logo
Levi's - kurtka i spodnie - Nowosciproduktowe.pl-1

Kolekcja Levi’s na wiosnę i lato 2021


08-02-2021| 02:12| Źródło: Levi's| Fot: Levi's

Levi’s Wellthread® to więcej niż kolekcja. To szeroko zakrojone działania z zakresu projektowania i produkcji w duchu zrównoważonego rozwoju. Wprowadzenie tkanin z domieszką konopi(55%), zastosowanie nowych naturalnych technik barwienia oraz częstsze wykorzystanie organicznie uprawianej bawełny, sprawiają, że ubrania z kolekcji Wellthread® w całości nadają się do recyklingu.


W tym sezonie w Levi’s Wellthread® dominują luźne i swobodne sylwetki. Spodnie High Loose z wysokim stanem i szeroką nogawką czy damskie kurtki Trucker będą dostępne w oversizeowym kroju, który dzięki dopasowaniu w talii podkreśli ich modny, baloniasty kształt. W ofercie marki po raz kolejny pojawią się też spodnie z najbardziej zrównoważonego jeansu w historii – stworzonego z organicznej bawełny i Circulose® – przełomowego materiału wykonanego ze zużytych dżinsów. Dostępny jako część linii Levi’s® Wellthread® w modelach High Loose i Ribcage dla kobiet jeans reprezentuje ponad pięć lat badań nad designem denimu z odzysku. Nowe tkaniny z domieszką konopi W sezonie wiosna-lato 2021 Levi’s® kontynuuje wykorzystanie bawełny konopnej w produkcji całej linii Wellthread® oraz wprowadza nową tkaninę – mieszankę tradycyjnej bawełny z konopną. Denim składający się w 55% z konopi wygląda dokładnie tak samo, jak tradycyjny – jest miękki i wygodny, a co najważniejsze, jego produkcja zapewnia oszczędność zasobów, dzięki czemu ma pozytywny wpływ na tworzenie zrównoważonej mody.

Miękka i lekka tkanina zawierająca 55% konopi została wykorzystana w produkcji męskich i damskich kurtek Trucker oraz damskich spodni Ribcage Straight in Daisy Field. “Nasza idea w projektowaniu linii Wellhread® zakłada wykorzystanie materiałów sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi. Tej wiosny kontynuujemy też działania mające na celu udoskonalenie konopi stosowanej w tworzeniu kolekcji. Istotne jest dla nas, by ubrania wykonane w zgodzie z naturą, jednocześnie spełniały oczekiwania naszych klientów jeśli chodzi o autentyczność i wygodę”. – mówi Una Murphy, Senior Innovation Manager, Levi’s.

W tym sezonie marka Levi’s i linia Wellthread® porusza kwestię wykorzystywania naturalnych barwników w procesie farbowania denimu i koszulek. Tradycyjne, roślinne pigmenty często wymagają dodatkowego użycia toksycznych środków chemicznych. Linia Wellthread® wykorzystuje technikę, w której do utrwalenia koloru na włóknie wykorzystuje się fale ultradźwiękowe. Dzięki redukcji użycia ostrych środków chemicznych marka minimalizuje negatywny wpływ produkcji ubrań na środowisko. Każda koszulka z kolekcji Levi’s Wellthread® w tym sezonie została zabarwiona przy użyciu tej właśnie techniki. Linia Wellthread® inspirowana naturą to też kolorowe, farbowane w naturalny sposób t-shirty z grafikami roślinnymi, będącymi odzwierciedleniem zaangażowania marki w równoważony rozwój i ochronę środowiska. Cała kolekcja wykonana została z bawełny organicznej uprawianej bez użycia syntetycznych środków chemicznych, pestycydów czy nawozów. Uprawa bawełny organicznej sprzyja zachowaniu czystości wody, gleby i otaczającego środowiska, a także wspiera społeczność rolników.