logo
Carpet Studio - płyty dywanowe - Nowosciproduktowe.pl-1

Carpet Studio z najnowszą kolekcją płyt dywanowych ReForm Mark of Time


15-06-2021| 08:30| Źródło: Carpet Studio| Fot: Carpet Studio

Łącząc surową, lecz poetycką wzorniczą opowieść z prawdziwie zrównoważonym konceptem produktowym, oferującym wiele praktycznych korzyści, takich jak poprawa akustyki i elastyczność, ReForm Mark of Time to propozycja Carpet Studio dla współczesnych wnętrz i wymagających projektów.


W kolekcji Mark of Time oferowanej przez Carpet Studio wielopoziomowa konstrukcja pętelkowa tworzy rzeźbioną teksturę, w której odbija się kolizja powłok Ziemi. Odchylone, chaotyczne i organiczne elementy łączą się, by zdefiniować dwa współistniejące wzory, Bedrock i Landslide, które mogą być wykorzystane oddzielnie lub razem, by stworzyć dramatyczną ekspresję na powierzchni podłogi. Minerały, w tym lapis i serpentyna, były inspiracją palety kolorystycznej stonowanych neutralnych odcieni, uzupełnionych starannie wybranymi barwami komplementarnymi.

Bedrock ma miękką teksturę i jest podstawą kolekcji. Warstwy stworzone przez siły żywiołów upadają, by stworzyć kształty zaklęte w czas. Wzór jest dostępny w 15 kolorach „ton w ton”. Z kolei Landslide to wzór zainspirowany strukturą zwietrzałego kamienia. Każdy kamień ma swoją historię, opowieść o kolejnych pęknięciach i rozpadzie. Wzór jest dostępny w 15 bogatych tonalnych kombinacjach. Autorką kolekcji Mark of Time jest Carol Appleton. Doświadczona projektantka tekstyliów i dyrektor kreatywna, Carol jest także talentem, który zaprojektował EGE ReForm Memory, Legend i Artworks. Wzory Bedrock i Landslide są dostępne jako płytki dywanowe, płytki Figura oraz wykładzina w rolce, oferując wielość opcji wzorniczych dla każdej powierzchni podłogowej. Dlatego też dzięki tej kolekcji można stworzyć wyróżniającą i funkcjonalną przestrzeń, oferującą elastyczność i różnorodność w swojej ekspresji.

Kwadratowe płytki dywanowe dostępne są w dwóch rozmiarach: 48×48 i 96x96cm. Mogą być one montowane w monolitycznym stylu, by imitowały wykładzinę w rolce, lub naprzemiennie, by wzory i kierunki układu włókna tworzyły inne ułożenie. Płytki prostokątne dostępne są w rozmiarze 24×96 i razem z konceptem Figura, tworzą innowacyjne kształty i dodają geometrycznego wymiaru do tekstury wzoru.

Mark of Time jest dostępna w szerokiej palecie współczesnych kolorów, od subtelnych odcieni „ton w ton”, do bogatych barw, starannie dobranych tak, by tworzyły idealne połączenia. Pozwala to na zastosowanie różnych możliwości rozplanowania przestrzeni, wydzielenia stref oraz kierowania gości. Oba wzory mogą być zastosowane w rozwiązaniu o ciągłej powierzchni dzięki wykorzystaniu wykładziny w rolce, dostępnej o szerokości 4 metry.

Kolekcja oferowana przez Carpet Studio jest wykonana z materiałów odpowiedzialnych środowiskowo i posiada certyfikaty Cradle to Cradle oraz Indoor Air Comfort Gold. Jest to naprawdę „zielone” rozwiązanie dla każdego projektu podłogi. Wykorzystano tu plastykowe butelki do produkcji opatentowanego podkładu Ecotrust. Butelki są przetworzone w miękki, lecz wytrzymały materiał podobny do filcu, o długiej trwałości i znakomitych właściwościach akustycznych. Podkład Ecotrust jest stosowany we wszystkich płytkach dywanowych. Zużyte sieci rybackie i inne przemysłowe odpady służą do produkcji przędzy, z której wykonujemy wiele naszych wykładzin. Sieci to jedna dziesiąta śmieci zalegających w oceanach, dryfujące miesiącami i zagrażające morskim organizmom. Gdy zostaną zebrane, są czyszczone i rozłożone na cząsteczki, by powstała z nich trwała i odporna przędza – zarówno zregenerowana, jak i nadająca się do regeneracji.