logo
Obuwie i odzież ASICS, nowosciproduktowe.pl

ASICS – obuwie i odzież do biegania w najnowszej kolekcji z okazji Dnia Ziemi


30-04-2021| 11:25| Źródło: ASICS| Fot: ASICS

Marka ASICS wprowadziła na rynek nową kolekcję odzieży oraz butów do biegania, która została wyprodukowana wyłącznie w oparciu o materiały ponownego użytku pochodzące z recyklingu. Ekologiczne produkty powstały z okazji Dnia Ziemi, obchodzonego na całym świecie 22 kwietnia.


Nowa kolekcja ASICS pod nazwą Earth Day Pack jest jak dotąd najbardziej przyjazną dla środowiska propozycją przygotowaną przez japońską markę. Produkty powstały z około pięciu ton odpadów tekstylnych, które zostały poddane recyklingowi, a następnie wprowadzone do ponownego użytku. W jej skład wchodzą najpopularniejsze modele biegowe, między innymi GEL-NIMBUS 23 oraz GLIDERIDE 2, a także odzież przeznaczona do uprawiania sportu. Na wszystkich butach znalazła się ikona słonecznika symbolizująca zaangażowanie marki w ochronę środowiska.

W modelach ASICS do biegania zastosowano szereg rozwiązań minimalizujących negatywny wpływ na kondycję naszej planety. Wyściółka została opracowana przy użyciu technologii oszczędzającej mechanizm barwienia, zmniejszając emisję dwutlenku węgla o około 45% i ograniczając zużycie wody o około 33% w porównaniu z konwencjonalnymi procesami produkcji.

Naszym celem zawsze było wspieranie sportowców, zarówno amatorów, jak i wyczynowców, w osiągnięciu zdrowego umysłu poprzez ruch.

powiedział Yasuhito Hirota, prezes i dyrektor operacyjny ASICS.

Jeśli chcemy skutecznie realizować nasze cele, musimy troszczyć się o naszą planetę. Od lat angażujemy się w proekologiczne inicjatywy, dążąc do produkcji w obiegu zamkniętym, która pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i utrzymać globalne ocieplenie na poziomie poniżej 1,5 stopnia. Mówi się, że tylko 1% światowych odpadów tekstylnych jest poddawanych recyklingowi, podczas gdy ponad 70% odzieży trafia na wysypiska lub do spalarni. Wprowadzając innowacje do naszego procesu produkcyjnego, staramy się łagodzić negatywne skutki zmian klimatycznych, a także budować świadomość na temat wyzwań, jakie stoją stoją przed naszą planetą, za którą jesteśmy przecież odpowiedzialni – dodaje Yasuhito Hirota, ASICS.

Earth Day Pack jest już drugą tegoroczną kolekcją ASICS powstałą w oparciu o materiały pochodzące z recyklingu. Kilka tygodni temu japońska firma wprowadziła na rynek Sunrise Reborn, obejmującą limitowaną linię butów do biegania. W skład nowej kolekcji wchodzą natomiast również produkty z gamy lifestyle’owej. Wszystkie są dostępne na ASICS.com od 16 kwietnia br.