logo
Prostownica do włosów, kobieta z prostownicą, ranking prostownic

Prostownica do włosów – ranking


29-06-2020| 07:59

Wiele kobiet marzy o długich, lśniących i prostych włosach. Jednak często włosy kręcą się w różne strony i utrudniają przygotowanie idealnego uczesania. Prostownica do włosów powoduje, że okiełznanie fryzury jest znacznie prostsze. Jednak należy uważać. Delikatne włosy łatwo zniszczyć, jeśli użyjemy nieodpowiedniego sprzętu. Jak wybrać prostownicę, aby cieszyć się doskonałymi efektami, a włosy były zdrowe? Prezentujemy ranking prostownic fryzjerskich, który pozwoli wybrać idealne rozwiązanie.


Jak działa prostownica do włosów?

Prostownica do włosów składa się z dwóch metalowych lub ceramicznych płytek połączonych zawiasem w specjalnej obudowie, rozgrzewających się do wysokich temperatur. Pomiędzy płytki wsadza się pasmo włosów, a następnie przeciąga przez całą ich długość. Mimo że wszystkie prostownice wyglądają i działają podobnie, różnią się właściwościami i skutecznością. Od czego to zależy? Co ma wpływ na to, jak wybrać prostownicę?

Prostownica do włosów – najważniejsze cechy:

  • Rodzaj płytek – obecnie na rynku dominują prostownice z płytkami ceramicznymi. To rozwiązanie zapewnia równomierny stopień nagrzania całej powierzchni. Warto jednak zaznaczyć, że płytki ceramiczne mogą mieć różne domieszki. Szczególnie ciekawe wydaje się wykorzystanie keratyny. Prostownica keratynowa pod wpływem wysokiej temperatury sprawia, że ta substancja odżywcza jest uwalniana i przenika do włosów, przyczyniając się do ich odbudowy. Powłoki diamentowa oraz tytanowa odznaczają się najlepszą odpornością na zarysowania. Płytki z dodatkiem turmalinów pod wpływem ciepła wydzielają jony ujemne, działając jak jonizator w suszarce do włosów.
  • Wielkość płytek – w przypadku długich włosów większe płytki pozwolą zaoszczędzić dużo czasu, bo proces prostowania będzie po prostu szybszy.
  • Regulacja temperatury – im więcej stopni, tym łatwiej jest dobrać taki poziom ciepła, aby jednocześnie efektywnie układać włosy i ich nie przegrzewać. Idealnie, jeśli regulacja jest 5-stopniowa.
  • Moc prostownicy – im jest wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa i szybciej jest gotowe do pracy. Jeśli prostownica będzie potrzebna do ułożenia fryzury przed wyjściem do pracy, tutaj każda sekunda jest na wagę złota!

Jest jak widać wiele wymagań, które musi spełnić dobra prostownica. Jaką wybrać? Poniżej wybrane modele, które polecamy.

Prostownica REMINGTON S8598 Keratin Protect

W naszym rankingu prostownic fryzjerskich zaczynamy od modelu z powłoką keratynową. Płytki mają długość 110 mm i po włączeniu urządzenia nagrzewają się w ciągu zaledwie 15 sekund. Gdy zapomnimy odłączyć urządzenie od kontaktu, wyłączy się ono automatycznie. To model polecany ze względu na dużą trwałość. Gwarancja wynosi producenta aż 5 lat.

Prostownica do włosów PHILIPS MoistureProtect HP8374/00

To model z bardzo trwałymi, tytanowymi płytkami. Oferuje możliwość regulacji temperatury w zakresie od 150 do 200 stopni Celsjusza. Posiada także funkcję jonizacji, dzięki czemu włosy się nie elektryzują. Bezpieczeństwo zapewnia zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz automatyczne wyłącznie po 60 minutach.

Prostownica BABYLISS Fashion Styler ST388E

Prostownica do włosów z funkcją jonizacji, automatycznym wyłączeniem, obrotowym kablem oraz możliwością stosowania na suchych i wilgotnych włosach. Jej diamentowa powłoka zapewnia ochronę włosów bez utraty nawilżenia oraz dużą trwałość urządzenia. Temperaturę można regulować za pomocą sześciostopniowej skali.

Prostownica REMINGTON S6500

To model o wąskich, ceramicznych płytkach, z zakresem temperatury od 150 do 230 stopni. Nagrzewa się w 15 sekund, wszystkie komunikaty wyświetla na ekranie LCD. Kosztuje zaledwie 99 zł, więc w naszym zestawieniu to najtańsza prostownica. Ranking zamyka kolejny produkt od tego samego producenta.

Prostownica REMINGTON S8500 Shine Therapy

Ten model będzie idealny dla osoby, która nie ma jeszcze dużego doświadczenia w używaniu prostownicy i obawia się zniszczenia włosów. Tutaj mamy aż 9 stopni regulacji temperatury, dzięki czemu można bardzo dokładnie regulować jej zakres. Kolejna zaleta to bardzo szybkie nagrzewanie.