logo
ATLAS M-System 3G - Nowosciproduktowe.pl

ATLAS M-System 3G – doskonały system do mocowania płyt


14-01-2021| 09:35| Źródło: Atlas| Fot: Atlas

ATLAS M-System 3G, znany i ceniony system do mocowania płyt na ścianach, sufitach i poddaszach, doczekał się nowej wersji. Teraz można go także używać na podłogach. Łączniki talerzykowe są przeznaczone do mocowania podłogowych płyt włóknisto-cementowych oraz drewnopochodnych. Dzięki systemowi idealnie wypoziomujemy krzywizny i nierówności.


ATLAS M-SYSTEM 3G jest narzędziem, dzięki któremu można szybko, sprawnie i samemu zamontować płyty. To wygodna alternatywa dla nieporęcznych i trudnych w montażu tradycyjnych stelaży aluminiowych. Do tej pory za pomocą systemu stworzonego przez firmę Atlas można było mocować płyty na ścianach, sufitach i poddaszach. Od niedawna wzbogacił się on o nową wersję przeznaczoną do podłóg o maksymalnych obciążeniach eksploatacyjnych wynoszących 4 kN/m kw. ATLAS M-SYSTEM 3G służy m.in. do niwelowania różnic w poziomach podkładów. Ale nie tylko. Możemy go zastosować również do wykonywania podłóg podniesionych na podkładach, legarach i belkach stropowych oraz montażu na podłogach drewnianych. Co ważne, umożliwia jednoczesny montaż izolacji termicznej, akustycznej i paroszczelnej.

ATLAS M-System 3G do podłóg to zestaw poręczny, wygodny i lekki. Transport opakowania zawierającego wszystkie niezbędne elementy do wykonania montażu płyt włóknisto-cementowych oraz drewnopochodnych., nie nastręcza żadnych problemów. Znajdują się w nim talerze montażowe, śruby mocujące, tuleje rozporowe oraz stalowe wkręty do mocowania płyt do talerzyków. Jedno opakowanie produktu wystarcza na wykonanie 7 m kw. podłogi. System przeznaczony jest zarówno do nowo wykańczanych pomieszczeń, jak i do prac remontowych. Świetnie sprawdza się przy pracach związanych z nadawaniem strychom i poddaszom cech użytkowych lub też adaptacji użytkowanych wnętrz na inne cele. Jest idealnym rozwiązaniem do wykonywania obudów kanałów wentylacyjnych i instalacyjnych.

Trudności nie nastręcza montaż systemu. Z powodzeniem można to robić w pojedynkę. I szybko. Praca ogranicza się do wykonania kilkunastu otworów, w których należy zamocować łączniki oraz do przykręcenia płyty do talerzyków przy użyciu stalowych wkrętów. ATLAS M-System 3G umożliwia szybki montaż posadzek na istniejących podłogach bez konieczności prowadzenia prac rozbiórkowych, z pominięciem mokrych etapów prac i przerw technologicznych. Dzieje się to bez dodatkowego obciążenia konstrukcji stropów. Użytkowanie systemu nie wiąże się także z traceniem czasu na wyrzucanie pozostałych po pracy odpadów. Dlaczego? Bo po prostu ich nie ma.