logo
Smartfon Kruger&Matz - Nowosciproduktowe.pl-1

Kruger&Matz Drive 8 oraz Live 8 – nowe smartfony w ofercie marki


03-12-2020| 02:49| Źródło: Kruger&Matz| Fot: Kruger&Matz

Właśnie debiutują dwa nowe smartfony. Pierwszy z nich Kruger&Matz DRIVE 8 poszerza serię wzmocnionych modeli, idealnych do zadań specjalnych, natomiast drugi to ósma odsłona z serii LIVE.


Jak na urządzenie z pancernej serii Kruger&Matz przystało, DRIVE 8 został zaprojektowany tak, by spełnić oczekiwania użytkowników nawet w ekstremalnych warunkach. Poza wzmocnioną obudową, urządzenie posiada ochronę w klasie IP68, dzięki czemu jest wodoszczelny i pyłoszczelny. Jest to także wytrzymały smartfon, jeśli chodzi o baterię. Zastosowanie ogniwa o pojemności 5000mAh, gwarantuje wiele godzin pracy bez potrzeby ładowania urządzenia.

Intuicyjną oraz stabilną pracę smartofna, nawet podczas korzystania z zaawansowanych aplikacji, zapewnia odpowiednie zestawienie parametrów technicznych. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek MTK6762, wspierany 4 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, gwarantujący płynną pracę systemu Android 10.

Model DRIVE 8 został wyposażony został w duży ekran o przekątnej 6,12”. W urządzeniu zastosowano proporcje 19:9, dzięki czemu na ekranie zmieści się więcej treści wertykalnych, co znacznie ułatwia użytkowanie, w tym komfortowe przeglądanie stron internetowych. Z kolei dwa aparaty – tylny 13 Mpx oraz przedni 5 Mpx pozwolą uchwycić na doskonałej jakości zdjęciach najważniejsze chwile w czasie ekstremalnych wypraw, a także wykonać dokumentację w trudnych warunkach pracy.

To, na co warto zwrócić uwagę w modelu DRIVE 8, to technologia NFC. Funkcjonalność smartfona podnosi też dodatkowy slot na kartę SIM umożliwiający korzystanie z drugiego numeru telefonu, albo rozbudowanie pamięci telefonu za pomocą karty pamięci. Dużą zaletą jest też czytnik linii papilarnych, który pozwoli w szybki i wygodny sposób odblokować telefon.

Z kolei LIVE 8 pracuje w oparciu o ośmiordzeniowy procesor MT6762V/WDA wspierany 3 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, który odpowiada za płynne działanie systemu Android 10. Nieznacznie różni się też ekran. LIVE 8 wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 6,08” o rozdzielczość 720×1560 px i proporcje 19:9.

Jak wszystkie smartfony z serii LIVE, ósma odsłona wyposażona została w funkcję dual SIM umożliwiającą użycie dwóch kart SIM. Dodatkowo urządzenie posiada slot na kartę micro SD, który pozwala poszerzyć pamięć urządzenia nawet o 256 GB dodatkowej przestrzeni na dane i zdjęcia.

Osoby ceniące prywatność i zapisane dane docenią czytnik linii papilarnych oraz funkcję Face ID, dzięki którym mają pewność, że nikt inny nie będzie mógł odblokować ich smartfona. Co więcej, po raz pierwszy w smartfonie z serii LIVE zastosowano technologię NFC. Dzięki niej użytkownicy mogą dokonywać szybkich bezgotówkowych płatności oraz błyskawiczne parować ze sobą urządzenia.

Smukła i elegancka obudowa dostępna w kolorze ciemnej zieleni lub czerni skrywa także baterię o pojemności 4000 mAh oraz aparat 13 Mpx z przysłoną f/1.8, który pozwoli wykonać zdjęcia nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Jakość zdjęć zwiększają dodatkowe dwa aparaty 2 Mpx służące do rozmycia tła. Nowe smartfony Kruger&Matz dostępne są w oficjalnym e-sklepie marki, a także w sieci sklepów Rebel Electro.