logo
Ładowarka Fresh n Rebel Base Duo - Nowosciproduktowe.pl

Testujemy! Bezprzewodowa podkładka ładująca Base Duo od Fresh ‘n Rebel


04-05-2021| 01:00| Źródło: Fresh 'n Rebel| Fot: Fresh 'n Rebel

Do redakcji portalu Nowosciproduktowe.pl trafiła bezprzewodowa podkładka ładująca holenderskiej marki Fresh ‘n Rebel. Jakie korzyści płyną z posiadania takiego gadżetu i jakie są nasze wrażenia z jego użytkowania? Rzućcie okiem…


W pigułce:

  • Wygodna, bezprzewodowa podkładka ładująca urządzenia mobilnych
  • Świetny design i porządna jakość wykonania
  • Duży wybór wersji kolorystycznych
  • Możliwość ładowania dwóch urządzeń jednocześnie
  • Zabezpieczenia przed przetężeniem, przeciążeniem jak i przegrzaniem
  • Funkcja wykrywania obiektów obcych na podkładce

Fresh ‘n Rebel to holenderska marka, znana przede wszystkim z bezprzewodowych słuchawek oraz głośników Bluetooth, wyróżniających się unikatowym i dopracowanym designem. W ostatnim czasie mieliśmy możliwość testowania wokółusznych bezprzewodowych słuchawek CLAM ANC, oferowanych przez ten brand, z których recenzją możecie zapoznać się tutaj. Tym razem nowością, która trafiła w nasze ręce jest bezprzewodowa podkładka ładująca Fresh ‘n Rebel Base Duo, dzięki której możemy w szybki i prosty sposób doładować naszego smartfona, a nawet dwa urządzenia w jednym czasie! Base Duo jest bowiem większą wersją modelu Base, mogącą jednocześnie ładować np. dwa smartfony.

bezprzewodowa podkładka ładująca Fresh ‘n Rebel Base Duo

Urządzenia takie jak ładowarka Base Duo zyskują coraz bardziej na popularności, ponieważ w dzisiejszych czasach jedną z głównych bolączek użytkowników smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych jest konieczność niemal codziennego ich ładowania. Urządzenie oferowane przez Fresh ‘n Rebel powstało z myślą o maksymalnej wygodzie, przez co ładowanie np. telefonu, smartwatcha czy słuchawek dousznych nie musi być już uciążliwe. Jest to wersja stanowiąca swoisty „must have” dla wszystkich, którzy cenią wygodę, a jednocześnie przykładają dużą wagę do wyglądu produktów i praktycznego ich wykorzystania.

Jak już wspomniałem, producent przykłada bardzo dużą wagę do wyglądu oferowanych produktów. Ładowarki Base/Base Duo występują bowiem w sześciu unikatowych kolorach, a mianowicie: granatowym (Petrol Blue), różowym (Dusty Pink), ciemnoczerwonym (Ruby Red), miętowym (Misty Mint), jasnoszarym (Ice Grey) oraz szarym (Storm Grey), dzięki czemu można wybrać taki, który będzie najlepiej komponował się z kolorem np. biurkowych akcesoriów. My testujemy wersję Ice Grey, której wygląd i jakość wykonania naprawdę cieszą oko.

Zakupując ładowarkę Fresh ‘n Rebel otrzymamy dodatkowo dołączony do zestawu adapter i kabel USB-C, będące w tym samym kolorze co podkładka ładująca. Podkładka posiada metkę z ekoskóry z logo Fresh ‘n Rebel oraz gumowe nóżki, dzięki czemu baza nie przesuwa się, gdy leży na biurku. Spodnia część ładowarki posiada skierowane w dół światła LED, ledwo zauważalne, które nie przeszkadzają w trakcie użytkowania produktu.

Jak już wspomnieliśmy podkładka ładująca dostępna jest w dwóch wersjach: Base (baza do ładowania jednego urządzenia) oraz Base Duo (baza do bezprzewodowego i jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń na padzie). Wystarczy podłączyć podkładkę do źródła zasilania i położyć na niej smartfon lub inne urządzenie mobilne – i nie ma znaczenia, w którym miejscu na bazie zostanie umieszczony sprzęt – w każdej wersji urządzenie zostanie naładowane. Testowaliśmy w redakcji ładowanie dwóch smartfonów jednocześnie a także przenośnych słuchawek umieszczonych w stacji dokującej. Urządzenia ładują się szybko i sprawnie, a najważniejszą korzyścią jest wygoda – nie trzeba tracić czasu na rozplątywanie kabli, szukanie osobnych ładowarek i podpinanie każdej z osobna do gniazdka elektrycznego. Wystarczy położyć urządzenia na ładowarce obok siebie, aby po krótkiej chwili zobaczyć sygnał połączenia i doładowywania baterii. Z praktycznego punktu widzenia jest duża oszczędność czasu.

Bezprzewodowe ładowanie dostępne jest w standardzie Qi, a podkładka ładująca wyposażona została w niezbędne zabezpieczenia – zarówno przed przetężeniem, przeciążeniem jak i przegrzaniem oraz zwarciem. Co ciekawe podkładka dysponuje również funkcją wykrywania obcych obiektów – oznacza to, że rozpoznaje przedmioty, które przypadkowo znalazły się na podkładce jak np. metalowe przedmioty i zapobiegają uszkodzeniu urządzeń mobilnych w trakcie ładowania.

Bezprzewodowe podkładki ładujące Base/Base Duo od Fresh ‘n Rebel są nowością w ofercie marki dostępną od kwietnia 2021 r. w polskich elektromarketach. Cena rynkowa urządzeń wynosi ok. 180-300 PL w zależności od zakupionej wersji.

Obecnie nie wyobrażam sobie korzystania z tradycyjnych rozwiązań. Jestem przekonany, że kto raz skorzysta z możliwości oferowanych przez to urządzenie, ten doceni oferowane przez nie możliwości, a przede wszystkim komfort i wygodę. Obecnie ładowarka Fresh ‘n Rebel Base Duo stanowi nieodzowny element w mojej podróży – jest mobilna, łatwa do przenoszenia i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Ciężko doszukać się w tym produkcie jakichkolwiek wad, dlatego z całym przekonaniem polecam tę łądowarkę, a jeśli ilość urządzeń, z których korzystacie na codzień jest większa – zdecydowanie warto zaopatrzyć się w wersję Base Duo.

W zestawie:

  • Podstawa do ładowania bezprzewodowego Base Duo
  • zasilacz 18 W/ zasilacz 30W
  • kabel USB-A do USB-C (1,5 m) /kabel USB-C do USB-C (PD) (1,5 m)