logo

Wireless Home System dla produktów Philips TV & Sound


07-09-2020| 09:30| Źródło: Philips| Fot: Philips

Firma TP Vision zaprezentowała bezprzewodowe środowisko audio Philips TV & Sound Wireless Home System oraz nową aplikację Philips Sound bazujące na DTS Play-Fi. Oba rozwiązania pozwolą na łatwe połączenie i bezproblemową współpracę kompatybilnych urządzeń TV i audio marki Philips.


Philips Wireless Home System jest oparty na DTS Play-Fi, czyli otwartej platformie pozwalającej na bezprzewodowy przesył sygnału audio wysokiej jakości z telewizora i urządzeń przenośnych do kompatybilnych głośników rozmieszczonych w całym domu. W tym celu wykorzystywana jest technologia strumieniowej transmisji, synchronizacji i uwierzytelniania.

Ekosystem zaprezentowany przez TP Vision to kolejny krok po ogłoszonym niedawno wprowadzeniu DTS Play-Fi na wszystkie modele telewizorów Philips z systemem Android na rok 2020. Teraz firma rozszerza ofertę produktów działających w ramach Philips Wireless Home System o nowe kompatybilne modele soundbarów i głośników bezprzewodowych. Z kolei telewizory z 2019 roku oparte na Androidzie otrzymują właśnie aktualizację systemu, która obejmuje wsparcie dla DTS Play-Fi.

Philips - Wireless Home System - Nowosciproduktowe.pl - 1

Bezprzewodowe głośniki dla bezprzewodowego dźwięku

Nowymi produktami działającymi w ramach Philips TV & Sound Wireless Home System są dwa wysokiej jakości bezprzewodowe głośniki, które pojawią się na rynku w ostatnim kwartale 2020 roku – pionowy model Philips W6205 oraz większy poziomy model Philips W6505.

Pierwszy z nich posiada moc 40W i jest wyposażony w 1-calowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką oraz 3,5-calowy głośnik niskotonowy, które wspomagają dwa pasywne radiatory niskotonowe. Wykorzystują one unikalny i opatentowany przez Philips system głośników wOOx oferujący lepszy bas. Rezultatem jest dźwięk o dużej rozpiętości wydobywający się daleko poza obudowę urządzenia. Odtwarzana muzyka posiada czystą i pełną detali górę oraz głęboki, ale kontrolowany i dokładny bas. Dla jeszcze lepszych wrażeń akustycznych można stworzyć układ stereo z dodatkowym głośnikiem Philips W6205.

Model Philips W6505 posiada dwa 1-calowe głośniki wysokotonowe z miękką kopułką, dwa 3,5-calowe głośniki niskotonowe oraz dwa bierne promienniki basów wOOx, zaś całość uzupełnia potężny wbudowany wzmacniacz o mocy 80W. Dzięki temu urządzenie generuje dźwięk wypełniający całe pomieszczenie.

Oprócz łączności DTS Play-Fi głośniki Philips W6205 i Philips W6505 oferują bezprzewodowy przesył poprzez Bluetooth, Google Chromecast i Apple Airplay 2. Oba modele są także wyposażone w funkcję Spotify Connect oraz dostęp do wszystkich najważniejszych platform streamingowych za pośrednictwem aplikacji Philips Sound bazującej na DTS Play-Fi. Łatwe sterowanie urządzeniami w trybie głośnomówiącym jest możliwe dzięki współpracy z Asystentem Google oraz Amazon Alexa, a także dzięki aktywacji głosem za pośrednictwem Siri na podłączonych do głośników sprzętach w systemie iOS.

Philips W6205 i Philips W6505 charakteryzuje europejski design – akustycznie transparentna tkanina w stylowym ciemnym kolorze oraz ultracienki i minimalistyczny panel sterowania wykonany z metalu. Dodatkową unikalną cechą obu modeli są zainstalowane diody LED oraz możliwość ich zsynchronizowania z oświetleniem Ambilight na telewizorach Philips. Głośniki pozwalają na łatwe parowanie z TV, dzięki czemu w całym pomieszczeniu można uzyskać wciągające i barwne efekty świetlne.

Siedem nowych soundbarów

Oprócz audiofilskich soundbarów Philips Fidelio B95 oraz Philips Fidelio B97, firma TP Vision wprowadza na rynek pięć modeli z nowej serii premium 8000. W jej skład wchodzą zarówno prosty zintegrowany model 2.1 o mocy 120W Philips B8205, jak i w pełni wyposażony soundbar Philips B8905 – system 3.1.2 z głośnikami Dolby Atmos Elevation o łącznej mocy 360W i opcji podłączenia poprzez kanał e-arc. Wszystkie urządzenia z nowej serii są oczywiście kompatybilne z Wireless Home System.

Telewizory istotnym elementem systemu

Z zaprezentowanym właśnie rozwiązaniem Philips TV & Sound Wireless Home System są kompatybilne wszystkie telewizory Philips z systemem Android na rok 2020. Z kolei ubiegłoroczne modele działające w oparciu o Androida, a więc Philips 7304 i telewizory z wyższych serii, otrzymają w trzecim kwartale 2020 roku aktualizację oprogramowania, która pozwoli na działanie w ramach Wireless Home System.