logo
Impregnat do drewna V33 - NowosciproduktowePL

Impregnat do drewna od V33


05-08-2020| 11:25| Źródło: V33| Fot: V33

Moda na drewno nie przemija. To jeden z najchętniej wybieranych materiałów budowlano-wykończeniowych. Impregnat do drewna budowlanego od V33, skutecznie chroni surowiec przed grzybami, szkodnikami i panującą w powietrzu wilgocią.


Budowa czy kupno domu to jedna z największych, a zarazem najważniejszych decyzji, jaką przychodzi nam podjąć. I choć nasze serce rwie się do planowania aranżacji poszczególnych pomieszczeń pamiętajmy, że równie ważne jest zadbanie o to, czego nie widać – fundamenty oraz konstrukcję – zwłaszcza jeśli została wykonana ona z drewna. Aby wygląd cieszył oko przez długie lata i zapewniał bezawaryjny stan konstrukcji warto stosować doskonałe zabezpieczenie przed negatywnym działaniem grzybów i owadów, jakim jest impregnat do drewna.

Specjalistyczny Impregnat V33 dedykowany jest ochronie drewna w 1, 2 i 3 klasie użytkowania. Sprawdza się doskonale wewnątrz i na zewnątrz, zwłaszcza w przypadku wszystkich typów konstrukcyjnych narażonych na częste bądź okresowe zawilgocenie tj. więźby dachowej, belek, dźwigarów, elewacji, a także okien i bram. Produkt skutecznie chroni przed grzybami podstawczakami rozkładającymi drewno oraz owadami – technicznymi szkodnikami drewna (chrząszczami i termitami). Stanowi również idealny podkład pod preparaty wykończeniowe.

Impregnat do drewna budowlanego V33

Rada eksperta V33: Drewno poddane impregnacji musi być czyste, surowe i suche, dlatego przed rozpoczęciem prac należy usunąć z powierzchni wszystkie warstwy lazury, farby, lakieru lub wosku. Produkt może z powodzeniem służyć do zabezpieczenia drewna zdrowego, jak i zainfekowanego. W pierwszym przypadku nanosimy dwie warstwy preparatu na całą powierzchnię, ze szczególną uwagą traktując pęknięcia i ewentualne uszkodzenia. Pracując z drewnem zainfekowanym, rozpoczynamy od usunięcia kruchych i stoczonych fragmentów, szlifując je lub wycinając. Elementy, które uległy znacznemu uszkodzeniu należy zastąpić nowymi. Następnie, za pomocą pędzla, nakładamy 3 warstwy preparatu, a w przypadku miejsc trudno dostępnych, używamy pistoletu natryskowego. Kolejne warstwy nakładamy po 15 minutach, a warstwę wykończeniową po 12 godzinach.

  • Producent: V33
  • Czas schnięcia między warstwami: 15 minut
  • Opakowanie i cena: 5L – 129 zł; 25l – 329 zł