logo
Samsung BESPOKE HOME 2021 - Nowosciproduktowe.pl

Samsung prezentuje wizję „Bespoke Home” i nowe innowacyjne urządzenia domowe


12-05-2021| 10:30| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Podczas wydarzenia „Bespoke Home 2021” zaprezentowano rozszerzone portfolio urządzeń AGD oraz usług IoT, charakteryzujące się większą personalizacją, elastycznością oraz niespotykanym designem.


Bespoke Home to wizja nowoczesnego domu, zaprezentowana przez firmę Samsung Electronics, obejmująca urządzenia AGD stworzone z myślą o spersonalizowanym wzornictwie, elastyczności i życiu w duchu smart.

Podczas wirtualnego wydarzenia Samsung pochwalił się globalnym sukcesem lodówek BESPOKE, a także zapowiedział premierę produktów Bespoke Kitchen oraz zupełnie nowych urządzeń lifestyle’owych BESPOKE ze zintegrowanymi rozwiązaniami IoT na rynku amerykańskim oraz europejskim. Wszystkie te nowości sprawią, że zarządzanie domem stanie się bardziej spersonalizowane i efektywne.

Uczestnicy wydarzenia zapoznali się z nowymi sprzętami, takimi jak ShoeDresser, lodówka Cube czy inteligentny kran oczyszczający wodę. Wszystkie te urządzenia wychodzą naprzeciw potrzebom użytkowników w zakresie inteligentnych rozwiązań wspierających wielofunkcyjność domowej przestrzeni oraz rosnące znaczenie higieny.

Ogromnie się cieszymy, że możemy zaoferować kompleksowe rozwiązania dopasowane do nowego stylu życia, pozwalające użytkownikom zaspokoić niedostrzegane wcześniej potrzeby

mówi Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska.

Kuchnia dopasowana do użytkownika

Nowy pakiet Bespoke Kitchen to pierwsze – poza lodówkami – sprzęty AGD BESPOKE, które zostaną wprowadzone na rynek zgodnie z filozofią personalizacji wszystkich kuchennych urządzeń.

Kuchnia BESPOKE skupia się na innowacyjnych lodówkach oferujących charakterystyczną dla Samsung dużą pojemność, wygodę i doskonałą wydajność chłodzenia, jak również opcje personalizacji zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jeśli preferencje użytkownika sprzętu BESPOKE ulegną zmianie, będzie mógł z łatwością zmodyfikować wygląd lodówki – panele można kupować niezależnie od lodówki i wymieniać je wielokrotnie.

W Europie użytkownicy będą mieli do wyboru: lodówki dwudrzwiowe z dolnym zamrażalnikiem, jednodrzwiowe urządzenia typu TWIN (chłodziarka / zamrażarka) i jednodrzwiowe chłodziarki typu SLIM (45 cm) z opcją obniżenia temperatury do -5 st. C. Modułowy design pozwala łączyć ze sobą urządzenia i dopasowywać je do zmieniających się potrzeb. Nowe lodówki z wymiennymi panelami zewnętrznymi będą dostępne w bogatej palecie kolorów: zarówno ciepłych pasteli, jak i intensywnych odcieni. Elegancka Lawenda, Satynowy Beż, Kremowy Błękit czy Naturalna Biel to tylko wybrane z wielu kolorów paneli BESPOKE, które wykonane są ze szkła (matowego lub błyszczącego) lub ze stali. Samsung BESPOKE oferuje niemal 20 opcji do wyboru, które otwierają niezliczone możliwości w zakresie wystroju.

Urządzenia Bespoke Home dopasowane do nowego stylu życia

Dziś, kiedy nasze domy stały się jednocześnie biurami, siłowniami i klasami szkolnymi, nowe sprzęty Bespoke Home wychodzą naprzeciw codziennym potrzebom, zapewniając większą elastyczność w zarządzaniu przestrzenią, automatykę i higienę.

Nowe urządzenia wprowadzane na rynek to m.in.:

 • Najnowszy Samsung Jet™ (w zestawie zarówno z Clean Station™, jak i stacją ładowania) – kompleksowe rozwiązanie do sprzątania. Po zakończeniu odkurzania wystarczy zadokować urządzenie, które samo opróżni się z zebranego pyłu i rozpocznie ładowanie. Nowy Jet – w trzech kolorach – od sierpnia będzie dostępny w Ameryce Północnej, Europie i Azji Południowo-Wschodniej.
 • Jet Bot AI + – pierwszy robot odkurzający wyposażony w rozwiązanie Intel® AI. Inteligentny odkurzacz wykorzystuje technologię rozpoznawania obiektów za pomocą czujników LiDAR i 3D oraz wyznacza optymalną ścieżkę czyszczenia. Jet Bot AI + wyposażony jest również w kamerę. Urządzenie zintegrowano z aplikacją SmartThings, aby stanowiło jeden z elementów zdalnie zarządzanego domu. Będzie dostępny w USA, Europie, WNP i Azji Południowo-Wschodniej w drugiej połowie 2021 roku.
 • Oczyszczacz powietrza BESPOKE wyposażony w cichy system Wind-Free™ – urządzenie za pomocą laserów wykrywa w powietrzu cząsteczki, a samo powietrze zasysa z pięciu stron równocześnie. System filtracji gwarantuje wyłapanie 99,97% cząsteczek, alergenów i zanieczyszczeń. W Ameryce Północnej można będzie go kupić od czerwca.
 • BESPOKE AirDresser – tak samo jak standardowy AirDresser firmy Samsung – oferuje różnorodne rozwiązania z zakresu dbania o odzież, sprawiając, że bez wychodzenia z domu możemy zawsze mieć odświeżone i zdezynfekowane ubrania. Urządzenie w udoskonalonej stylistyce BESPOKE będzie dostępne na wybranych rynkach.

Podczas wirtualnego wydarzenia zaprezentowano także inne urządzenia domowe:

 • ShoeDresser – dba o ulubione obuwie użytkowników, by służyło im dłużej i zawsze wyglądało jak nowe. Ponadto dezodoryzuje (usuwa nieprzyjemny zapach) i osusza różne typy butów noszonych przez członków rodziny. Urządzenie wykorzystuje potężny przepływ powietrza oraz promieniowanie UV, by nieinwazyjnie usuwać zanieczyszczenia i zarazki, nie uszkadzając delikatnych materiałów, takich jak zamsz. Bez kłopotu zmieści się w przedpokoju lub przy drzwiach wejściowych, aby użytkownicy mogli wkładać do niego obuwie bezpośrednio po przyjściu do domu.
 • Lodówka Cube – modułowe urządzenie chłodzące do pomieszczeń innych niż kuchnie. Umożliwia przechowywanie produktów takich jak wino, piwo czy kosmetyki. Działa na tyle cicho, że można ustawić je w sypialni, w salonie obok kanapy lub w dowolnym miejscu w domu.
 • Nowy oczyszczacz wody – modułowe rozwiązanie do montażu pod zlewem, w zależności od modelu – standardowe, chłodzące bądź chłodząco-grzewcze – wyposażone w jeden kran lub większą ich liczbę. Co więcej, w razie potrzeby prostszy model można z łatwością zmodyfikować tak, by zamontować w nim więcej kranów. Rozwiązanie oferuje 4-stopniowy system, który jest w stanie przefiltrować do 2500 litrów wody – to ilość, którą czteroosobowa rodzina wypija w ciągu roku. Urządzenie można ponadto połączyć z SmartThings. W ten sposób za pomocą smartfonu można wydawać instrukcje dotyczące ilości potrzebnej wody lub ustawień temperatury.

SmartThings ułatwia codzienne życie

Spersonalizowany design i niezwykła elastyczność to jednak nie wszystko. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i automatyzacji wizja Bespoke Home obejmuje również rozwiązania Smart Home. Samsung korzysta ze SmartThings, aby oferować użytkownikom prosty system do zarządzania domem, który pozwala zaoszczędzić czas i podnieść efektywność domowych obowiązków. To szczególnie ważne dziś, kiedy tak wiele aspektów naszego życia przeniosło się do domu.

 • SmartThings Cooking – synchronizuje się ze sprzętami kuchennymi BESPOKE poprzez Wi-Fi, by oferować spersonalizowane plany posiłków uwzględniające preferencje użytkownika, przy wykorzystaniu posiadanych w domu składników. Usługa jest już dostępna w Ameryce Północnej, a od kwietnia mogą z niej korzystać także użytkownicy w wybranych krajach w Europie.
 • SmartThings Pet – używa Wi-Fi do synchronizacji ze sprzętami takimi jak oczyszczacz powietrza BESPOKE Cube Air czy odkurzacz Jet Bot AI+, by umożliwić użytkownikom monitorowanie przebywających w domu zwierząt. Usługa będzie dostępna w USA i w wybranych krajach w Europie jeszcze w tym roku.
 • SmartThings Clothing Care synchronizuje się z BESPOKE AirDresser i inteligentnymi pralkami poprzez Wi-Fi w celu zwiększenia efektywności prania. Usługa rekomenduje cykle i ustawienia zapewniając optymalną dbałość o odzież, dzięki czemu użytkownik nie musi się już zastanawiać, jaki wybrać program. Umożliwia ponadto automatyczne zamówienie kończącego się detergentu. Usługa jest już dostępna zarówno w USA, jak i w wybranych krajach w Europie.
 • SmartThings Air synchronizuje się z oczyszczaczem powietrza i klimatyzatorem Samsung, by w czasie rzeczywistym monitorować jakość powietrza wewnątrz i na zewnątrz domu użytkownika. Usługa ta zostanie udostępniona w USA w bieżącym roku.

Dostępność produktów i rozwiązań oraz ich specyfikacja może różnić się w zależności od rynku.