logo

SPF na co dzień. Całoroczna ochrona przeciwsłoneczna jako podstawa pielęgnacji


11-05-2023| 08:00| Źródło: Ava Laboratorium| Fot: Ava Laboratorium

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że kremy z filtrami UV to absolutny must have latem. Nie wszyscy jednak wierzą w konieczność stosowania takich kosmetyków poza sezonem letnim. Tymczasem promienie UVA, odpowiadające za przebarwienia i fotostarzenie się skóry, a także podwyższające ryzyko zachorowania na nowotwory skóry, działają na nas przez okrągły rok. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o promieniowaniu i dać się przekonać do regularnego stosowania kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi.


Szkodliwe promienie UVA i UVB

Promieniowanie UV można podzielić na trzy rodzaje różniące się długością fal. Promienie UVC jest dla nas nieszkodliwe, bo zatrzymuje je warstwa ozonowa Ziemi. Efekty promieniowania UVB, stanowiącego 5% wszystkich promieni UV, znamy dobrze. To ono odpowiada za oparzenia słoneczne i powstawanie opalenizny będącej reakcją obronną skóry. Jednak to promienie UVA są najbardziej szkodliwe! Stanowią 95% wszystkich promieni docierających do nas i mają trzy długości fal. Najgłębiej w skórę wnikają te ultradługie. Przenikają one przez chmury i szyby, więc oddziałują na nas nawet w ponure, ciemne dni, które spędzamy w pomieszczeniach. Jakie spustoszenia mogą poczynić? Wywołują stres oksydacyjny, sprawiają, że DNA komórek skóry mutują, uszkadzają włókna kolagenowe i naczynia włosowate oraz nasilają trądzik różowaty. To one mogą przyczyniać się powstawania zmian rakowych.

Zalety kremów z filtrem

Jeśli chcesz jak najdłużej zachować jędrną, młodą, a przede wszystkim zdrową skórę bez przebarwień, powinnaś do codziennej pielęgnacji całorocznej włączyć kosmetyki z filtrami SPF. Wybierz takie, które – stosowane systematycznie i konsekwentnie – ochronią Cię przed promieniowaniem UVA i UVB, a także przed światłem niebieskim emitowanym przez ekrany urządzeń cyfrowych, z którymi zwykle spędzamy długie godziny. Oferta kremów i emulsji przeciwsłonecznych jest duża i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W zależności od potrzeb, możesz sięgnąć po specjalne kosmetyki o wysokich faktorach UV i stosować je jako kolejny krok w pielęgnacji lub wybrać nawilżający krem na dzień z filtrami, który zadba o szczególne potrzeby Twojej skóry i dodatkowo zapewni jej przeciwsłoneczną ochronę.

Krem nawilżający z filtrem SPF50 Skin Protection (50 ml – 49,90 zł) to nowoczesny kompleks wysokich filtrów UVA i UVB dający bardzo silną ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Składniki aktywne kremu doskonale nawilżają skórę, łagodzą podrażnienia, zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu się. Krem nie bieli, wchłania się szybko, nadaje się pod makijaż.

Krem extra nawilżający z filtrem SPF25 Skin Protection (50 ml – 36,90 zł) to krem ekstra nawilżający odpowiedni dla każdego rodzaju cery. Działa antyoksydacyjnie, chroni przed fotostarzeniem się skóry, wzmacnia jej barierę ochronną. Wzbogacony został w składniki nawilżające i stymulujące regenerację naskórka. Stosowany regularnie zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Jest też doskonałą bazą pod makijaż.