logo
Detektor jakości powietrza HAMA - Nowosciproduktowe.pl

Detektor jakości powietrza Hama CO2 Safe – do monitoringu jakości powietrza


19-04-2021| 08:30| Źródło: HAMA| Fot: HAMA

Smog od dawna nie daje nam wszystkim żyć, szczególnie w większych miastach. Dlatego marka Hama uzupełniła swoją ofertę o mobilny czujnik jakości powietrza, mierzący stężenie dwutlenku węgla w domu i ostrzegający przed przekroczeniem bezpiecznego limitu głośnym alarmem. W dodatku detektor jakości powietrza Hama CO2 Safe ma wbudowany termometr i podaje też wilgotność powietrza.


Wysoka zawartość dwutlenku węgla w powietrzu powoduje nagłe bóle głowy, problemy z koncentracją, senność i osłabienie całego organizmu. Wdychając go, po prostu powoli się trujemy i pogarszamy jakość swojego życia. Dlatego na rynku pojawiły się czujniki zawartości CO2 w powietrzu, pomagające w zmianie codziennych nawyków. Jednym z nich jest najnowszy Detektor jakości powietrza Hama CO2 Safe, który w dodatku poda nam też temperaturę w pomieszczeniu i jego wilgotność.

Zacznijmy od mobilności, gdyż czujnik jest zamknięty w kompaktowej obudowie, a jego wymiary wynoszą jedynie 7,5 x 7,5 x 3,5 cm. Urządzenie spokojnie można więc zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Utrzymane zostało w stonowanej czarnej kolorystyce.

Detektor jakości powietrza Hama CO2 Safe, dzięki wbudowanemu precyzyjnemu czujnikowi NDIR, na czytelnym ekranie szczegółowo wyświetla poziom zawartości szkodliwego CO2 w jednostkach ppm (ang. Parts Per Milion) w zakresie 400-5000. Czujnik informuje użytkownika o jakości powietrza w prosty trzystopniowy sposób: dobra jakość (zielony kolor), średnia (żółty) i słaba (czerwony). W detektorze nie zabrakło funkcji zapisania wartości minimalnych i maksymalnych dla koncentracji dwutlenku węgla w powietrzu. Przy osiągnięciu niepokojąco wysokiej wartości czujnik uruchamia alarm akustyczny, powiadamiając nas, że najwyższy czas na przewietrzenie pomieszczenia lub włączenie oczyszczacza powietrza.

Co więcej, detektor Hama może się pochwalić wbudowanym termometrem z możliwością ustawienia jednostek w których prezentowana jest temperatura powietrza pomiędzy Celsjuszem a Farenheitem od 0 do 50°C. Następną interesującą opcją jest mierzenie wilgotności powietrza w zakresie 20-95 proc. Wraz z pomiarem jakości powietrza taka kombinacja funkcjonalności pomaga znaleźć właściwą równowagę pomiędzy wentylacją i ogrzewaniem, gwarantując optymalne warunki w domu.

Po jednokrotnym naładowaniu akumulator czujnika umożliwia mu nieprzerwaną pracę przez około 3,5 godz. Do zestawu dołączony jest kabel micro USB do ładowania detektora (5V). O stopniu rozładowania baterii poinformuje wskaźnik w postaci wyświetlanych czterech kresek.

Detektor Hama ma europejski certyfikat CE i unijny RoHS (Restriction of Hazardous Substance). Warto podkreślić, że opakowanie produktu zostało wykonane z kartonu i w całości nadaje się do recyklingu. Sugerowana centa detaliczna detektora jakości powietrza CO2 Hama Safe wynosi 329 zł.