logo
Ceramika Tubądzin, nowosciproduktowe.pl

Ceramika Tubądzin z wielkoformatową kolekcją płytek White Opal


29-04-2021| 01:30| Źródło: Tubądzin | Fot: Tubądzin

White Opal jest wynikiem współpracy zespołu TU_Kolektyw – połączeniem inspiracji i projektu Katarzyny Malinowskiej ze spojrzeniem kompozycyjnym architekta Tomka Smusa. Jego autorska aranżacja to propozycja na wnętrze pełne harmonii, w którym imponujący design spotyka się z malarskim ujęciem naturalnego piękna kamienia.


Uchwycenie majestatu i urody kamienia to zadanie, jakie postawili przed sobą projektanci Ceramiki Tubądzin w procesie tworzenia kolekcji White Opal. Wzór małego, szlachetnego minerału poddano monumentalnemu przeskalowaniu i przeniesiono na wielki format. Dzięki temu udało się uzyskać efekt nakładających się na siebie mineralnych warstw i jednocześnie wywołać wrażenie rozmachu i jednorodności.

Każdy element kolekcji stanowi skończoną kompozycję. Świetliste tafle płytki zatrzymują na sobie wzrok i nie szukają na siłę kontynuacji, tworzą całość samą w sobie. Wysoki połysk łagodzi surowość i prostotę kamienia, dodając mu miękkości, ciepła i naturalnej łagodności. Taka jest kolekcja White Opal – oszczędna w wyrazie, ale jednocześnie intrygująca, o spójnej kolorystyce i oryginalnym wzorze.

Tomek Smus, architekt TU_Kolektyw.

Motyw nakładających się warstw tworzy nietuzinkową i imponującą dekorację. Jest jak obraz w galerii sztuki – pobudza skojarzenia i sprzyja estetycznej kontemplacji. Podkreśla także dynamikę naszego funkcjonowania – z jednej strony nieprzemijające trwanie, z drugiej podleganie ciągłym, samoistnym przekształceniom.

White Opal doskonale odnajduje się w nowoczesnej architekturze, tworząc kompozycje pełne rozmachu i elegancji, oszczędne w formie, ale jednocześnie harmonijne, przytulne i z delikatnym efektem rozświetlenia. To kolekcja, w której monolit minerału jest wyrazisty, ale nie przytłacza. Stanowi on ozdobę sam w sobie, dlatego też nie wymaga zbyt wielu dodatków. Jego malowniczość podkreślą meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, w odcieniu beżu i bieli, a także szklane dekoracje, które delikatnie wtopią się w całość aranżacji.

W ofercie Tubądzin marki MONOLITH znajdziemy dwie rektyfikowane płytki gresowe White Opal o grubości 6 mm i wymiarach 2398 x 1198 mm (359,90 zł za m2) oraz 1198 x 1198 mm (269,86 zł za m2), obie w wykończeniu w polerze.

Kolekcja White Opal jest wynikiem inspiracji klimatem nadmorskich i oceanicznych pejzaży, widzianych z lotu ptaka. To odniesienie do łagodności wydm, fal i linii brzegowych słonecznej Australii, w wydaniu stonowanych odcieni błękitów i szarości. Nowa odsłona marki MONOLITH jest także efektem spojrzenia w głąb struktury minerału, która dzięki zespołowi TU_Kolektyw i technologii, jaką dysponuje Grupa Tubądzin, miała okazję zaistnieć w pełnej okazałości w wielkim formacie.


TU_Kolektyw tworzą projektanci, architekci i technolodzy Grupy Tubądzin, osoby związane zarówno z klasycznym, użytkowym designem, jak i wzornictwem przemysłowym i architekturą. Razem poszukują najlepszych rozwiązań, które najdokładniej oddają klimat ich pracy – od momentu inspiracji, poprzez projekt, kreację, aż po aranżację i pomysły na gotowe wnętrza.