logo
Telewizor Samsung The Frame - Nowosciproduktowe.pl-1

Samsung The Frame – telewizor jak obraz


06-11-2020| 08:40| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Firma Samsung rozpoczęła współpracę z Etsy, globalną platformą handlu unikatowymi i kreatywnymi produktami. Dzięki temu galeria Samsung Art Store powiększyła się o 25 kolejnych, nowych prac zainspirowanych naturą, które wyświetli telewizor SamsungThe Frame.


Telewizor Samsung The Frame oferuje jedyne w swoim rodzaju połączenie sztuki i technologii. Po włączeniu Trybu Sztuka ekran może stać się wyjątkową galerią z dziełami sztuki lub własnymi zdjęciami. Do dedykowanego sklepu ze sztuką Art Store dołączyły właśnie prace 5 artystów związanych z platformą Etsy.

The Frame został zaprojektowany tak, by po wyłączeniu nie był czarnym ekranem – a stawał się pięknym dziełem sztuki. Wyglądem przypomina obraz w designerskiej oprawie, a jego wnętrze jest niezwykle bogate. Rozdzielczość 4K i technologia Quantum Dot, która zapewnia 100% natężenie kolorów, zachwycają bogactwem kolorów i odwzorowaniem szczegółów niezależnie od tego czy na ekranie wyświetlany jest film czy obraz w Trybie Sztuka.

Warto skorzystać z zasobów sklepu ze sztuką Art Store, który wzbogacił się właśnie o kolejnych 25 obrazów z platformy Etsy. Obecnie do wyboru jest już ponad 1400 dzieł, w tym obrazy, zdjęcia czy grafiki z największych światowych galerii sztuki, takich jak np.: Muzeum Narodowe Prado w Madrycie, Muzeum Albertina w Wiedniu czy Tate Modern w Londynie oraz Galeria Uffizi we Florencji. Możemy też na ekranie telewizora The Frame wyświetlać własne zdjęcia lub cyfrowe kopie własnych prac.

Kolekcja wyjątkowych dzieł z kolekcji Etsy skierowanych do wszystkich domowników dostępna jest już na całym świecie. Do współpracy zaproszono artystów, którzy tworzą w różnych technikach: Jorey Hurley, Elly Mackay, Melanie Mikecz, David Scheirer oraz Mirlande Jean-Gilles. Wybrane prace to mieszanka wyrazistych ilustracji, kolorowych kolaży, a także niezwykłych wizji i grafik, które ożywają na ekranie The Frame, rozbudzając wyobraźnię wszystkich, którzy je podziwiają.

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2017 r. The Frame Samsung nieustannie rozwija platformę zróżnicowanych dzieł sztuki z całego świata. Mimo to kolekcja opracowana we współpracy z Etsy to dla nas coś nowego i bardzo szczególnego

mówi Salek Brodsky, Vice President of Strategic Partnerships and Business Development w Samsung Electronics.

– Tworzeniu bogatej oferty Art Store od zawsze towarzyszy chęć zapewnienia szerokiego dostępu do sztuki i pozwolenia użytkownikom na odkrywanie dzieł, które ich poruszą i zainspirują. Ogromnie cieszymy się z możliwości zaoferowania pięciorgu artystom Etsy prawdziwie globalnego odbioru – dodaje.

Wyeksponowany na ścianie telewizor Samsung The Frame prezentuje się niczym prawdziwy obraz. Z powodzeniem stanie się częścią domowej galerii, a system wymiennych ramek pozwoli dopasować oprawę do stylu i charakteru każdego wnętrza. Oprócz klasycznej grafitowej ramy telewizora, można skorzystać z opcjonalnych ramek w kolorze orzechowym, czarnym, beżowym i białym.