logo
Rośleko - Nowosciproduktowe.pl

Rośleko – nowy napój roślinny w trzech smakach


05-11-2020| 02:10| Źródło: LIDL| Fot: LIDL

Rośleko to napój roślinny o niespotykanym smaku i konsystencji, stworzony przez Krakowską firmę o rodzinnym charakterze.


Napój roślinny Rośleko zapoczątkował powstanie nowej kategorii na półce napojów roślinnych i zamienników nabiału. Produkt został stworzony przez Michała Koncewicza, artystę z Krakowa znanego z rockowego zespołu Clock Machine. Pierwsze wersje produktu powstawały w kuchni mieszkania artysty, a po dwóch latach wytężonej pracy zainteresowały się nim duże sieci handlowe.

W lipcu napój roślinny Rośleko miał trafić na półki sklepów Lidl Polska, niestety niespodziewana awaria na linii produkcyjnej pokrzyżowała im plany. W odpowiedzi na wypadek losowy Rośleko musiało zorganizować zrzutkę. W ciągu zaledwie czterech dni informacja o zrzutce organicznie dotarła do ponad 80 000 osób. W drodze do osiągnięcia celu Rośleko wsparły tysiące przyszłych klientów, oczekujących na produkt Nieznaną wcześniej firmę wsparło finansowo prawie 700 osób, dzięki temu Rośleko mogło wrócić na linię produkcyjną. W podziękowaniu za okazane wsparcie Rośleko zobowiązało się posadzić las. Aktualnie trwa etap zgłaszania miast do głosowania, który zakończy się 8 listopada.

Od 2 listopada ten wyjątkowy napój można nabyć w 680 sklepach w całej Polsce. To niezwykle ważny moment w życiu małej krakowskiej marki. Twórca marki z wejścia do Lidla ucieszył się tak bardzo, że aż postanowił wejść do niego na rękach. Działanie to zaplanował w ramach wygranego z kolegą zakładu przedmiotem, którego była współpraca z siecią. Rośleko występuje w trzech smakach: kakaowym, jaglano-orzechowym i ryżowo-nerkowcowym. Każdy z nich wykonany jest z użyciem wyłącznie naturalnych produktów. Napój roślinny Rośleko jest niezwykle gęsty i sycący, nie zawiera sztucznych barwników i zagęszczaczy. Jest świetną alternatywą dla osób z nietolerancją laktozy i może być używane jako przekąska lub stać się podstawą wielu smacznych dań.