logo
Słuchawki Jabra Elite 45h Czy warto kupić - Nowosciproduktowe.pl

Słuchawki Jabra Elite 45h. Czy warto kupić?


12-03-2021| 12:00| Źródło: Redakcja / Jabra| Fot: Jabra

Słuchawki Jabra Elite 45h to model nausznych, bezprzewodowych słuchawek renomowanego producenta. Jabra w kontekście tego modelu szczyci się szczególnie długą żywotnością baterii na pojedynczym ładowaniu wynoszącą aż 50 godzin, ale to nie wszystkie istotne cechy tego modelu. Z czym w ogóle mamy do czynienia i czy ten model warty jest swojej ceny? O tym w poniższym artykule.


Słuchawki Jabra Elite 45h – najważniejsze cechy:

 • Design i wykonanie
 • Żywotność baterii – do 50 godzin na jednym ładowaniu
 • Wielkość głośników wynosząca 40 mm – to największe głośniki, jakie oferuje ta kategoria słuchawek
 • Brzmienie
 • Bluetooth 5.0 i zastosowana technologia podwójnych mikrofonów

Jabra, będąca rozpoznawalną międzynarodową marką, specjalizującą się głównie w dziedzinie komunikacji i rozwiązań biurowych, zaprezentowała w wakacje ubiegłego roku bezprzewodowe słuchawki nauszne Elite 45h. Produkt trafił w ręce redakcyjne jak zawsze zgrabnie zapakowany. Szybki rzut oka na żółto-szare, eleganckie pudełko i w zasadzie od razu wiemy z jakim brandem mamy do czynienia. W kartonowym opakowaniu słuchawki zostały dodatkowo opakowane w elegancki woreczek z logo marki, co jest dobrym patentem, chroniącym sprzęt choćby przed zakurzeniem. W zestawie znaleźć można kabelek USB-C do ładowania i oczywiście instrukcję obsługi. Co ciekawe słuchawki można złożyć na płasko, dzięki czemu łatwiej mieszczą się w torbie lub plecaku. Słuchawki dostępne są w czterech kolorach. My mieliśmy okazję testować model Titanium Black.

Wykonanie produktu na pierwszy rzut oka bardzo solidne. Chwilowo miałem wrażenie, że są ciut cięższe niż model, którego używam w pracy na co dzień, a mianowicie: JABRA Move Style Edition. I w zasadzie nie pomyliłem się wiele, gdyż Elite 45h są cięższe o 10 gram, a ich całkowita waga wynosi 160 gram. Nosząc je na głowie się tego nie odczuwa, ale ręka jest jakby bardziej wyczulona. Miękkie, elastyczne poduszki słuchawek, wykonane z elastycznej pianki zapewniają doskonałą wygodę i dopasowanie. Membrama przylega do ucha, a duży 40 mm głośnik zapewnia bardzo przyjemne wrażenia muzyczne. Sama budowa tego typu jest jednak kwestią gustu. Dźwięk w takiej konstrukcji może być nieco wyraźniejszy, ale w moim przypadku przy dłuższym użytkowaniu ucho się po prostu poci, a sam materiał ulega szybszej eksploatacji. Jest rzecz względna, a ponieważ w słuchawkach na uszach spędzam dość sporo czasu każdego dnia, to do całkowitego komfortu użytkowania przykładam szczególną wagę.

Warto wspomnieć, iż korzystając z wieloletniego doświadczenia oraz technologii audio siostrzanej firmy GN Hearing (producenta aparatów słuchowych), Jabra stworzyła funkcję MySound, do której dostęp możliwy jest za pomocą dedykowanej aplikacji Sound+. Za pomocą aplikacji mamy możliwość wykonania testu słuchu. Na podstawie otrzymanych danych MySound kalibruje słuchawki, aby zaoferować spersonalizowane ustawienia dźwięku, dostosowane do indywidualnego profilu słuchowego użytkownika. To naprawdę fajny bajer. Poza tym sama aplikacja oferuje szerokie spektrum innych funkcji, w tym konfigurowalny korektor muzyki, wpływający na indywidualny odbiór i preferowaną przez nas jakość dźwięku. Nabywając słuchawki, warto pobrać nieodpłatną aplikację producenta ze sklepu Apple lub Google.

Słuchawki zgodne są ze standardem Bluetooth: 5.0. Zastosowana w słuchawkach technologia podwójnych mikrofonów umożliwia wykonywanie i odbieranie rozmów telefonicznych. Niezależnie od tego, czy podróżujesz komunikacją czy spacerujesz – rozmowy możesz prowadzić wszędzie, a dźwięk jest wyraźny. Patrząc na ilość czasu jaką spędzam w słuchawkach poza domem, obecnie nie wyobrażam sobie korzystania ze słuchawek, w których brakuje tej podstawowej funkcjonalności. Ponadto osoby chcące szybko znaleźć określone informacje mogą to zrobić przy pomocy asystenta głosowego. Zestaw słuchawkowy Elite 45h pozwala korzystać z funkcji Amazon Alexa, Siri oraz Google Assistant. Osobiście nigdy z tego nie korzystam, ale jak ktoś chce i lubi… to opcja jest.

Słuchawki Jabra Elite 45h

Kluczowym dla mnie jest fakt, że słuchawki Jabra Elite 45h wyposażone zostały w baterię o dłuższej żywotności oraz bardziej wydajną funkcję ultraszybkiego ładowania. Do redakcji otrzymaliśmy całkowicie rozładowane słuchawki, które podłączone zostały do źródła zasilania dokładnie na kwadrans. Tyle bowiem czasu według producenta potrzeba, aby zapewnić ich funkcjonowanie przez 10 godzin. Dioda kontrolna w tym czasie szybko zmieniła kolor z pomarańczowego na zielony i… produkt był gotowy do użytku. Finalnie deklarowana przed Jabra żywotność baterii wynosi aż do 50 godzin po całkowitym naładowaniu, choć początkowo zakładano, że czas ten będzie o 10 godzin krótszy. Producentowi udało się osiągnąć imponujący wynik, a funkcja szybkiego ładowania jest szczególnie istotna jeśli chcemy doładować baterię, będąc poza domem, w miejscach użyteczności publicznej. Duży plus za to udogodnienie, aczkolwiek drobna sugestia do producenta – kabelek do ładowania mógłby być nieco dłuższy. Osobiście dałbym przynajmniej 50 cm. Chcąc bowiem doładować słuchawki w jednym z centrów handlowych musiały one wisieć na kablu, gdyż jego długość nie pozwalała na swobodne położenie słuchawek, ani na podłodze, ani na siedzisku ławki. Swoją drogą można też spróbować przebudować tego typu stacje ładowania? 😉

Ostatecznie to brzmienie jest najważniejszym aspektem, dla którego decydujemy o zakupie określonego modelu lub wybór danego brandu. Jak je opisać słowami? Nie bardzo się da, trzeba mieć na uszach i poczuć. Warto jednak podkreślić to fakt, że słuchawki Elite 45h posiadają pasywną redukcję hałasu, chronią przed szumem wiatru i redukują szumy podczas rozmów telefonicznych. Dźwięk dociera do nas z głośników, a nie z zewnątrz. Parametry samego brzmienia możemy sobie podbić indywidualnie, korzystając z korektora dźwięku we wspomnianej wcześniej aplikacji.

Jabra Elite 45h zostały zaprojektowane jako najlepszy zestaw słuchawkowy w kategorii cenowej poniżej 100 Euro. Obecnie słuchawki można nabyć w cenie 399 zł brutto w znanych elektro-marketach oraz sklepach internetowych. Czy warte są swojej ceny? Tak. Jakość wykonania i funkcjonalność plus szybkie ładowanie i oczywiście dobre brzmienie – te aspekty zdecydowanie przykrywają ewentualne mankamenty wynikające z osobistych preferencji. Pomijając szereg funkcji dodatkowych Jabra Elite 45h brzmią super i są super wygodne. Jeżeli rozglądacie się za modelem nausznym tego typu – nie ma sensu szukać dłużej. Polecamy!

Informacje w pigułce:

 • Wymiary opakowania (dł. x szer. x wys.): 182,5 x 49 x 220 mm
 • Waga (słuchawki): 160g
 • Rozmiar głośnika: ø40 mm
 • Szerokość pasma głośnika w trybie muzyki: 20 Hz do 20 kHz
 • Szerokość pasma głośnika w trybie rozmowy: 100Hz do 8000Hz
 • Temperatura pracy: od -10° C do 55° C
 • Zastosowane materiały (na zewnątrz): Skóra syntetyczna (PU), PC/ABS,PA Grillamid, ABS, aluminium z anodowaniem, kauczuk silikonowy z powłoką antyadhezyjną
 • Długość przewodu USB-C: 300 mm
 • Zgodność z Bluetooth: 5.0
 • Obsługiwane profile Bluetooth: HSP v1.2, HFP v1.7, A2DP v1.3, AVRCP v1.6, PBAP v1.1, SPP v1.2
 • Zakres funkcjonowania: Do 10 m
 • Sparowane urządzenia: Do 8
 • Podłączenie wielu urządzeń: Możliwość podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie
 • Muzyka i czas rozmów: Do 50 godzin
 • Szybkie ładowanie: Do 10 godzin podczas ładowania z zestawem słuchawkowym przez 15 minut
 • Tryb uśpienia: Tak
 • Czas czuwania: >1 rok (automatyczne wyłączanie po 24 godzinach)
 • Czas ładowania: 1 godzina i 30 minut (ze specjalną ładowarką sieciową 500 mA na USB)
 • Wtyczka do ładowania: USB-C