logo
Wąska pralka - Nowosciproduktowe.pl

Wąska pralka ładowana od przodu – propozycja 6 produktów Media Markt


05-01-2021| 11:34| Źródło: Media Markt| Fot: Media Markt

W niewielkiej łazience najlepiej sprawdzi się wąska pralka ładowana od przodu. Ranking Media Markt takich urządzeń, które prezentujemy w artykule, z pewnością ułatwi wybór najlepszego modelu do Twojego domu.


Jak wybrać odpowiednią pralkę?

Pralka to podstawowe urządzenie w każdym domu, bez którego trudno funkcjonować. Ważne, żeby była nie tylko sprawna, ale też nowoczesna i energooszczędna. Jednak przy wyborze odpowiedniego sprzętu trzeba też brać pod uwagę gabaryty. Niezależnie od tego, czy po prostu wymieniamy starą pralkę na nową, czy urządzamy pomieszczenie od zera, trzeba dokładnie zaplanować, gdzie ma się znajdować nowy sprzęt i dokładnie wymierzyć, czy się tam zmieści. Wąska pralka znanej marki z pewnością będzie dobrym wyborem dla posiadaczy łazienek o niewielkich powierzchniach.

Obecnie istnieje dużo możliwości aranżacji łazienki. W zależności od potrzeb można zdecydować się na kabinę prysznicową lub wannę, wybrać pralkę ładowana od frontu albo od góry, a w ostateczności nawet umieścić pralkę w kuchni. Tutaj jednak skupiamy się na najbardziej standardowym rozwiązaniu. Pralka z drzwiczkami z przodu może różnić się wymiarami i wielkością wsadu. Właśnie z myślą o niewielkich pomieszczeniach powstały modele kompaktowe. W tej kategorii klasyfikujemy wszystkie, których krótszy bok nie przekracza 45 cm.

Wąska pralka – co warto wziąć pod uwagę?

Na co patrzeć, szukając idealnej wąskiej pralki w wyżej wymienionej kategorii? Zdecydowana większość cech i parametrów jak analogiczna jak przy wyborze każdej innej pralki.

Głębokość – zaznaczyliśmy, że powinna być mniejsza niż 45 cm, żeby mieścić się w wyznaczonych granicach. Jest to umowna wartość graniczna, natomiast warto pamiętać, że konkretna wartość może być różna. Na rynku znajdziemy pralki z bokiem mierzącym 42,5 cm, 43 cm, a nawet jeszcze mniejsze – do 35 cm!

Wielkość wsadu – jeśli nie chcemy nastawiać prania codziennie, to oczywiście zadowoli nas większa pojemność. Warto mieć jednak realistyczne oczekiwania. Pojemność małych pralek to między 4 a 6 kilogramów.

Klasa energetyczna – najlepsza wartość to oczywiście A+++. Pralki uznawane za energooszczędne zużywają mniej wody i mniej prądu, co przekłada się za niższe rachunki co miesiąc.

Funkcje i programy – im więcej możliwości, tym lepiej, zwłaszcza jeśli pierzemy na co dzień różne typy odzieży. Specjalne programy do ubrań sportowych, do wełny, do usuwania sierści albo bardzo delikatnych tkanin – sami powinniśmy wiedzieć, na czym najbardziej nam zależy.

Cena – podobnie jak w przypadku każdego innego urządzenia – powinna być atrakcyjna przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości.

Ranking wąskich pralek ładowanych od frontu 2020

Na podstawie powyższych kryteriów wyselekcjonowaliśmy 6 najlepszych pralek do 45 cm i ładowanych od przodu, które warto wziąć pod uwagę. Zobacz urządzenia o najlepszych parametrach, cieszące się dobrymi opiniami użytkowników.

Pralka SAMSUNG WF60F4EEW2W/EO

Nowoczesna pralka wykorzystująca technologię Eco Bubble. Dzięki aktywnym bąbelkom, powstającym z mieszaniny wody, powietrza i detergentu, można skutecznie usuwać trudne plamy nawet w bardzo niskiej temperaturze. Mocnymi stronami są także klasa energetyczna (A+++) i pojemność bębna (6 kilogramów) przy głębokości 42,5 cm. Pralka Samsung zalicza się także do dość cichych – 61 dB podczas prania to bardzo dobry wynik pod tym względem.

Pralka CANDY Smart CS4 1262D3

To także kompaktowa, pojemna pralka. Ma wsad 6 kg. Urządzenie od włoskiego producenta zajmuje jedynie 40 cm, ma funkcję opóźnionego startu, a także wbudowany moduł NFC, dzięki któremu można obsługiwać pralkę za pomocą aplikacji w smartfonie. Na uwagę zasługują też szybkie programy. Niewielką ilość lekko zabrudzonych ubrań upierzemy już w 14 minut. Tylko 59 minut zajmuje specjalny program higieniczny do dezynfekcji. Poziom hałasu podczas prania to zaledwie 58 decybeli.

Pralka AMICA DAW6103LSB

Polski produkt w atrakcyjnej cenie. Jej krótszy bok ma tylko 40,5 centymetra. Najciekawszą funkcją jest możliwość dodawania dodatkowej odzieży już po uruchomieniu pralki dzięki ADD+. Ikona na wyświetlaczu informuje, w którym momencie można to zrobić, nie zaburzając cyklu prania. Za pomocą specjalnego przycisku można także skrócić czas prania. To idealne rozwiązania, gdy się śpieszmy. Chociażby wtedy, gdy chcemy wyjść z domu, a wolimy nie zostawiać włączonej pralki. Nowoczesne urządzenie korzysta także z funkcji automatyki wagowej, dobierając poziom wody do wielkości i rodzaju ubrań umieszczonych w bębnie. Wśród najlepszych programów na pewno warto wymienić antyalergiczny, program szybki trwający tylko 15 minut oraz program do wełny.

Pralka INDESIT IWUD 41051 C ECO PL

Ta smukła pralka mieści 4 kilogramy odzieży. Obsługuje też specjalny program do obuwia sportowego i program energooszczędny. Jeśli mamy wrażliwą skórę i boimy się pozostałości detergentu na ubraniu, można skorzystać także z funkcji dodatkowego płukania. Roczne zużycie energii dla tej pralki to tylko 140 kWh na rok, a zużycie wody – 5720 litrów. W odpowiednim zaplanowaniu prania pomoże na pewno funkcja opóźnionego startu.

Pralka BEKO WRS 5511 BWW

Ten model doskonale wykorzystuje dostępną przestrzeń. 5 kilogramów załadunku przy głębokości tylko 36,5 cm to imponujący wynik. Na uwagę zasługuje innowacyjna technologia AquaFusion, polegająca na zablokowaniu odpływu, co zapobiega stratom proszku. Zastosowano tutaj także skuteczne systemy zabezpieczeń – przed nagłymi skokami napięcia oraz przed przypadkowym uruchomieniem przez małe dzieci. Pralka z klasą energetyczną A++ ma łącznie 15 programów i funkcję opóźnionego startu.

Pralka ELECTROLUX EW6S406BPI

Następna nowoczesna i przemyślana konstrukcja – pralka ma głębokość zaledwie 38 cm, a przy tym mieści 6 kilogramów ubrań. Inteligentna technologia Fuzzy Logic pozwala pralce na automatyczny dobór ilości wody, wysokości temperatury, liczby obrotów oraz obciążenia silnika. Dzięki temu pralka sama dostosowuje wszystkie parametry do rodzaju wsadu. Warto zaznaczyć też, jak cicha jest praca – tylko 54 dB podczas prania. Roczne zużycie energii na poziomie 137 kWh sprawia, że ten model zaliczamy do klasy A+++. Wśród najciekawszych programów znajdziemy antyalergiczny, do prania jeansów i do prania jedwabiu.

Mamy nadzieję, wśród wąskich pralek ładowanych od przodu wymienionych w rankingu Media Markt udało się znaleźć tę idealną.