logo
Kolekcja ESPRIT - jesień-zima 2020 - Nowosciproduktowe.pl - TOP

Kolekcja ESPRIT na jesień 2020


07-09-2020| 01:09| Źródło: ESPRIT| Fot: ESPRIT

Kolekcja Esprit Fall 2020 to kontynuacja warstwowego wyglądu i klasyczne elementy odzieży wierzchniej, które odzwierciedlają współczesny styl z doskonałą jakością filozofii Esprit – połączenie basiców z vintage’owym klimatem; wszystko ze szczególnym naciskiem na nowoczesne, przyjazne dla środowiska materiały.


Damska kolekcja Esprit to głownie lejące sukienki z nadrukami w stylu vintage, w połączeniu z brązową koniakową skórą, denimem i i przytulnymi dzianinami w modnych odcieniach Bordeaux – jasnym czerwonym i promienną kurkumą. Klasyki, takie jak puchowe i zamszowe kurtki skórzane oraz wełniane płaszcze wykonane z wysokiej jakości włoskiej mieszanki wełny są kluczowymi elementami kolekcji i są ponadczasową odzieżą wierzchnią. Te elementy najlepiej oddają ducha zrównoważonego rozwoju i są przyjazne dla zwierząt. Używając wełny, Esprit przestrzega “Reasonable Wool Standard”- niezależnej i dobrowolnej dyrektywy branżowej. Gwarantuje to traktowanie owiec wełnianych według standradów “Five Freedoms” FAWC – oznacza to przestrzeganie najlepszych praktyk, dotyczących zarządzania i ochrony gleby. Ponieważ Esprit dąży do dalszego rozszerzenia swojej oferty zrównoważonej wełny, do 2020 roku do 50% wełny będzie pochodzić z certyfikowanych źródeł.

„Sustainable Jacket” – nowa kurtka damska i męska składa się w 100% z przetworzonego materiału bez piór – jest to dalszy postęp pod względem zaangażowania Esprit w stosowanie do 2021 roku większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu – czy to w 100% z recyklingu czy z biodegradowalnych wypełnień wykonanych z imitacji puchu. Kolekcje uzupełniają pikowane kurtki wykonane z przetworzonego PET oraz kurtki 2 w 1 z wyjmowaną wyściółką.

Kolekcja ESPRIT – tu wszystko kręci się wokół basiców: klasyczne trencze, jeansy i miękkie wełniane swetry są uzupełnione nowoczesnymi kurtkami, wiatrówkami w kolorze sygnalizacji i garniturami wykonanymi z innowacyjnych materiałów. Nowy „Easy Suit” z nowoczesnej tkaniny Solotex® charakteryzuje się innowacją w zakresie zachowania kształtu, miękkości, elastycznego paska w talii i możliwością prania w pralce do 30 stopni; to wszystko bez konieczności prasowania dzięki materiałowi bez zagnieceń. Nowy „Jog Suit” wykonany z dzianiny jersey jest niewiarygodnie miękki dla skóry i równie przyjemny dla oka. Elegancki „Active Suit” jest wszechstronny dzięki detalom, takim jak wygodna elastyczna podszewka zapewniająca maksymalną swobodę ruchów i większy udział wełny bez zagnieceń.