logo
Płyty kuchenne Solgaz Optimex - Nowosciproduktowe.pl-1

Płyty kuchenne SOLGAZ Optimex – optymalne wykorzystanie gazu pod szkłem


16-09-2020| 09:15| Źródło: SOLGAZ| Fot: SOLGAZ

Płyty kuchenne SOLGAZ Optimex to optymalne rozwiązanie, w którym gaz schowany jest pod taflą szkła. Jest to odpowiedź polskiego producenta sprzętu AGD na potrzeby współczesnego designu, będące połączeniem wygody, bezpieczeństwa, funkcjonalności, eleganckiego wzornictwa oraz innowacyjnej technologii – przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.


Oszczędność to podstawa

Wybierane podczas urządzania kuchni gładkie tafle płyt indukcyjnych lub elektrycznych nie są to rozwiązaniami tak samo ekonomicznymi, jak gaz. Płyty kuchenne SOLGAZ Optimex spalają gaz katalitycznie w temperaturze 800 stopni. Dzięki czemu do kuchni trafia 10 razy mniej dwutlenku węgla niż w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych. Dodatkowo – według niezależnych badań, płyta gaz pod szkłem Optimex firmy SOLGAZ zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka gazowa. Projektanci ukryli pod ceramiką katalityczne palniki gazowe, które zamieniają ciepło otrzymane ze spalania gazu na promieniowanie podczerwone. Palniki kuchenek Optimex pracują cyklicznie, czyli wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia jest już odpowiednio nagrzana, a uruchamiają się wtedy, gdy jest to konieczne.

Optymalne bezpieczeństwo i optymalizacja czyszczenia

Płyta Optimex firmy SOLGAZ posiada dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż zwykłe kuchenki. Każdy palnik jest wyposażony w indywidualny system uruchamiania płomienia i kontroli procesu spalania gazu. Jeśli podczas gotowania danie zacznie kipieć, płyta automatycznie się wyłączy, informując o tym sygnałem dźwiękowym. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu wspierane jest przez elementy kontrolujące proces spalania, ciśnienie gazu oraz jego jakość. Widoczne na wyświetlaczu komunikaty podpowiadają m.in. czy powierzchnia płyty jest jeszcze gorąca lub czy skończył się gaz w butli.

Gaz pod szkłem to opatentowana technologia, która gwarantuje użytkownikom bezpieczne oraz proste w obsłudze i czyszczeniu rozwiązanie. Palniki ukryte pod ceramiką będące cechą wyróżniającą płyty Optimex firmy SOLGAZ sprawiają, iż utrzymanie płyty w czystości jest niezwykle łatwe. Warto podkreślić, że gładka powierzchnia bez jakichkolwiek zakamarków jest gwarancją estetycznego wyglądu podczas codziennego użytkowania. Płyta Optimex wyposażona jest również w panel sterowania z 9-stopniowym poziomem mocy oraz minimalistyczne, proste w czyszczeniu kratki wylotowe.

Zoptymalizowany montaż

Instalacja płyty Optimex firmy SOLGAZ jest prosta. Wszelkie wymagania odnośnie montażu płyty są identyczne, jak w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych. Wystarczy wyciąć w blacie o szerokości 35, 60 lub 80 cm odpowiedni otwór i umieścić w nim płytę. Kuchenki zasilane są bezpiecznym napięciem elektrycznym 12V DC, a podłączane są do standardowego gniazdka 230V AC, poprzez specjalny zasilacz, dostarczany razem z zakupioną kuchnią. Istnieje również możliwość zakupienia dodatkowego zasilacza rezerwowego, umożliwiającego pracę kuchni w czasie przerwy w dostawie prądu – nawet przez dwa dni.

Na rynku dostępne są cztery modele płyt o różnych rozmiarach, różnej liczbie palników i liczbie pól darmowych. Wyróżniamy: Optimex 2+1, Optimex 3+1, Optimex 4+1 oraz Optimex 4+2. Dodatkowe pola darmowe to miejsca, które nagrzewają się podczas gotowania, nie pobierając przy tym gazu. Dzięki temu możemy podgrzać gotową potrawę bez dodatkowego nagrzewania kolejnego palnika.

Dlatego płyty Optimex to optymalne rozwiązanie, w którym gaz skryty jest pod taflą szkła. Nowoczesna technologia SOLGAZ gwarantuje wygodę użytkowania i nieskazitelny design przy jednoczesnym optymalnym poborze gazu. Dzięki kuchenkom Optimex możliwe jest stworzenie nowoczesnej aranżacji kuchni bez utraty funkcjonalności i ekonomiczności gazowej płyty.

Płyty kuchenne SOLGAZ – ceny: Optimex 2+1, cena: 1990 zł, Optimex 3+1, cena: 2690 zł, Optimex 4+1, cena: 2890 zł, Optimex 4+2, cena: 3290 zł