logo
Honda Miimo 70 - Nowosciproduktowe.pl-1

Honda Miimo 70 Live – nowy mini robot koszący do przydomowych trawników


08-06-2021| 08:30| Źródło: Aries Power Equipment| Fot: Aries Power Equipment

Robot koszący wprowadził rewolucyjne zmiany w sposobie pielęgnacji trawników – przede wszystkim kosi za nas, a roboty Honda Miimo potrzebują do regularnego koszenia niskiej trawy niewielkiej ilości energii. Wystarczy ułożyć instalację i zaprogramować robota, by wykreślić koszenie z kalendarza domowych zadań, a dzięki systematycznemu koszeniu trawa nieustannie się zagęszcza, jest utrzymywana zawsze na tym samym poziomie i jest pielęgnowana w sposób ekologiczny poprzez mikro mulczowanie.


Honda Miimo 70 Live to kolejny model mini robota koszącego Honda przeznaczonego do pielęgnacji przydomowych trawników w stylu smart. Jego zaletą jest uproszczona, łatwa obsługa umożliwiająca samodzielny montaż instalacji. Zaprogramowanie robota ogranicza się do ustawienia języka i zegara, a pozostałe ustawienia robot wykonuje sam podczas „mapowania” trawnika po zatwierdzeniu dosłownie paru haseł na klawiaturze interfejsu. Honda Miimo 70 Live służy do koszenia i utrzymywania trawy precyzyjnie na tej samej wysokości na powierzchni do 700 mkw. Jest wyposażony w pakiet udogodnień najmniejszego robota Honda z rozszerzeniem o nowe rozwiązania. Szerokość koszenia 19 cm, 3-stopniowa regulacja wysokości koszenia w zakresie 30/40/50 mm, czas koszenia na jednym ładowaniu – 75 min, wydajność koszenia – 32 m²/h. Elastyczny sposób instalacji bazy dokującej ułatwia samodzielny montaż przewodu granicznego i umieszczenie jej z możliwie najłatwiejszym dostępem dla robota.

Jakość koszenia bez kompromisów

Honda Miimo 70 Live, komunikujący z siecią GSM, jest wyposażony w funkcje „Map&Mow” (Mapuj i Koś), „Place&Mow” (Umieść i Koś), „Smart Timer”, które zapewniają mu samodzielne zarządzanie koszeniem na podstawie pozyskanych danych o powierzchni trawnika i pogodzie. Pełną kontrolę koszenia zapewnia przejrzysty interfejs aplikacji „Mii-monitor” oraz aplikacja Alexa działająca m. in. na urządzeniach Echo Amazon przeznaczona do komunikacji werbalnej z robotem.

Honda Miimo 70 Live, to najnowszy model robota Honda przeznaczonego do koszenia przydomowych trawników. Komunikuje z siecią GSM i jest wyposażony w funkcje, które zapewniają mu samodzielne zarządzanie koszeniem na podstawie pozyskanych danych o powierzchni trawnika i pogodzie.

– wyjaśnia Mariusz Czarnocki, Menadżer Produktu Maszyny Ogrodnicze w Aries Power Equipment, który jest Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

Funkcja właściciela ogranicza się do kontroli robota za pomocą przejrzystego interfejsu aplikacji „Mii-monitor” oraz aplikacji Alexa działającej m. in. na urządzeniach Echo Amazon przeznaczonej do komunikacji werbalnej z robotem – dodaje Mariusz Czarnocki.

Udoskonalona funkcjonalność Honda Miimo 70 Live zapewnia nie tylko zawsze piękny trawnik, ale również, a może przede wszystkim wolność w ogrodzie. Domownicy zyskują więcej czasu dla siebie i na inne życiowe aktywności oraz więcej czasu na korzystanie z zawsze zadbanego trawnika.

  • Unikalną zaletą Honda Miimo 70 Live jest komunikacja werbalna – za pomocą aplikacji Alexa (działa na urządzeniach Echo Amazon) właściciel może zdalnie wydawać robotowi polecenia werbalne, typu: „Alexa, powiedz Miimo koś”, „Alexa, co robi Miimo?” czy „Alexa, powiedz Miimo wróć do stacji.”
  • Funkcja „Mapuj i koś” umożliwia robotowi mapowanie i uczenie się powierzchni trawnika, szybki powrót do stacji dokującej i szybką identyfikację miejsca ostatniego koszenia co oznacza, że po naładowaniu akumulatora robot kontynuuje koszenie od miejsca, w którym skończył koszenie w poprzednim cyklu pracy.
  • Funkcja „Umieść i koś” zapewnia szybkie koszenie małych powierzchni (3 opcje do wyboru: 2×2, 3×3 i 4×4 m), na których znajdują się meble ogrodowe i inne elementy ogrodowej aranżacji czy ogrodowe mini boisko.
  • Funkcja „Smart Timer” umożliwia robotowi Honda Miimo 70 Lice, dzięki stałej komunikacji z siecią GSM, aktualizację danych meteo (temperatura, wilgotność powietrza, opady), które robot uwzględnia w harmonogramie koszenia, np. podczas złej pogody robot przesuwa w czasie rozpoczęcie cyklu koszenia. Kosząc, robot kieruje się danymi meteo oraz średnim wzrostem trawy (założenia uniwersalne wg badań akademickich). W trybie koszenia według preferencji użytkownika, robot kosi zgodnie z programem: w wyznaczonym dniu i o określonej porze.
  • System noży robota, ustawianych na 3 wysokościach w zakresie 30 – 50 mm służy do dostosowania koszenia do panujących warunków i mikro mulczowania, czyli ekologicznego sposobu nawożenia trawy, które jednocześnie ogranicza stosowanie innych nawozów (mniej chemii, mniej kosztów).
  • Łatwe serwisowanie. Honda Miimo 70 Live, jak cała rodzina robotów Honda, jest wyposażony w nowoczesne podzespoły o wydłużonej żywotności i użytkowany według zaleceń Instrukcji Obsługi będzie sprawnie kosić trawę przez wiele lat. Jego bezszczotkowe silniki zasilane akumulatorem są praktycznie bezobsługowe – nie wymagają serwisowania, a zapewniają większą wydajność i dłuższe koszenie. Systematycznej uwagi wymaga tylko tarcza tnąca, która w naturalny sposób zużywa się podczas koszenia. Okres gwarancji może być wydłużony aż do 5 lat.

Robot koszący to inwestycja na wiele lat. Domownicy w zamian otrzymują więcej czasu dla siebie, dla dzieci, na realizację swoich pasji, maksymalne wykorzystanie czasu na rekreację w ogrodzie. Zyskują też koszenie bez spalin, naturalne nawożenie trawy mikro-pokosem i własny piękny trawnik w stylu angielskim.