logo
Veggie Burger Mcdonalds - Nowosciproduktowe.pl

Veggie Burger – wyczekiwany warzywny burger w stałej ofercie McDonald’s!


29-04-2021| 12:10| Źródło: McDonald’s| Fot: McDonald’s

Długo wyczekiwana pozycja na stałe zagościła w menu McDonald’s Polska, które właśnie zostało uzupełnione o nowego bezmięsnego burgera z kotletem warzywnym. Veggie Burger, czyli soczysty i pełny warzyw burger od 21 kwietnia dostępny jest we wszystkich restauracjach McDonald’s w kraju.


W 2019 r. w Polsce fleksitarianie, czyli osoby regularnie ograniczające spożycie mięsa stanowili około 30-40% populacji, natomiast aż 49% Polaków w wieku 25-34 deklarowało, że stosuje dni bez mięsa. McDonald’s w odpowiedzi na potrzeby konsumentów wprowadził do swojej stałej oferty roślinną pozycję – Veggie Burger.

Wyczekiwany Veggie Burger to pełny smaku burger z kotletem warzywnym, który zapewnia ikoniczny smak McDonald’s i przyjemność z jedzenia – tym razem w wersji bezmięsnej. Od teraz konsumenci nie muszą rezygnować z przyjemności jaką daje jedzenie burgerów w McDonald’s gdy nie mają ochoty na mięso.

Veggie Burger to soczysta kompozycja, w której główną rolę odgrywa kotlet przygotowany m.in. z marchwi, groszku i brokułów. Wśród dodatków znajdziemy roztopiony plaster sera cheddar, kawałki świeżego pomidora oraz porcję drobno posiekanej sałaty. Smak podkreśla kremowy sos kanapkowy, a to wszystko w miękkiej i dobrze wypieczonej bułce, obsypanej ziarnami sezamu.