logo
Agregat prądotwórczy Honda EU 22i - Nowosciproduktowe.pl

Agregat prądotwórczy Honda EU 22i. Prąd zawsze tam, gdzie go potrzebujesz


21-09-2020| 08:30| Źródło: Honda| Fot: Honda

Własne źródło energii elektrycznej zapewnia możliwość generowania prądu tam, gdzie w danej chwili go potrzebujemy i jednocześnie daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nowoczesne osiągnięcia naukowo-techniczne oferują różne rozwiązania, a jednym z nich jest agregat prądotwórczy Honda EU 22i – nowoczesny, generujący prąd wysokiej jakości, o kompaktowej konstrukcji, cichy, przenośny i oferujący uniwersalne zastosowanie.


Agregat prądotwórczy Honda to przenośna mini elektrownia

Agregat prądotwórczy Honda EU 22i (2,2kW) to jednofazowy agregat w formie małej walizki przeznaczony do zasilania sprzętu RTV AGD. Stosowany jest także do zasilania nowoczesnych elektronarzędzi i wrażliwych na jakość prądu odbiorników elektronicznych jak laptop, ekrany LED, telefon komórkowy. Wyposażony w gniazdo DC, umożliwia także ładowanie akumulatorów samochodowych rozwiązując problem ewentualnej awarii pojazdu w trasie. Sprawdza się również jako niezawodne źródło prądu podczas podróży kamperem oraz do zasilania stacji monitorujących loty dronów. Moc mini elektrowni, agregat zawdzięcza nowemu silnikowi Honda GXR120, nowej prądnicy i udoskonalonej wersji inwertera. Silnik wydłuża czas pracy agregatu na jednym zbiorniku paliwa, zależnie od wartości obciążenia, do prawie 4h. W trybie Pracy Ekonomicznej natomiast nawet do 7-8h, obniżając jednocześnie koszty eksploatacji agregatu.

Agregat prądotwórczy Honda EU 22i

Czysty prąd najwyższej jakości

Ważnym elementem każdego agregatu prądotwórczego jest, obok silnika i rodzaju stabilizacji napięcia, prądnica. Ze względu na nowy silnik, EU 22i otrzymał nową prądnicę – wysokoprzepustową, ze zmodyfikowanymi proporcjami magnesów do liczby uzwojeń. Oznacza to, że w tej prądnicy zastosowano cieńsze magnesy, które umożliwiły zainstalowanie większej liczby uzwojeń w cewkach. Najnowszy zespół „prądnica-silnik-inwerter” udoskonala jakość urządzenia i zapewnia najwyższą jakość wytwarzanej energii elektrycznej. W efekcie, agregat EU 22i wpływa na wydłużoną żywotność zasilanych odbiorników.

Inwerterowa stabilizacja napięcia

Inwerter jest najnowocześniejszym systemem stabilizacji napięcia i częstotliwości. Działa na zasadzie przetwornicy AC-DC-AC, w której występują trzy etapy konwersji przebiegu napięcia, gdzie AC oznacza napięcie zmienna, a DC – stałe. Inwerter funkcjonuje niezależnie od obrotów silnika, dlatego prędkość obrotowa silnika nie ma wpływu na częstotliwość stabilizacji. Jest to również najszybciej działający system stabilizacji napięcia, dzięki czemu podczas najmniejszych wahań obciążenia, prąd zachowuje znamionowe wartości napięcia oraz częstotliwości. Jest najbezpieczniejszy dla odbiorników i wręcz konieczny w przypadku odbiorników elektronicznych niezwykle czułych na jakość prądu. W agregacie Honda EU 22i zastosowano najnowszą wersję inwertera, który zwiększa wydajność tego agregatu. Zapewnia jednocześnie zapewnia wytwarzanie czystego prądu o jakości przewyższającej ten dostępny w domowych gniazdach. Ze względu na silnik o większej mocy, prądnicę oraz inwerter, w agregacie EU 22i udoskonalono system chłodzenia. Dodane zostały nowe kanały wentylacyjne, które zwiększają wydajność urządzenia.

Jeszcze większy komfort obsługi

W agregacie Honda EU 22i zastosowano całkowicie nowe rozwiązanie – zawór paliwa, który ułatwia użytkownikom prawidłową obsługę agregatu poprzez całkowite wypalenie paliwa. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć jednego z najczęstszych błędów w obsłudze, czyli uruchamiania urządzenia na przestarzałym paliwie co w następstwie powoduje problemy z uruchomieniem silnika i skraca żywotność agregatu. Zawór paliwa jest uruchamiany przekrętłem służącym do włączania i wyłączania agregatu. Zamknięty, powoduje wypalenie paliwa i automatyczne wyłączenie silnika po skończonej operacji.

Obsługę agregatu znacznie ułatwia także większy wlew oleju oraz nowa stalowa osłona obudowy w miejscu, gdzie znajduje się linka startera, dzięki której linka jest dodatkowo chroniona przed mechanicznym uszkodzeniem. Nowoczesna jakość agregatu Honda EU 22i odznacza się także w przejrzystym układzie panelu przedniego. W panelu jak na dłoni, znajdują się wszystkie kontrolki, gniazda elektryczne, bezpieczniki gniazd, przełącznik trybu pracy ECO. Jest tam także gniazdo uziemiające oraz gniazdo DC i gniazda równoległego połączenia dwóch generatorów czyli autosynchronizacji. To dodatkowa opcja umożliwiająca łączenie 2 modeli EU 22i w celu podwojenia maksymalnej mocy wyjściowej do 4,4 kW, gdy zaistnieje potrzeba zasilania większej liczby odbiorników. Trzeba zawsze pamiętać, że agregat powinien mieć odpowiednio dobraną moc czynną, a moc czynna agregatu musi być większa od zsumowanej mocy wszystkich odbiorników, przy czym trzeba uwzględnić fakt, że każdy odbiornik potrzebuje więcej mocy w chwili rozruchu.