logo
Obiektywy Nikon - Nowosciproduktowe.pl

Szersza oferta obiektywów Nikon do pełnoklatkowych aparatów


09-06-2021| 11:00| Źródło: Nikon| Fot: Nikon

Nikon poszerzy ofertę obiektywów z bagnetem Z. Trwają prace nad obiektywami NIKKOR Z 28mm f/2.8 i NIKKOR Z 40mm f/2


Nikon z przyjemnością informuje o postępie prac nad obiektywami NIKKOR Z 28mm f/2.8 i NIKKOR Z 40mm f/2. Nowe kompaktowe i lekkie obiektywy stałoogniskowe będą przeznaczone do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych (format FX firmy Nikon), w których zastosowano bagnet Nikon Z. Premierę obiektywów zaplanowano na 2021 r.

NIKKOR Z 28mm f/2.8 będzie szerokokątnym obiektywem stałoogniskowym, idealnym do codziennego fotografowania. Z kolei obiektyw NIKKOR Z 40mm f/2 zostanie zaprojektowany jako standardowy obiektyw stałoogniskowy, dzięki któremu użytkownicy mogą w łatwy sposób wzbogacić ekspresję obrazu o efekt bokeh. W różnorodnych codziennych sytuacjach oba obiektywy będą łatwe w użyciu dla szerokiego grona użytkowników, w tym dla osób rozpoczynających fotografowanie aparatami bezlusterkowymi.

Nikon będzie nadal zapewniać nowy wymiar jakości optyki zaspokajając jednocześnie potrzeby użytkowników. W rezultacie przyczynia się to do szerszego rozwoju kultury fotografii i daje nadzieję na zwiększenie możliwości wykonywania zdjęć.

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.