logo
Soundbar i Słuchawki nauszne Fidelio - Nowosciproduktowe.pl - 1

Wielokanałowy soundbar Fidelio oraz słuchawki od Philips TV & Sound


09-09-2020| 08:00| Źródło: Philips| Fot: Philips

Linia produktów Fidelio rozszerza się o kolejne urządzenia. Po niedawnym powrocie na rynek premium, wraz z premierą słuchawek Philips Fidelio X3, firma TP Vision powiększa gamę o trzy nowe produkty audio z wyższej półki – Soundbar Fidelio B95 i B97 oraz słuchawki nauszne Fidelio L3


Soundbar Philips Fidelio B97

Soundbar Fidelio to smukły, wielokanałowy soundbar 7.1.2 wyposażony w dedykowane przetworniki Dolby Atmos Elevation oraz technologię Philips Fidelio Surround-on-demand, która umożliwia przyłączenie do soundbaru dwóch głośników bezprzewodowych. W takiej konfiguracji dodatkowe źródła dźwięku są częścią lewego i prawego kanału audio, a gdy zostaną oddzielone od soundbaru i umieszczone w innym punkcie pomieszczenia, działają jako dedykowany kanał lewy i prawy surround dla uzyskania prawdziwie wciągającej, kinowej jakości dźwięku.

Na system Philips Fidelio B97 składa się łącznie 17 przetworników, w tym osiem nisko/średniotonowych przetworników 1”x3,5” typu race-track. Jeden przetwornik race-track jest wbudowany w każdy z odłączanych głośników i współpracuje z kolejną parą przetworników lewego i prawego kanału po podłączeniu do głównego głośnika. Kolejne dwa przetworniki odpowiadają za dedykowany kanał centralny.

Soundbar Fidelio jest również wyposażony w sześć 19-milimetrowych głośników wysokotonowych z miękką kopułką w każdym z odłączanych głośników: dwa skierowane do przodu i jeden do boku. Kolejne dwa ustawione pod kątem głośniki wysokotonowe skierowane do boku są ukryte w głównym soundbarze i włączają się dopiero po odpięciu odłączanych głośników.

Dla uzyskania całkowicie okalającego dźwięku Philips Fidelio B97 jest wyposażony również w odchylone, skierowane do góry 2,5-calowe przetworniki Dolby Atmos Elevation. Do tego dochodzi 8-calowy przetwornik niskotonowy wbudowany w oddzielnym bezprzewodowym subwooferze, który odtwarza najniższe częstotliwości do 35 Hz. Philips Fidelio B97 dysponuje również ogromnymi rezerwami mocy o wysokiej jakości brzmienia – 500 W dla systemu głównego i 240 W dla subwoofera.

Urządzenie pozwala cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem 3D klasy kinowej dzięki kompatybilności z systemami Dolby Atmos i DTS:X. Ponadto Philips Fidelio B97 jest jednym z pierwszych produktów Philips z certyfikatem IMAX Enhanced.

Łatwość podłączenia gwarantują dwa złącza HDMI 2.1 z eARC i przesyłaniem sygnału 4K (pass through). Urządzenie umożliwia łączność bezprzewodową za pośrednictwem Bluetooth i Apple AirPlay. Dodatkowo soundbar może działać jako część systemu Philips Wireless Home, który zapewnia prostą bezprzewodową łączność w wielu pomieszczeniach za pomocą technologii Play-Fi. Dzięki aplikacji Philips Sound oraz kompatybilności zarówno z Asystentem Google, jak i Amazon Alexa instalacja i obsługa sprzętu są równie łatwe.

Soundbar Philips Fidelio B95

To model zbliżony do B97, ale z konfiguracją przetworników 5.1.2 oraz bez technologii Surround-on-demand. Urządzenie zawiera łącznie 14 przetworników, w tym pięć 19-mm z miękką kopułką (trzy z przodu i dwa skierowane do boku) oraz dodatkowo trzy pary przetworników średnio-niskotonowych 1”x3,5” typu race-track i dwa przetworniki Dolby Atmos Elevation skierowane do góry. System dzieli przetworniki na dedykowane kanały – lewy, prawy i centralny – dla zapewnienia jak najszerszej, wciągającej i prawdziwie wyrazistej barwy dźwięków.

Osobny bezprzewodowy subwoofer z dużym 8-calowym przetwornikiem odtwarza nawet najgłębsze basy do 35 Hz. Moc zestawu wynosi 450 W dla systemu głównego i 240 W dla subwoofera. Urządzenie pozwala cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem 3D klasy kinowej dzięki kompatybilności z systemami Dolby Atmos i DTS:X. Ponadto Philips Fidelio B95 jest jednym z pierwszych produktów Philips z certyfikatem IMAX Enhanced.

Łatwość połączenia gwarantują dwa złącza HDMI 2.1 z eARC i przesyłaniem sygnału 4K (pass through). Soundbar zapewnia łączność bezprzewodową za pośrednictwem Apple AirPlay i Bluetooth, a także stanowi część systemu Philips Wireless Home, który umożliwia łatwą bezprzewodową łączność w wielu pomieszczeniach za pomocą technologii Play-Fi. Instalacja i obsługa są wyjątkowo łatwe dzięki aplikacji Philips Sound oraz kompatybilności zarówno z Asystentem Google, jak i Amazon Alexa.

Słuchawki nauszne Philips Fidelio L3

Słuchawki oferują połączenie doskonałej jakości dźwięku, pasywnej izolacji hałasu, aktywnej redukcji szumów ANC oraz ekskluzywnej konstrukcji i wykończenia. Wyjątkową jakość dźwięku gwarantuje zastosowanie najwyższej klasy dużych 40-milimetrowych przetworników o wyjątkowej trójwarstwowej konstrukcji. Warstwa tłumiąca TPU została umieszczona między dwoma warstwami PEEK, czyli polimeru stosowanego w słuchawkach bardzo wysokiej klasy.

Producent dużo uwagi poświęcił również doskonałej izolacji pasywnej poprzez staranny dobór wysokiej jakości pianki z pamięcią kształtu i miękkiej skóry pokrywającej nauszniki. Ponadto Philips Fidelio L3 posiada czteromikrofonowy system aktywnej redukcji hałasu Hybrid ANC, dla którego kluczowe jest uzyskanie maksymalnego poziomu redukcji szumów bez przesunięcia w czasie i bez ingerencji w barwę – te pozostają niezmienne bez względu na to, czy system jest włączony lub wyłączony. Dodatkowy wbudowany mikrofon przeznaczony do usuwania dźwięków w tle zapewnia krystalicznie czysty odbiór podczas rozmowy.

Za niezawodną łączność odpowiada Bluetooth 5.0, a wyjątkową jakość bezprzewodowego dźwięku gwarantuje zgodność z kodekiem Qualcomm aptX HD. Model Philips Fidelio L3 umożliwia również odtwarzanie dźwięku w jakości Hi-Res poprzez kabel audio dołączony do zestawu. Łatwość obsługi gwarantuje sterowanie dotykowe z funkcjami przeciągnięcia, stuknięcia i naciśnięcia. Ponadto funkcja Push-to-talk umożliwia obsługę głosową dzięki kompatybilności z Asystentem Google.

Istotnym założeniem podczas projektowania słuchawek było połączenie wyjątkowo wysokiego komfortu noszenia z luksusowym wykończeniem w postaci skóry Muirhead pozyskanej z odpowiedzialnych źródeł, którą powleczony jest metalowy pałąk, oraz miękkiej skóry pokrywającej poduszki od wewnętrznej strony. Gładkie nauszniki o okrągłym kształcie, który został wybrany ze względu na wyższy poziom komfortu użytkowania oraz lepsze właściwości akustyczne w porównaniu z popularnym owalem, zostały zawieszone na otwartej aluminiowej ramie będącej znakiem rozpoznawczym Philips Fidelio. Podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń marki europejskie wzornictwo stanowi istotny element produktu, a słuchawki Philips Fidelio L3 zdobyły już nagrodę Red Dot Design 2020 za swój wyjątkowy wygląd.

Model oferuje doskonały czas pracy na zasilaniu akumulatorowym – 35 godzin odsłuchu oraz 30 godzin odtwarzania z włączoną aktywną redukcją hałasu (ANC), a także bardzo szybkie ładowanie. Już 15 minut ładowania poprzez dołączony przewód USB-C wystarcza na dodatkowe sześć godzin pracy.