logo

Canon wzmacnia ochronę wrażliwych obszarów dzięki autoryzacji jako CNA (CVE Numbering Agency)


27-03-2023| 12:00| Źródło: Canon| Fot: Canon

Canon wzmocnił swoją ochronę wrażliwych obszarów dzięki autoryzacji jako CNA (CVE Numbering Authority). Autoryzacja umożliwia firmie zbieranie i publikowanie informacji o wszystkich problemach, jakie pojawią się podczas użytkowania urządzeń i oprogramowania Canon, w ramach międzynarodowego systemu CVE (Common Vulnerabilities and Exposures).


Każdy wykryty problem otrzymuje swój osobny numer CVE ID, zapisany w specjalnej bazie danych zarządzanej przez CVE Program (jest to międzynarodowa inicjatywa zajmująca się wykrywaniem zagrożeń technologicznych) Stworzenie jednolitego systemu do opisania wszystkich wrażliwych obszarów sprawia, że firmom łatwiej jest dzielić się informacjami i wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom. Canon, od teraz autoryzowany jako CNA, może tworzyć własne wpisy do rejestru dla każdego produktu firmy. To pozwala na szybsze identyfikowanie zagrożeń i możliwość jeszcze skuteczniejszego im przeciwdziałania.

To kolejna dobra wiadomość z dziedziny bezpieczeństwa urządzeń Canon. Niedawno powstał specjalny portal Canon PSIRT (Product Security Incident Response Team), przez który można zgłaszać nieprawidłowości w działaniu zarówno konsumenckich, jak i biznesowych produktów Canon bezpośrednio do wyspecjalizowanego zespołu cyberbezpieczeństwa. Celem Canon w tym zakresie jest zapewnianie odbiorcom maksymalnego bezpieczeństwa podczas użytkowania produktów i usług firmy. Podejmowane środki zaradcze znacząco poprawiają poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników rozwiązań Canon.


Tagi: