logo

Odkryj nową erę AI z Samsung Galaxy S24


10-06-2024| 08:00| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Samsung prezentuje najnowsze smartfony Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ oraz Galaxy S24, oferując użytkownikom nowe możliwości wraz z Galaxy AI. Seria Galaxy S wyznacza nową erę rozwoju osobistych urządzeń mobilnych, która na zawsze zmieni sposób w jaki wspierają nas one na co dzień.


AI potęguje niemal każde doświadczenie korzystania ze smartfonów z serii Galaxy S24 – od komunikacji bez barier językowych (dzięki inteligentnym tłumaczeniom tekstu i rozmów telefonicznych), przez uwolnienie kreatywności swobody (dzięki narzędziom Galaxy ProVisual Engine), aż po wprowadzenie nowego standardu wyszukiwania, który odmieni sposób odkrywania otaczającego świata przez użytkowników Galaxy.

Galaxy AI oferuje inteligentne rozwiązania przydatne w wielu codziennych zastosowaniach. Zaczynając od podstawowej roli, jaką spełnia smarton, czyli komunikacji, smartfony z serii Galaxy S24 pozwolą pokonywać bariery językowe łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz będzie można porozmawiać ze znajomym lub współpracownikiem z zagranicy albo zarezerwować nocleg w innym kraju. Wszystko to dzięki funkcji Live Translate (Tłumaczenie na żywo), czyli dwukierunkowemu tłumaczeniu głosowemu i tekstowemu rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym w aplikacji natywnej. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych aplikacji, a wbudowana w urządzenie technologia AI zapewnia całkowitą prywatność rozmów.

Funkcja Interpreter (Tłumacz) umożliwia natychmiastowe tłumaczenie rozmów na żywo na podzielonym ekranie, pozwalając rozmówcom na przeczytanie prowadzonego dialogu. Co więcej, nie potrzebuje ona do działania danych mobilnych ani Wi-Fi.

W przypadku takich aplikacji jak Wiadomości, funkcja Chat Assist (Asystent pisania) oferuje pomoc w dobraniu tonu rozmowy, aby wymiana informacji odbywała się z zachowaniem odpowiednich norm, w zależności od tego, czy będzie to uprzejma wiadomość do współpracownika czy krótki i chwytliwy wpis w mediach społecznościowych. Wbudowana w klawiaturę Samsung technologia AI potrafi też tłumaczyć wiadomości, e-maile i inne treści w czasie rzeczywistym w 13 językach. W samochodzie funkcja Android Auto automatycznie streści przychodzące wiadomości i zasugeruje przykładowe odpowiedzi i działania, takie jak wysłanie przewidywanego czasu przyjazdu do celu, umożliwiając pozostanie w kontakcie i skupienie się na drodze.

Także funkcja Note Assist (Asystent notatek) w aplikacji Samsung Notes oferuje użytkownikom solidne wsparcie. Oferuje ona generowane przez AI podsumowania, tworzenie szablonów, które usprawniają robienie notatek przy pomocy gotowych formatów, oraz tworzenie okładek umożliwiających szybki przegląd notatek. W przypadku nagrań głosowych, nawet gdy mamy do czynienia z wieloma rozmówcami, funkcja Transcript Assist (Asystent transkrypcji) wykorzystuje technologię AI i zamienia mowę na tekst, tworząc transkrypcje, streszczenia, a nawet tłumaczenia nagrań.