logo
Paclan - ściereczka z mikrofibry - Nowosciproduktowe.pl-1

Ściereczka z mikrofibry od Paclan – przedświąteczne porządki w rytmie eko


21-12-2020| 09:25| Źródło: Paclan| Fot: Paclan

Od dawna wiadomo, że środki do sprzątania mogą być chemiczne albo nie. To już wiedziały nasze babcie, wykorzystując do czyszczenia to, co miały pod ręką – ocet i sodę oczyszczoną. Jednak w kwestii ekologicznych produktów do sprzątania trochę się od tego czasu zmieniło i dziś mamy zdecydowanie większy arsenał narzędzi do walki z brudem, kurzem czy kamiennym osadem. Jednym z takich narzędzi jest ściereczka z mikrofibry od firmy Paclan.


Szukając ściereczek, zmywaków kuchennych czy gumowych rękawic, skupmy się na tych, które powstały z odzyskanych surowców w procesie recyklingu albo zostały wytworzone z materiałów naturalnych, takich jak agawa, kukurydza i bambus. Sprzątanie takimi produktami wygląda tak samo, jak w przypadku tradycyjnych akcesoriów, poza jedną różnicą – myjąc kafelki w łazience czy ścierając kurz z mebli, znacznie mniej szkodzimy środowisku.

Niegdyś dzięki technologii można było wytwarzać produkty z tworzyw sztucznych, dziś idziemy o krok dalej, wykorzystując ponownie surowiec i dając mu drugie życie. W ten sposób powstaje podwójnie wartościowy produkt – po pierwsze spełnia swoje zadanie i jest skuteczny, po drugie mniej szkodzi środowisku, zmniejszając liczbę odpadów.

– mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan.

Przykładowo ściereczki z mikrofibry Paclan For Nature są wykonane w 55% z odzyskanych w procesie recyklingu butelek PET, a dodatkowo są zapakowane w opakowanie z certyfikowanego papieru. Są miękkie w dotyku, wytrzymałe i nadają się – tak samo jak tradycyjna mikrofibra – do czyszczenia różnych powierzchni, zarówno na sucho, jak i mokro. Na świąteczne porządki jak znalazł – dodaje Marta Krokowicz.

Ściereczki to takie sprzątające domowe „guru”. Nie wystarczy jeden pakiet, bo ściereczki są w ciągłym użyciu, krążą między kuchnią, łazienką i przedpokojem. Zdecydowanie nie może ich zabraknąć przed świętami. Dlaczego by nie wybrać tych z ekologicznym rodowodem?

Ściereczki kuchenne Paclan For Nature z włókien kukurydzy i wiskozy poradzą sobie z zabrudzonymi blatami i szafkami. Z kolei do mokrych plam warto użyć chłonnych ściereczek na rolce wykonanych w 100% z bambusa. Przy zmywaniu naczyń też możemy być eko, wystarczy wykorzystać zmywak celulozowy z fibrą i agawą – radzi Marta Krokowicz z firmy Paclan.

Warto iść w kierunku ekologicznego życia, choćby wykonując tak podstawową czynność, jak sprzątanie. Bo o to w tym chodzi – żeby ekologia stała się codziennością. Nie trzeba rewolucji – wystarczy uzupełnić szafkę z akcesoriami do czyszczenia o produkty, które są przyjazne środowisku. To nie tylko ściereczki i zmywaki, ale także znane z babcinych sposobów ocet, który świetnie poradzi sobie z zabrudzonymi kaflami czy zapomniana soda oczyszczona, którą wyczyścimy piekarnik bez grama chemii. Boże Narodzenie to dobra okazja, żeby stać się lepszymi, także dla planety.