logo

Laminam prezentuje premierową kolekcję spieków Diamond


25-04-2023| 08:00| Źródło: Laminam| Fot: Laminam

Na tegoroczne targi Salone del Mobile w Mediolanie marka Laminam przygotowała szczególne wydarzenie – w pełnym blasku przedstawia światu kolekcję Diamond. Zgodnie z nazwą, gama nowych spieków łączy w sobie najwyżej cenione walory diamentów: urodę, trwałość i wyjątkowy charakter. Dlatego też premiera otrzymała niepowtarzalną, świetlistą oprawę.


Laminam to światowy lider produkcji wielkoformatowych płyt z naturalnych minerałów, stosowanych z sukcesem zarówno we wnętrzach, jak i w zewnętrznych częściach budynków. Wysoka ranga zobowiązuje – utalentowani projektanci i uzdolnieni badacze z działu R&D (badawczo-rozwojowego) firmy niestrudzenie poszukują więc kolejnych sposobów na to, by wywołać u odbiorców komfort przebywania w danym wnętrzu. I mają znakomite osiągnięcia.

Ich najnowszą propozycją jest kolekcja Diamond, skoncentrowana wokół idei nieprzemijającej oraz wyjątkowej urody ulotnych chwil. Jak połączyć te dwie przeciwstawne z pozoru idee? Spieki Laminam czynią to z prawdziwą maestrią. Tworzą wyjątkową scenerię dla codzienności, która składa się przecież z samych wyjątkowych, niepowtarzalnych momentów. A jednocześnie, dzięki dobrze znanej, niedoścignionej trwałości, opierają się najtrudniejszej z prób – próbie czasu.

Targom Salone del Mobile po czteroletniej przerwie znów towarzyszy Euroluce – wystawa najnowszych rozwiązań oświetleniowych. Nie bez powodu więc światło odgrywa szczególną rolę również na stoisku Laminam Booth @ Salone. Premierowa kolekcja prezentowana jest w wyjątkowej, zachwycająco nowoczesnej oprawie projektu pracowni Park Associati. Starannie zaprojektowane oświetlenie pozwala przekonać się w pełni o wszystkich walorach nowych spieków. Mowa o eleganckich wzorach kamieni, wyrafinowanych kolorach, a także nowych, delikatnie opalizujących powierzchniach Lucidato Starlit. Czym się wyróżniają? Specjalna formuła wykorzystująca proszek kwarcowy daje wibrujący efekt gwiezdnego pyłu!

To jednak wciąż nie wszystko. Kolekcja Diamond zapewnia niepowtarzalne wrażenia i wizualne i dotykowe. Laminam zachwycił świat wzornictwa nowym wykończeniem Caress, która sprawia, że twarde jak kamień spieki dają przyjazne odczucie miękkości. W ten sposób codzienny kontakt z powierzchnią blatu zabudowy kuchennej, konsoli łazienkowej, stołu jadalnianego lub dowolnego innego mebla albo elementu architektury wnętrza staje się prawdziwą przyjemnością. Projektanci zyskują tym samym nowy obszar ekspresji i nowy sposób, by apartamentom lub przestrzeniom użyteczności publicznej dać jeszcze więcej przytulności.