logo
Weekday - odzież biodegradowalna - Nowosciproduktowe.pl

Kapsułowa kolekcja Circular Denim od Weekday


26-10-2020| 11:20| Źródło: Weekday| Fot: Weekday

Marka Weekday kontynuuje swoje dążenia do stworzenia bardziej odpowiedzialnego procesu projektowania. W sezonie jesień-zima 2020 z dumą prezentuje najnowszą kolekcję kapsułową Circular Denim, która jest w 100% biodegradowalna i w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia.


Ubrania powstały w ramach projektu Jeans Redesign zainicjonowanego przez fundację Ellen MacArthur.Jednym z najważniejszych produktów marki Weekday od zawsze były spodnie jeansowe. Większość ludzi wybiera je jako podstawę swojej stylizacji, ponieważ są ponadczasowe i unisexowe. Niestety, procesy, dzięki którym powstają produkty denimowe generują odpady i zanieczyszczenia. W ramach tego projektu, Weekday wraz z ponad 50 innymi markami korzysta z nowych rozwiązań i procesów, które mają na celu zadbać o trwałość ubrań, wpływ materiałów na organizm człowieka oraz możliwość ich ponownego przetworzenia.

Spodnie Klean i kurtka Milton zostały wykonane z mieszanki bawełny organicznej i bawełny z odpadów poużytkowych z myślą o tym, aby były jak najbardziej wytrzymałe. Do produkcji kolekcji zespół projektowy Weekday użył jak najmniej materiału, jednocześnie sprawdzając każdy szczegół i upewniając się, że wykorzystany został najlepszy, najbardziej trwały i zrównoważony wariant. Głównym celem tego projektu jest, aby obydwa produkty wytrzymały próbę czasu zanim zostaną przekazane kolejnemu właścicielowi lub zostaną poddane recyklingowi.

Dla nas to jest dopiero początek. Obecnie szukamy sposobów na to, aby stać się jeszcze bardziej wydajni i odpowiedzialni w ramach wszystkich naszych działań projektowych

mówi Per Axen, Responsible Denim Designer, Weekday.

– Przy tej kolekcji musieliśmy przemyśleć każdy szczegół, taki jak wykończenie, materiał, krój czy nawet opakowanie. Dzięki temu, możemy wykorzystać zdobytą wiedzę w przyszłych projektach. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że zaczęliśmy wykorzystywać bawełnę z odpadów poużytkowych i poprzemysłowych we wszystkich naszych produktach z denimu w sezonie wiosna-lato 2021 – dodaje Per Axen.