logo
Laptop-do-2000-zl-Zobacz-propozycje-Media-Markt.jpg

Laptop do 2000 zł? Zobacz propozycję Media Markt


11-12-2020| 10:56| Źródło: Media Markt| Fot: Media Markt

Obecnie praktycznie tylko zapaleni gracze decydują się na zakup komputera stacjonarnego. Wśród standardowych użytkowników, którzy nie potrzebują najlepszej karty graficznej, wyjątkowo czułej klawiatury i bardzo wysokiej rozdzielczości ekranu, zdecydowanie dominują laptopy. Media Markt przygotował propozycję interesujących produktów. JEśli chodzi o laptop do 2000 zł to wybór jest ograniczony, ale zawsze znajdzie się kilka ciekawych opcji, które nie przekroczą wspomnianego budżetu.


Przenośne komputery są proste, niedrogie i najbardziej uniwersalne, gdy chcemy mieć sprzęt do użytku zarówno w domu, jak i w podróży. Jaki dobry laptop do 2000 zł warto kupić? Jeśli szukasz komputera w podobnej cenie, zobacz koniecznie zestawienie Media Markt.

Dobry laptop do 2000 zł – dla kogo?

Wiadomo, że w niskiej cenie nie uda się kupić nowego komputera dla wymagającego grafika czy programisty ani tym bardziej dla gracza. Proste i niedrogie laptopy to sprzęt przede wszystkim do użytku domowego – do pracy, nauki, multimediów. Kto zatem może być usatysfakcjonowany sprzętem tej klasy?

  • Uczniowie i studenci – bo dobry laptop do 2000 zł spokojnie wystarczy na potrzeby zdalnej nauki. Każdy taki sprzęt ma wbudowaną kamerę i mikrofon, umożliwi zatem udział w lekcjach online, szybkie wyszukiwanie informacji czy pracę na prezentacją lub tekstem pisanym w edytorach.
  • Podróżnicy – bo jeśli dużo się przemieszczamy, warto mieć kompaktowy, wygodny sprzęt, który nie zajmie zbyt dużo miejsca w torbie czy w plecaku, a zawsze będzie w gotowości, dzięki pojemnej baterii.
  • Seniorzy – ponieważ podstawowa wydajność i szybkość działania będzie w pełni wystarczająca, a 13–15 calowy ekran będzie znacznie czytelniejszy niż mniejszy wyświetlacz w tablecie czy smartfonie.

Co wziąć pod uwagę, szukając dobrego laptopa do 2000 zł?

  • Wielkość wyświetlacza i rozdzielczość ekranu – przy większości czynności wykonywanych na komputerze, jak obsługa programów, sprawdzanie poczty czy zakupy, to bez większego znaczenia. Będzie to istotne przy oglądaniu filmów – tutaj łatwo dostrzec różnice.
  • Pojemność dysku twardego – zawsze im więcej, tym lepiej, ponieważ nawet nie instalując wielu nowych programów, trzeba liczyć się z faktem, że same aktualizacje zwiększają wciąż zapotrzebowanie na wolne miejsce. Oprócz tego, zgrywając na komputer zdjęcia i filmy nawet z telefonu, szybko zapełnimy dysk, bo rozmiary plików są obecnie znacznie większe niż kilka lat temu.
  • Czas pracy na baterii – decyduje o tym, na ile laptop zdaje egzamin poza domem. Im dłużej urządzenie może pracować bez ładowania, tym mniej jesteśmy uzależnieni od obecności w pobliżu gniazdka sieciowego.
  • Wymiary i waga – także najistotniejsze głównie wtedy, gdy zabieramy komputer w inne miejsce niż zazwyczaj. Ogólnie laptopy teraz są lekkie. Zastąpienie tradycyjnych dysków dyskami SSD oraz rezygnacja z napędów CD/DVD sprawiają, że wymiary obudowy są skromne.
  • Procesor i pamięć RAM – główne czynniki, które decydują o tym, jak szybko laptop poradzi sobie z wykonaniem wszystkich swoich zadań. Szybka obsługa wszystkich procesów to niewątpliwie zaleta przy wykonywaniu wszystkich czynności pod presją czasu. W przypadku pamięci, warto także zwrócić uwagę, czy wyjściowa wartość jest nam dana na zawsze, czy istnieje możliwość rozbudowy.

Ranking laptopów do 2000 na 2020 rok

Laptop ASUS E406MA-EK065T FHD

To laptop wyjątkowo żywotną baterią. Czas pracy może wynosić nawet do 14 godzin z baterią naładowaną na 100%. 14-calowy ekran ma rozdzielczość Full HD. Dobrą specyfikację uzupełniają 4 GB pamięci RAM DD4 oraz dysk twardy o pojemności 128 GB. Procesor Intel Pentium to konstrukcja 4-rdzeniowa. Ten model wyróżnia także technologia IceCool. Odpowiedni system odprowadzania ciepła sprawia, że powierzchnia pod nadgarstkami zawsze ma niższą temperaturę niż temperatura ciała.

Laptop HP 15-db0044nw HD A4-9125

Laptop o klasyczny rozmiarach – z przekątną ekranu 15,6 cala. Za wydajność odpowiada zintegrowana karta graficzna AMD Radeon R3, procesor z takowaniem 3,3 GHz oraz 4 GB pamięci RAM. Dysk SSD ma pojemność 256 GB. Notebook obsługuje szybkie ładowanie, dzięki czemu 50% pojemności baterii uzyskamy w ciągu 45 minut od podłączenia ładowarki do gniazdka sieciowego. Przy pełnym akumulatorze komputer może działać ponad 10 godzin.

Laptop PEAQ Slim S130-CA464PT 13.3

Nieco mniejszy laptop do 2000 zł w naszym rankingu, o ciekawej stylistyce i lekkiej konstrukcji. Obudowa łączy w sobie aluminium i tworzywa sztuczne. Ekran z matrycą IPS ma rozdzielczość Full HD. Znajdziemy tu także dysk SSD o pojemności 64 GB, głośniki stereo i standardowej dla sprzętu tej klasy 4 GB pamięci operacyjnej. Pojemność akumulatora to 4 600 mAh.

Laptop ACER Swift 1 SF114-32

Ten model akurat o blisko 10% przekracza ustalony budżet, niemniej jednak warto o nim wspomnieć. Ten nowoczesny laptop jest bardzo smukły i ma wąskie ramki, dzięki czemu przekątna ekranu 14 cali możliwa jest do uzyskania przy niewielkich wymiarach obudowy i wadze całego urządzenia. 4 GB pamięci RAM można rozszerzyć maksymalnie do 8 GB, korzystając z wolnego slotu. Wśród największych zalet, nie sposób pominąć czytnika linii papilarnych oraz bardzo długiego czasu pracy na baterii (do 20 godzin!)

A może dla odmiany – komputer stacjonarny ACER Aspire XC?

Na koniec jeszcze warto wspomnieć o alternatywie, jeśli wciąż nie wiesz, jaki laptop do 2000 zł będzie dobry. Komputer stacjonarny zamiast laptopa to rozsądna opcja, jeśli ze sprzętu będziemy korzystać tylko w domu, a ponadto posiadamy już monitor lub podłączymy komputer do smart TV. To, co przemawia za komputerem stacjonarnym, to przede wszystkim możliwość wymiany podzespołów i rozbudowy sprzętu do aktualnych potrzeb. W zestawie za 2000 zł otrzymujemy 4 GB RAM, ale można rozszerzyć pamięć nawet do 32 GB, co w przypadku laptopa nie byłoby wykonalne. Dostajemy także bardzo dobry procesor Intel Core™ i3-8100 z takowaniem 3,6 GHz. W obudowie znajdziemy także napęd optyczny, co obecnie w mobilnych komputerach jest rzadkością.

Różnorodna oferta dobrych laptopów do 2000 zł umożliwia dobranie sprzętu do konkretnych potrzeb. Media Markt oferuje wiele możliwości, w zależności od tego, czy szukamy sprzętu mniej lub bardziej mobilnego oraz czy priorytetem jest szybkość, rozdzielczość ekranu, wydajność czy pojemność dysku.