logo
LG WebOS 6.0 - Nowosciproduktowe.pl

System operacyjny webOS 6.0 najważniejszą aktualizacją prezentowaną przez LG


21-01-2021| 11:15| Źródło: LG| Fot: LG

Firma LG Electronics wprowadza system operacyjny webOS 6.0 dla swoich telewizorów OLED, QNED Mini LED, NanoCell oraz UHD Smart TV z oferty na rok 2021.


Najnowszy system operacyjny webOS 6.0 Smart TV w połączeniu z nowym pilotem Magic pozwala widzom przyjemniej i w sposób bardziej intuicyjny odkrywać interesujące ich treści. Ulepszona wersja sztucznej inteligencji LG ThinQ w systemie webOS 6.0 obsługuje nowe komendy głosowe zarówno dla Asystenta Google, jak i dla Amazon Alexa. To sprawia, że sterowanie telewizorem oraz wyszukiwanie materiałów w serwisach streamingowych, internecie i kanałach TV staje się zdecydowanie łatwiejsze.

Użytkownicy znający system webOS natychmiast zauważą, że menu główne jest atrakcyjnie unowocześnione i bardziej praktyczne. Wychodzi naprzeciw potrzebom wynikającym ze zmieniających się nawyków widzów. Zapewnia szybszy dostęp do najczęściej używanych aplikacji oraz usprawnia wyszukiwanie, dzięki rekomendacjom opartym na preferencjach użytkownika i historii przeglądania. Aby wybrane materiały i powiązane informacje były widoczne równocześnie, nowe menu główne jest wyświetlane na pełnym ekranie. Odgrywa także rolę centrum konfigurowania ustawień i sterowania poszerzonym ekosystemem webOS.

Pilot Magic wyróżnia się nowym wzornictwem premium oraz pozwala na łatwiejszą obsługę urządzenia dzięki zapewnionej przez LG współpracy z wieloma platformami sztucznej inteligencji: LG ThinQ, Amazon Alexa* czy Asystent Google. Ponadto nowy pilot jest prosty w nawigacji, zgrabny, poręczny i wygodny w użyciu. Proponuje bardziej przyjazne dla odbiorcy możliwości, np. szybsze nawiązywanie połączeń między telewizorem a innymi urządzeniami. Z kolei przyciski skrótów zapewniają dostęp do oferty popularnych serwisów, takich jak Netflix, Amazon Prime Video i Disney+**. Funkcja Magic Tap, obsługiwana jednym dotknięciem interfejsu NFC w pilocie Magic, pomaga szybko dotrzeć do ciekawych treści. Po dotknięciu pilota smartfonem funkcją NFC użytkownicy mogą udostępniać materiały z telefonu na telewizorze lub odwrotnie. A jednocześnie korzystać z ulubionych aplikacji i funkcji smartfonu.

Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii sztucznej inteligencji, funkcjom sterowania głosowego telewizorem i pilotowi Magic, aby uzyskać potrzebne informacje, użytkownik musi tylko wypowiedzieć pytanie lub polecenie. Magic Explorer – udoskonalona wersja funkcji Magic Link firmy LG – dostarcza treści powiązane z widocznymi na ekranie tekstami czy obrazami. W ten sposób widzowie mogą dowiedzieć się np. więcej o aktorach, miejscach lub interesujących przedmiotach przedstawionych w filmach bądź programach. Powiązanie rekomendacji z treścią zapewnia również bardzo łatwy i wygodny sposób kupowania produktów, które pojawiają się na wybranych kanałach i w usługach dostępnych w telewizorze LG, m.in.: TV na żywo, galerii, ustawieniach i przewodniku po programach telewizyjnych. Co więcej, dostępność informacji dostarczanych przez Magic Explorer jest sygnalizowana zmianą koloru kursora.

Z kolei nowa funkcja Next Picks analizuje preferencje użytkowników tak, aby mogli oni odkrywać więcej treści odpowiadających ich zainteresowaniom. Na podstawie danych historii oglądania Next Picks rekomenduje dwa programy na żywo z telewizji naziemnej lub dekodera cyfrowego, a także jeden tytuł z oferty VOD bądź też aplikacje, które najbardziej spodobają się widzom. To rozwiązanie bardzo wygodne, pozwalające zaoszczędzić czas.