logo
Telewizor Sony Z8H - Nowosciproduktowe.pl

Sony poleca telewizory BRAVIA™ „Gotowe na PlayStation®5”


14-08-2020| 11:00| Źródło: Sony| Fot: Sony

Sony Europe poinformowało o wyróżnieniu wybranych modeli obecnych telewizorów BRAVIA oficjalną rekomendacją „Gotowe na PlayStation®5”. Jest ona udzielana we współpracy z Sony Interactive Entertainment (SIE) jako pomoc w wyborze telewizora, który będzie optymalnie współpracował z wyczekiwaną konsolą do gier PlayStation 5 (PS5™), wchodzącą na rynek w tym roku.


Pierwszymi telewizorami Sony polecanymi jako „Gotowe na PlayStation 5” są zaawansowane modele Full Array LED 4K HDR z serii XH90 oraz Full Array LED 8K HDR z serii ZH81. Telewizor XH90 umożliwia wyświetlanie gier w rozdzielczości 4K w tempie 120 kl./s2 przy bardzo małym opóźnieniu sygnału wejściowego, wynoszącym zaledwie 7,2 ms3. Seria ZH8 pozwala z kolei wyświetlać niezwykle szczegółowe obrazy w rozdzielczości 8K4, a także w rozdzielczości 4K w tempie 120 kl./s2 (zgodność ze specyfikacją zależy od gry na PS5). Oba modele zapewnią więc wyjątkową płynność gier z konsoli PS5.

Telewizory „Gotowe na PlayStation 5” mają także tryb „Gra”, automatycznie zmniejszający opóźnienie obrazu z konsoli. Tryb ten umożliwia ponadto równoczesne wybudzanie telewizora i konsoli PS5 kontrolerem bezprzewodowym DualSense™ oraz obsługę konsoli PS5 pilotem od telewizora5.

Telewizory Sony są wyposażone w najlepsze w tej klasie sprzętu procesory z rodziny X1, które pomagają zapewnić piękny obraz z żywymi kolorami i nadzwyczajnym kontrastem. Do uzyskania bardzo realistycznych i intensywnych wrażeń przyczynia się także mocny dźwięk dobiegający bezpośrednio z ekranu. Najnowocześniejsze firmowe technologie Sony pozwalają bez reszty oddać się grom, które dzięki PS5 zyskują nową jakość.

Sony i SIE nadal będą zapewniać fanom PlayStation maksimum emocji przy grze. Współpraca ta wpisuje się w filozofię „One Sony” — wspólnego wykorzystywania kreatywności i technologii przez podmioty z grupy Sony.