logo
BiDi-ZWave - Nowosciproduktowe.pl

BiDi-ZWave zapewni komfort i bezpieczeństwo w Twoim domu


27-10-2020| 02:46| Źródło: Fibaro| Fot: Envato

Z pozoru małe urządzenia mogą okazać się wielkie, jeśli chodzi o korzyści z ich posiadania. Tak jest w przypadku urządzenia BiDi-ZWave, które mimo miniaturowych rozmiarów potrafi zdziałać naprawdę wiele.


Oprócz zwiększania komfortu z użytkowania bramy garażowej lub wjazdowej podnosi także bezpieczeństwo. Urządzenie BiDi-ZWave to kolejny, po FIBARO Home Center 3, łącznik światów smart home FIBARO i Nice. Dzięki niemu brama garażowa przestaje być zwykłym urządzeniem wykonawczym i staje się aktywnym elementem systemu inteligentnego domu. Brama z napędem Nice wyposażona w BiDi-ZWave obsługiwana przez wygodną aplikację FIBARO wysyła sygnały, na których podstawie wykonywane są określone czynności. Może zarówno włączać światło w przedsionku lub na podjeździe (gdy brama się otwiera), jak i rozbrajać alarm, pokazując, że bramy mogą stanowić część zaprogramowanego szeregu zdarzeń, który przyda się wszystkim osobom ceniącym wygodę oraz komfort. Co potrafi BiDi Z-Wave?

Bezpieczeństwo

Osoby, dla których ważne są kwestie bezpieczeństwa, z pewnością docenią funkcje BiDi-ZWave, takie jak np. ochrona przed działaniem szkodliwego tlenku węgla. W połączeniu z CO Sensorem urządzenie otworzy bramę w momencie, gdy wykryje podwyższoną zawartość czadu w garażu, chroniąc przed poważnymi skutkami zatrucia tym gazem. Czujnik dymu natychmiast informuje o zagrożeniu, a brama wykona całą pracę za nas, wietrząc pomieszczenie i przypominając tym samym o konieczności sprawdzenia instalacji.

Ograniczenie kosztów ogrzewania

Urządzenie pomoże również ograniczyć wydatki na ogrzewanie, jeżeli skorzystamy z głowicy termostatycznej The Heat Controller, którą można zarządzać manualnie, głosowo lub za pomocą aplikacji FIBARO, ustawiając żądaną temperaturę. To niezwykle łatwe w instalacji urządzenie w połączeniu z BiDi-ZWave automatycznie wyłączy ogrzewanie w momencie, gdy brama jest otwarta przez pewien czas, by zapewnić komfort i zwiększyć oszczędności. Komu nie zdarzyło się zapomnieć o zamknięciu bramy garażowej w ogrzewanym pomieszczeniu?

BiDi-ZWave - Nowosciproduktowe.p

Zdalna kontrola dostępu z BiDi-ZWave

BiDi-ZWave może być zdalnie kontrolowane poprzez specjalną aplikację FIBARO Home Center App. Daje to więc możliwość otwarcia bramy na posesję nawet w momencie, gdy domownicy nie znajdują się w jej pobliżu. Ta funkcja okaże się przydatna na przykład w sytuacji odwiedzin kuriera z ważną przesyłką. Z FIBARO w przypadku nieobecności nie trzeba więc prosić sąsiada o odebranie paczki. Rozwiązanie to sprawdzi się także w przypadku wpuszczenia na posesję ogrodnika i umożliwienie dostępu także do garażu, w którym znajdzie wszystkie potrzebne sprzęty do pracy. To jednak nie jedyny sposób, w jaki można otwierać bramy i drzwi z urządzeniem BiDi Z-Wave. Można do tego użyć również specjalnego przycisku FIBARO The Button, a w przypadku podłączenia asystentów głosowych możemy również użyć komend lub pilota Nice.

Wygoda kierowcy

Funkcją, która zapewni niezwykły komfort wieczorami, jest włączanie świateł na podjeździe w momencie otwarcia bramy. To rozwiązanie jest niezwykle wygodne dla każdego kierowcy. Można uzyskać ten efekt przez podłączenie BiDi-ZWave z Single lub Double Switchem od FIBARO. Aplikacja FIBARO w połączeniu z BiDi-ZWave błyskawicznie poinformuje użytkowników również o niewłaściwej pracy napędu, udostępni informację o położeniu bramy wraz ze statusami diagnostycznymi, które są szczególnie ważne dla instalatorów. Dzięki temu zmniejszone zostanie ryzyko uszkodzenia samochodu przez niesprawną bramę.

Zamknięcie domu bez klucza

Kolejnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i wygodę z pewnością okaże się możliwość zamknięcia całego domu jednym kliknięciem. Jedno kliknięcie umożliwia wysłanie sygnału zarówno do bramy wyposażonej w BiDi-Zwave, jak i na zamknięcie zintegrowanych urządzeń do obsługi np. rolet i drzwi (Roller Shutter, Salto Danalock i inne). Warto także wspomnieć, że najnowsza wersja aplikacji FIBARO pozwala na podstawie geolokalizacji otworzyć smart zamek lub bramę w komplecie z BiDi-ZWave ….

Instalacja samego urządzenia BiDi-ZWave jest niezwykle prosta – wystarczy podłączyć je do specjalnego gniazda obecnego w centralach sterujących automatyką Nice. Urządzenie jest dostępne na rynkach europejskich w oficjalnej sieci dystrybucyjnej FIBARO oraz w polskiej sieci dystrybucyjnej Nice w cenie 299 zł brutto. BiDi-ZWave jest produkowane w fabryce pod Poznaniem i powstało w oparciu o współpracę inżynierów Nice i FIBARO. By cieszyć się pełną funkcjonalnością urządzenia, warto zaangażować do instalacji certyfikowanego instalatora FIBARO lub Nice.

Jako osobę związaną ze strukturami grupy Nice od ponad 20 lat szczególnie cieszy mnie fakt, że to właśnie w Polsce, w podpoznańskiej fabryce FIBARO odbywa się produkcja BiDi-ZWave. Połączenie polskiej i włoskiej myśli technologicznej pozwoliło na powstanie urządzenia, które z pewnością zyska wielu entuzjastów na rynku. Od dziś witamy wszystkich użytkowników w świecie inteligentnych i bezpiecznych rozwiązań wykreowanych przez naszą pasję i doświadczenie

mówi Adam Krużyński, CEO FIBARO oraz Nice Poland