logo
Buty do biegania Asics Novoblast

Buty do biegania ASICS NOVABLAST. Czy warto kupić?


08-03-2021| 04:55| Źródło: Nowosciproduktowe.pl| Fot: Impatientstudio.com

Redakcja portalu Nowosciproduktowe.pl przetestowała buty ASICS NOVOBLAST. Są to buty dla biegaczy z neutralną stopą, którzy szukają dużej responsywności. Czego możecie się spodziewać po tym modelu oraz czy warto zapłacić za nie ok. 600 zł? Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.


Buty do biegania ASICS NOVABLAST. Trafiły nam się bardzo wymagające warunki do testów bo aura zimowa w tym roku sprzyja więc na pewno buty były poddane solidnej próbie. Gdy za oknem wszędzie biało, na chodnikach zalega biały puch, a temperatura utrzymuje się poniżej zera nawet najbardziej zaprawieni biegacze pewnie mocno zastanawiają się czy biegać w takich warunkach. Jeżeli jednak zdecydujemy się trochę poruszać na mroźnym powietrzu, warto wówczas zaopatrzyć się oprócz odpowiedniej odzieży również w przystosowane buty do tego celu.

Buty do biegania – energiczne odbicie przy każdym kroku

Takim modelem są na pewno buty do biegania ASICS NOVABLAST. To buty dla biegaczy z neutralną stopą, którzy szukają dużej responsywności. Ten lekki design został w podeszwie środkowej wyposażony w piankę FLYTEFOAM™ Blast, która – jak zapewnia producent – gwarantuje energiczne odbicie przy każdym kroku. I tak właśnie jest – buty są sprężyste i przy każdym kroku mamy wrażenie, że przez buty dostajemy dodatkowej energii. Pianka stanowi dodatkową barierę w kontakcie z podłożem i skutecznie amortyzuje nacisk oraz odciąża nasze stawy i kręgosłup.

Lekka i miękka cholewka z siateczki zapewnia doskonały przepływ powietrza, pomagając chłodzić stopy i zapewniając uczucie rześkości podczas biegania. Podczas testów mieliśmy temperaturę -1 stopni Celsjusza. Mimo lekkiego mrozu siateczka chłodziła, ale w stopę nie było zimno.
Model ASICS NOVABLAST jest wyższy niż większość butów do biegania, dzięki czemu zapewnia długotrwały komfort na długich dystansach. Podczas testów pokonaliśmy 5 km, co może nie jest długim odcinkiem, ale przemierzało się tą odległość bardzo wygodnie.

Fitness i trening w domu

Obecne, pandemiczne czasy wymagają od nas dostosowywania się do zmiennych warunków, które narzuca nam pandemia. Nie zawsze możemy pobiegać na świeżym powietrzu czy pójść na siłownie, dlatego model ASICS NOVABLAST sprawdzi się również w domowych siłowniach i fitness klubach. Natomiast dzięki przewiewnej i lekkiej siateczce oraz dobrej amortyzacji nie straszna nam sesja na orbitreku czy skakanka.

Pronacja – Asics Novobalst

Dodatkowo warto wspomnieć co to jest pronacja i jak w tę definicję wpisują się testowane buty. Pronacja jest częścią naturalnego ruchu ludzkiego ciała. Odnosi się do sposobu, w jaki stopa przetacza się do wewnątrz w celu rozkładu wstrząsu podczas uderzenia stopy w podłoże. Poznanie swojego rodzaju pronacji pomoże Ci odpowiednio dobrać obuwie do biegania. Model ASICS NOVABLAST stworzono z myślą o biegaczy z pronacją neutralną.

Wersje kolorystyczne i cena

Mamy do wyboru wiele wersji kolorystycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo wersja ASICS NOVABLAST Tokyo wyróżnia się czerwoną kolorystyką w barwach wschodzącego słońca Sunrise Red™, która symbolizuje kolory Tokio i Japonii. Nie zabraknie bardziej stonowanych oraz również żywych wersji kolorystycznych dla mężczyzn. Testowany model to ASICS NOVABLAST French Blue / Champagne.

Przykładowe modele Asics Novoblast

Cena w granicach 600 zł (w zależności od sklepu) wydaje się rozsądna. Porównujemy jakości obuwia, które posłuży nam zdecydowanie w dłuższym okresie czasu oraz komfort użytkowania.

Na zakończenie ocena butów do biegania ASICS NOVABLAST. Redakcja Nowosciproduktowe.pl daje mocne 9 na 10 punktów i poleca wszystkim biegaczom!
Zobacz profil marki ASICS na Facebooku