logo
Laptop Asus Zenbook - Nowosciproduktowe.pl

Laptop ZenBook 13 i ZenBook 14 z nowej serii ASUS


13-08-2020| 05:33| Źródło: ASUS| Fot: ASUS

Laptop ZenBook 13 i ZenBook 14 to jeszcze smuklejsze i lżejsze urządzenia niż modele poprzedniej generacji. ZenBook 13 waży tylko 1,07 kg, a oba modele mierzą zaledwie 13,9 mm w profilu. Pomimo ultrasmukłej konstrukcji oferują bogaty zestaw gniazd, w tym pełnowymiarowe gniazdo HDMI oraz złącza USB Type-A, jak również gniazdo Thunderbolt™ 3 USB-C® oraz czytnik kart microSD. Są ta najsmuklejsze na świecie laptopy z ekranami o przekątnej 13,3 cala i 14 cali oferujące tak bogate i wszechstronne opcje połączeń.


Ekrany z kompaktowymi ramkami NanoEdge ze wszystkich czterech stron charakteryzują się stosunkiem wielkości ekranu do obudowy na poziomie 90% dla zagwarantowania immersyjnych wrażeń, z opcją ekranu o ultraniskim poborze energii wynoszącym 1 W, który maksymalizuje długość pracy baterii. W pełni udoskonalono również rozwiązania ułatwiające pracę użytkownikom, w tym ASUS NumberPad 2.0, maksymalnie 22 godziny czasu pracy baterii, nową konstrukcję klawiatury „od krawędzi do krawędzi“, mechanizmy zawiasów ErgoLift, a także kamery internetowe na podczerwień do szybkiego rozpoznawania twarzy. Modele ZenBook 13 i 14 są dostępne w dwóch nowych, eleganckich kolorach: Pine Grey oraz Lilac Mist.

Laptopy są napędzane procesorami Intel® Core™ 10. generacji i umożliwiają wydajną wielozadaniowość, produktywność oraz rozrywkę. Dyski SSD PCIe® 3.0 x4 o maks. pojemności 2 TB oraz najnowszy standard łączności bezprzewodowej Wi-Fi 6 (802.11ax) kompletują specyfikacje gwarantujące doskonałą wydajność i wyjątkową wszechstronność.

Ponadczasowe piękno, komfortowa mobilność

Najnowsze laptopy z serii ZenBook Classic są oferowane w wariantach z dwoma różnymi przekątnymi ekranu. Dla optymalnej wygody podróżowania dostępny jest ultralekki model o wadze 1,07 kg – ZenBook 13; natomiast dla użytkowników preferujących większy ekran idealny będzie elegancki ZenBook 14. Oba modele zostały zaprojektowane pod kątem wygody podczas użytkowania mobilnego, a ich kompaktowa i elegancka obudowa jest w całości wykonana z metalu i mierzy tylko 13,9 mm w profilu. Laptopy ZenBook 13 i 14 charakteryzują się również wysoką efektywnością energetyczną, oferując niesamowite 22 godziny czasu pracy baterii na jednym ładowaniu. Dzięki temu przed wieloma podróżami można zostawiać ładowarkę w domu, minimalizując ciężar i objętość swojego bagażu. Laptopy ZenBook 13 i 14 są idealnie dopasowane do dzisiejszego stylu życia – zawsze w drodze.

Wyróżniające się nowym, stylowym wzornictwem laptopy ZenBook 13 i 14 są dostępne w dwóch ponadczasowych wariantach kolorystycznych. Pine Grey to błyszczący kolor o spokojnym i relaksującym charakterze. Ponadto zastosowano w nim specjalną, przesuniętą wersję charakterystycznego dla laptopów ZenBook ikonicznego wykończenia „spun-metal” z koncentrycznymi kręgami. Wariant Lilac Mist ma z kolei piękny matowy odcień. Elegancki i nowoczesny, czarujący i wyrafinowany.

Najlepszy zestaw złączy

Laptopy ZenBook 13 i ZenBook 14 wyznaczają nowe limity możliwości ultrasmukłych laptopów: są to najsmuklejsze w swojej klasie laptopy na świecie, które oferują bezkompromisowe opcje I/O. Oba laptopy mierzą tylko 13,9 grubości, ale pomimo swoich niewielkich rozmiarów zostały wyposażone w pełnowymiarowe gniazdo HDMI oraz złącza USB Type-A, dwa superszybkie gniazda Thunderbolt 3 USB-C, a także czytnik kart microSD do wygodnych mobilnych transferów danych: Żadne inne aktualnie dostępne laptopy 13,3-calowe ani 14-calowe nie oferują wszystkich tych gniazd przy tak kompaktowej obudowie.

Dwa gniazda Thunderbolt 3 USB-C – z wygodą podłączania dowolną stroną wtyczki – obsługują technologię szybkiego ładowania, maksymalnie dwa zewnętrzne monitory o rozdzielczości 4K UHD do powiększenia przestrzeni roboczej, jak również prędkości przesyłu danych sięgające 40 Gb/s dla zapewnienia ultraszybkich transferów polików.

Laptopy ZenBook 13 i 14 obsługują również nową funkcję ASUS USB-C Easy Charge⁵, która umożliwia wygodne ładowanie przy pomocy szerokiej gamy standardowych ładowarek ze złączem USB-C. Dzięki technologii USB-C Easy Charge użytkownicy mogą cieszyć się ultraszybkim ładowaniem przy użyciu dowolnej ładowarki certyfikowanej do obsługi dostarczania mocy przez USB-C, jak np. zawarta w zestawie ładowarka 65 W. Kiedy gniazdko sieciowe jest niedostępne, baterię można również doładowywać za pomocą ładowarek zatwierdzonych przez linie lotnicze, ładowarek mobilnych lub powerbanków. Funkcja USB-C Easy Charge eliminuje stres podczas długich podróży lub wyjazdów w obszary o ograniczonej dostępności gniazdek elektrycznych.

Ergonomiczna konstrukcja Zenbook

ZenBook 13 i ZenBook 14 są wyposażone w wyświetlające jasny i ostry obraz ekrany ze smukłymi ramkami NanoEdge ze wszystkich czterech stron. Dzięki kompaktowym oprawkom uzyskano 90% stosunek wielkości ekranu do obudowy dla jeszcze większej immersji podczas oglądania. Opcjonalny ekran o niskim poborze mocy 1 W zapewnia niesamowitą jasność na poziomie 450 nitów, maksymalizując czas działania baterii.

Dzięki zastosowaniu nowej, ergonomicznej konstrukcji klawiatury „od krawędzi do krawędzi” zwiększono rozmiary klawiatury w celu zapewnienia wyższego komfortu pisania. Ponadto uzyskano w ten sposób miejsce na dodatkowy zestaw przydatnych klawiszy funkcyjnych po prawej stronie klawiatury. Dla maksymalnego komfortu pisania precyzyjnie zaprojektowany zawias ErgoLift automatycznie unosi klawiaturę, gwarantując optymalny kąt nachylenia, kiedy pokrywa laptopa jest otwarta. Otwarcie pokrywy tworzy również przestrzeń pod laptopem, która usprawnia przepływ powietrza.

Do wygodnego wprowadzania danych dostępne jest zwiększające produktywność rozwiązanie ASUS NumberPad 2.0. Jest to touchpad o podwójnej funkcjonalności ze zintegrowaną pełnowymiarową klawiaturą numeryczną podświetloną diodami LED. Wystarczy stuknąć ikonę na touchpadzie, aby włączyć lub wyłączyć NumberPad.

Zintegrowana kamera internetowa na podczerwień (IR) jest umieszczona u góry ramki i umożliwia szybkie i łatwe logowanie bez użycia hasła poprzez rozpoznawanie twarzy za pośrednictwem funkcji Windows Hello. Funkcjonuje to również w warunkach słabego oświetlenia, dlatego uzyskanie dostępu do laptopów ZenBook 13 i 14 jest łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej – i to w dowolnym otoczeniu.

Zenbook to doskonała wydajność

Laptopy ZenBook 13 i ZenBook 14 wykorzystują moc najnowszych procesorów Intel Core 10. generacji – aż do modeli z serii Core i7. Procesory te zapewniają szybką i płynną pracę oraz większą responsywność w porównaniu do układów poprzedniej generacji. Ponadto maksymalnie 32 GB superszybkiej pamięci RAM pomaga użytkownikom błyskawicznie wykonywać codzienne zadania.

Laptopy te są również wyposażone w niektóre z najszybszych aktualnie dostępnych dysków SSD TB PCIe® 3.0 x4 o maks. pojemności 1 TB, co gwarantuje szybkie ładowanie i prawie natychmiastowe uruchamianie aplikacji. Dzięki zastosowaniu najnowszego standardu łączności Wi-Fi 6 (802.11ax) użytkownicy cieszą się nawet 3 razy wyższymi prędkościami połączeń bezprzewodowych niż przez Wi-Fi 5, a także obsługą cztery razy wyższej liczby urządzeń i nawet o 75% niższą latencją.

Niezależnie od tego, czy pracujesz, tworzysz treści, czy też po prostu cieszysz się rozrywką, z nowymi laptopami ZenBook 13 i 14 wszystko wykonasz przy maksymalnym komforcie.


Tagi: