logo
Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem Siemens - Nowościproduktowe.pl

Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem, czyli ścisła technologia


18-08-2020| 03:55| Źródło: Bosch| Fot: Bosch

Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem – jak to możliwe? Marka Siemens otwiera swój wywód o technologii i udowadnia istnienie powyższych zjawisk na przykładzie najnowszej płyty z wbudowanym wyciągiem.


Otoczenie i trendy

Nowoczesne kuchnie co raz częściej są otwarte. Bywa, że znajdują się na środku salonu lub w innych mało typowych dla nich przestrzeniach (na poddaszu, w piwnicy). Są wyspami, które mogą dryfować tam, gdzie im się tylko spodoba. Co za tym idzie, miejsce, które zajmują i w którym mogą się znajdować nie jest dziś jasno zdefiniowane. Przez to szukamy nowych sposobów aranżacji, nowych funkcjonalności i podważamy status quo. Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem należy do takich rozwiązań.

Twierdzenia, wnioski i dowody

Pole płyty z wpisanym w nią okapem jest jedną figurą o równej płaszczyźnie. Posiada jednak dwie funkcjonalności (płyty grzewczej oraz wyciągu). Jednocześnie posiada funkcję grzania i pochłaniania zapachów. Urządzenia wydają się ze sobą korelować. 17 poziomom mocy grzania z funkcją powerBoost (zwiększającą moc) odpowiada 17-stopniowa regulacja pracy wentylatora plus dodatkowe 2 tryby intensywne. Dzięki automatycznej regulacji wyciągu i aż 12 warstwom filtra tłuszczu wydajność pochłaniania oparów i tłuszczu sięga do 90%. Filtr można czyścić w zmywarce.

Pole okapu wpisanego w płytę wynosi stosunkowo niewiele. W porównaniu do „ex” płyty (czyli poprzednika: EX 875LX34E) to aż ok. 30% więcej powierzni przeznaczonej dla popisów kulinarnych umiejętności. 80 centymetrowa nowa płyta EX875LX67E wydaje się posiadać nieograniczone możliwości i zapewnia dużą elastyczność. Także dzięki funkcji flexInduction, która dostosowuje pola grzewcze do naczyń o średnicy do 24 cm – dla większej swobody.

Różne scenariusze montażu i zabudowy

Płytę można zamontować w obiegu otwartym lub zamkniętym – (bez kanału, z kanałem bądź częściowo wspomaganą kanałem odprowadzającym powietrze). Do dyspozycji są także różne opcje zabudowy: w wyspie, z „wystającym” blatem roboczym lub przy oknie. Grubość blatu roboczego powinna wynosić minimum 16 mm.

Powyżej przedstawione dowody i wyjaśnienia wskazują jednoznacznie, że w przypadku płyt z wbudowanym okapem marki Siemens, 2 może równać się 1. Postawienie tezy znalazło zatem (niejedno) uzasadnienie.