 69 cm wysokości, co zwiększa szansę na jego przechowywanie w szafkach o niewiele większej wysokości. Można go zatem łatwo schować. Urządzenie jest również wyjątkowo zwrotne – jego konstrukcja umożliwia obracanie o 180°, dzięki czemu możemy odkurzyć pod meblami. Warto jednak zwrócić uwagę na wysokość podstawowej końcówki, która wynosi 7 cm. Wjechanie odkurzaczem na płasko w miejsca o mniejszej wysokości nie jest już możliwe.

Bardzo wygodną funkcją jest opcja podświetlania powierzchni płaskich podczas odkurzania. Lampki LED włączają się automatycznie i skutecznie doświetlają zakamarki i kąty trudno dostępne. Jest to szczególnie użyteczne przy codziennym sprzątaniu pozostałości rozsypanej po domowych zwierzakach karmy, żwirku czy sierści. Opcja zasilania akumulatorowego sprawia, że nie musimy się również martwić plątaniną kabli, co chwilę zahaczających o domowe meble. Ten problem po prostu znika, więc jeśli posiadacie w domu psy lub koty, ewentualnie biegające luzem gryzonie – ten model odkurzacza sprawdzi się w praktyce. Dla posiadaczy zwierząt domowych to duży plus.

Bateria litowa odkurzacza H-FREE 500 zapewnia czas pracy do 45 minut w trybie automatycznym z akcesoriami i 35 minut w trybie cichym z elektro-szczotką. Jest to czas w zupełności wystarczający, mając na uwadze jednorazowe kompleksowe sprzątanie. Jeśli jednak jest to Wasz kolejny odkurzacz, który ma być bardziej mobilny z przeznaczeniem do szybkiego i efektywnego sprzątania, to raz naładowana bateria z powodzeniem wystarczy na tydzień eksploatacji przy 2-3 razowym szybkim uruchomieniu w trakcie każdego dnia. Co ponadto istotne, dzięki wyjmowanej baterii do ładowania można ładować akumulator z dowolnego gniazdka w domu. Nie trzeba zatem przemieszczać się po mieszkaniu z całym odkurzaczem, bo choć urządzenie nie jest ciężkie i waży tylko 2,6 kg, to wygoda liczy się dla przede wszystkim.

Odkurzacz Hoover H-Free 500 Hydro Plus posiada cztery tryby pracy: standardowy, automatyczny, cichy i turbo, których zastosowanie wpływa czas pracy baterii. Jeśli chodzi o efektywność sprzątania to jest bardziej niż zadowalająca. Moc silnika Hoover H-Free 500 Hydro Plus o wydajności 100 tys. obrotów na minutę powoduje, że urządzenie radzi sobie doskonale z dużymi powierzchniami płaskimi oraz, a dzięki wymiennym końcówkom – z miejscami trudno dostępnymi. Przy głównej elektrycznej szczotce znajduje się pojemnik na wodę z płynem do podłóg, w efekcie czego jesteśmy w stanie odkurzyć i zmopować podłogę za jednym razem. Producent deklaruje, że jednorazowe wypełnienie pojemnika z płynem wystarcza na mopowanie 40 mkw. powierzchni. W redakcji udało nam się odkurzyć i umyć wszystkie części wspólne za jednym zamachem. Jak dla nas, wystarczająco.

Kurz zbierany jest do specjalnego pojemnika, który po zapełnieniu wystarczy opróżnić, a w razie konieczności można umyć pod bieżącą wodą. Co niezwykle istotne – odkurzacz jest bezworkowy i nie generuje dodatkowych kosztów wynikających z wymiany zapełnionych worków.

W naszej ocenie niewielkim minusem jest głośność pracy odkurzacza. Nie jest to urządzenie przesadnie ciche, a po trybie cichym można byłoby oczekiwać łagodniejszego dźwięku. Wykorzystując urządzenie kilkukrotnie „na chwilę” w trakcie dnia poziom głośności nie przeszkadza, ale jednorazowe generalne sprzątanie większych powierzchni nie jest już tak komfortowe dla ucha.

Odkurzacz Hoover H-Free 500 Hydro Plus w wersji ręcznej, odpiętej od głównego pionu jest doskonały do czyszczenia tapicerek, kanap, puf czy foteli z użyciem wymiennych końcówek. Lekki i poręczny, a co za tym idzie wygodny. Urządzenie waży bowiem tylko 2,6 kg i świetnie nadaje się nawet do odkurzania wnętrz samochodowych. Z powodzeniem udało nam się odkurzyć fotele w aucie, tapicerkę i kilka trudniej dostępnych zakamarków.

Reasumując… odkurzacz Hoover H-Free 500 Hydro Plus, choć nie należy do najcichszych, jest niezwykle wygodne i poręczne. Stosunkowo długi czas pracy na baterii, odkurzanie z funkcją mopowania powierzchni i spora gama końcówek do czyszczenia miejsc trudno dostępnych. Lekki, składany i bezworkowy, a co dla nas istotne – niezastąpiony do szybkiego sprzątania po domowych pupilach. Nawet jeśli jeszcze posiadacie odkurzacz tradycyjny – przewodowy, ten model sprawdzi się doskonale jako dodatkowe urządzenie mobilne do szybkich i łatwych porządków. Dostępny jest w elektro marketach w cenie rynkowej 899 zł i z pewnością wart jest wydanych pieniędzy, a mając na uwadze renomę marki Candy jesteśmy przekonani, że będzie służył efektywnie przez wiele lat.