logo
Kolekcja GRASS od Tubadzin - Nowosciproduktowe.pl-1

Brass – ulotna kolekcja wiatru uchwycona na dłużej


21-05-2021| 11:58| Źródło: Tubądzin| Fot: Tubądzin

Kolekcja Brass przyciąga uwagę łagodnością i harmonijną paletą barw, które wyciszają i pozwalają odciąć się od nadmiaru bodźców. To propozycja na wnętrze w wydaniu eleganckiej klasyki, w naturalnych kolorach ziemi i z dyskretnym motywem dekoracyjnym.


Brass wyróżnia się na tle innych nowości Ceramiki Tubądzin w formacie 30 x 75 cm. Nie znajdziemy tu intensywnych kolorów, fantazyjnych dekoracji czy kontrastowych połączeń. W propozycji tej odkryjemy natomiast to, co ulotne i nieuchwytne, co można jedynie poczuć – lekkość powietrza i wolność, jaką niesie ze sobą czysta ekspresja ruchu. Łagodność kolekcji Brass przejawia się w naturalnych odcieniach bieli, szarości i kolorze oliwkowym, na tle których rysuje się subtelny wzór, inspirowany ruchem powietrza i zmiennością wiatru. Jest on odzwierciedleniem chwili, momentu – często niezauważalnych – które dzięki tej kolekcji mogły zaistnieć na dłużej.

Tworząc kolekcję Brass, chciałam zobrazować ruch powietrza. Poza samą lekkością i swobodą, z jakimi kojarzy mi się ten żywioł, ważne było dla mnie, aby oddać wrażenie spokoju wynikającego z kontaktu z naturą. Doświadczyłam go wielokrotnie, przechadzając się wśród nadbałtyckich wydm i obserwując wysokie trawy, kołyszące się na wietrze i uginające się pod wpływem morskiej bryzy. Inspirują mnie rzeczy, które można poczuć, niekoniecznie oglądać. Wiatru nie widzimy bezpośrednio, możemy obserwować jedynie efekty jego działania. Ruch jest dla mnie jego najprostszą i najpiękniejszą definicją – wolny taniec i niezaplanowana czysta ekspresja odzwierciedlają doskonałość natury, perfekcję, która bierze się z przypadku. Postanowiłam pokazać to w kolekcji Brass – mówi Anna Janik-Cieśla, autorka kolekcji.

Chcąc oddać wrażenie lekkości na statycznej ceramicznej płytce, projektantka zdecydowała się na dyskretne, wysublimowane wzornictwo – równomierne, delikatne rysy i kierunkowe przetarcia subtelnie sugerują dynamikę i ruch. Ulotność wiatru została zatrzymana w szklanym, połyskującym dekorze. Wzór zatopiony w szkle jest uchwyceniem zmiennej natury, złapanej chwili – to moment, który trwa dłużej. Mieniące się dekoracje pięknie odbijają światło, dodają wnętrzu przestrzenności i rozjaśniają je. Doskonale współgrają z płytkami bazowymi, uwypuklając ich łagodność i stonowanie, a także tworząc wyjątkową impresję w odbiciach szkła.

Kolekcja Brass doskonale sprawdzi się we wnętrzach klasycznych i eleganckich, w aranżacjach, które są jednocześnie przytulne i bliskie człowiekowi. Płytki w kolorze oliwkowym dobrze jest zestawić z drewnianymi meblami i dodatkami w odcieniach brązu, miedzi czy zieleni. Decydując się na biało-szarą kompozycję, warto wprowadzić z kolei kilka mocniejszych akcentów dekoracyjnych – nowoczesna lampa czy czarna oprawa lustra stworzą przeciwwagę do jasnej tonacji płytek.

Kolekcja płytek Brass

W kolekcji znajdziemy trzy płytki ścienne: Brass White, Olive i Grey – o wymiarach 748 x 298 mm, grubości 10 mm i wykończeniu w połysku (cena 129,89 zł/m2). Ich odpowiednikami kolorystycznymi są płytki gresowe w kształcie kwadratu 598 x 598 mm i o grubości 11 mm (cena 136,90 zł/m2). Charakteryzuje je wykończenie lappato – połączenie matu i poleru w jednym. Wyjątkową ozdobą kolekcji są dekory ścienne zatopione w szkle – Brass Olive i Grey (cena 129,89 zł/szt.), a także delikatna dekoracja ścienna Brass White MIX, złożona z małych płytek o wymiarze 148 x 148 mm (12,18 zł/szt.). Całość uzupełniają szklane listwy ścienne w kolorze oliwkowym i jasnoszarym (26,81 zł/szt.)