logo
baterie APS

APS wprowadza do portfolio baterie konsumenckie Blaupunkt


14-05-2024| 08:00| Źródło: APS| Fot: APS

Spółka Advanced Power Solutions (APS) rozszerza ofertę o baterie konsumenckie marki Blaupunkt. Wzbogacenie portfolio o nowe produkty tej rozpoznawalnej na rynku marki to strategiczne posunięcie dla firmy, skupiającej się na produkcji źródeł zasilania dla urządzeń mobilnych zarówno o niskim, jak i wysokim poborze mocy. Działająca wcześniej pod nazwą Panasonic Energy Europe firma APS ma w ofercie baterie renomowanych marek, takich jak Panasonic i eneloop. Teraz dołącza do nich Blaupunkt – marka ze 100-letnią historią w produkcji energii.


Blaupunkt, uznana marka na rynku elektroniki użytkowej, oferuje produkty wyróżniające się dobrą jakością i przystępną ceną. W ofercie firmy APS dostępne są niezwykle wydajne baterie z linii Alkaline Premium przeznaczone dla urządzeń o wysokim poborze energii, takie jak kontrolery do konsol, drony, sprzęt fotograficzny czy zaawansowane zabawki.

„Wybór baterii powinien być prosty, a niższa cena nie musi oznaczać gorszej jakości. Baterie mają po prostu działać, być niezawodne. Mają pozwolić użytkownikom korzystać z ulubionych urządzeń bez obaw o utratę zasilania w najmniej oczekiwanym momencie.” mówi Izabela Błaszczyk-Janicka, dyrektor marketingu w APS.

Przejrzystość w branży mobilnych rozwiązań energetycznych

Konsumenci często nie posiadają fachowej wiedzy, jakich baterii użyć do urządzeń o niskim poborze mocy, a jakich do tych najbardziej wymagających. W efekcie kupują baterie niedopasowane do potrzeb, co może niekorzystnie wpływać na wydajność baterii, a także skutkować skróceniem czasu ich eksploatacji lub wyciekami: „Przy tak wielu markach działających na rynku możemy zauważyć różnicę w osiągach przede wszystkim w przypadku korzystania z nich w urządzeniach o wysokim poborze energii”, wyjaśnia Błaszczyk-Janicka. „Zazwyczaj wynika to z dwóch głównych przyczyn: ze stosowania niewłaściwego typu baterii lub z ogólnej niskiej jakości baterii”.

Dobór baterii odpowiedniej do urządzenia

Blaupunkt oferuje rozwiązanie dla obu problemów – wysoką jakość produktów oraz przejrzystą ofertę. Aby ułatwić podjęcie decyzji, marka dzieli swoją gamę baterii na trzy linie, z których każda odpowiada konkretnym zastosowaniom:

  • Lithium Ultimate do urządzeń o wysokim poborze mocy (np. profesjonalne kamery, lampy błyskowe, produkty IoT)
  • Alkaline Premium do urządzeń o średnim i wysokim poborze mocy(np. kontrolery gier, piloty zdalnego sterowania)
  • Alkaline Power do urządzeń o niskim poborze mocy (np. zegary, proste zabawki, latarki)

Oprócz najbardziej popularnych baterii litowych i alkalicznych typu AA oraz AAA, Blaupunkt oferuje też baterie specjalistyczne, np. guzikowe, oraz akumulatory Ni-MH jako bardziej ekologiczne i oszczędne rozwiązanie. Do tych ostatnich marka oferuje dedykowane ładowarki w dwóch wariantach.

Wysoka jakość w przystępnej cenie

Firma APS z sukcesem sprzedaje już baterie i akumulatory Panasonic i eneloop, które są doceniane za wysoką jakość oraz niezawodność.  Teraz ta wiedza łączy się z doświadczeniem niemieckiej marki Blaupunkt, która będzie wkrótce świętować 100.-lecie powstania. Kultowa niebieska kropka Blaupunkt stała się w tym czasie symbolem jakości i zaufania. Marka ta stanowi cenny zasób dla firmy APS. Wysoka jakość baterii Blaupunkt została potwierdzona w testach niezawodności.

Nie tylko baterie

Ten nacisk na jakość i użyteczność jest widoczny także w działaniu pozostałych urządzeń, które już wkrótce trafią do portfolio APS – ładowarek do akumulatorów oraz powerbanków Blaupunkt. Produkty te są wyposażone we wbudowane funkcje zapobiegające potencjalnym problemom, takim jak zwarcia, nadmierne naładowanie, wysokie napięcie i przegrzanie. Te rozwiązania umożliwiają bezpieczne działanie zarówno oprogramowania, jak i urządzeń podczas ich ładowania. Powerbanki Blaupunkt z oferty APS charakteryzują się wysoką użytecznością. Konsumenci znajdą urządzenia w popularnych pojemnościach: 5000, 10000 i 20000 mAh; szybko ładujące (do 50% tylko w 25 min), część z nich z możliwością bezprzewodowego ładowania i do natychmiastowego użytku.