logo
LG K62+ Nowosciproduktowe.pl

LG K62+ z pamięcią 6GB/128GB debiutuje w Polsce


11-03-2021| 12:00| Źródło: LG| Fot: LG

Cztery aparaty wspomagane przez sztuczną inteligencję, wydajna bateria, zatopiony w ekranie aparat do selfie o wysokiej rozdzielczości, autorski korektor audio i tradycyjnie standard militarny – taki jest LG K62+. Smartfon debiutuje w Polsce w ofertach sieci Play w zestawie z bezprzewodowym głośnikiem LG XBOOM Go PN1 o wartości 249 PLN.


Dlaczego warto zainteresować się smartfonem LG K62+? Obok atrakcyjnego wzornictwa (m.in. boczny czytnik linii papilarnych) oraz dużego 6,6-calowego ekranu IPS otrzymujemy poczwórny zestaw aparatów umieszczony z tyłu: z główną matrycą 48 MP, obiektywem szerokokątnym (5MP), makro (2MP), który pozwala fotografować wyraźne obiekty z odległości 4 cm, oraz obiektywem portretowym (2MP). Za jakość zdjęć typu selfie odpowiada obiektyw z matrycą aż 28MP.

Co istotne, smartfon wspierany jest systemem sztucznej inteligencji AI CAM, dzięki czemu uchwycone kadry charakteryzują się jeszcze lepszymi parametrami. Warto dodać, że aparat zapewnia jednocześnie szybki dostęp do Google Lens, a także do Asystenta Google (poprzez dedykowany przycisk).

Użytkownicy mogą spodziewać się także płynnej pracy zapewnianej przez procesor Helio P35, który wspomagany jest 6 GB RAM-u. Z kolei na dane użytkownika przeznaczono 128 GB pamięci, z możliwością rozszerzenia o dodatkową kartę pamięci MicroSD. Bateria o pojemności 4000 mAh gwarantuje ponad 1 dzień intensywnej pracy.

Nie zabrakło także NFC do płatności zbliżeniowych, dwuzakresowego Wi-Fi oraz modułu Bluetooth 5.0. LG K62+ charakteryzuje się wyjątkowo odporną konstrukcją, co potwierdza m.in. certyfikat standardu militarnego MIL-STD 810G. Smartfon pomyślnie przeszedł 8 testów, wliczając w to m.in. przetrzymywanie w wysokiej i niskiej temperaturze. Sprzęt jest także odporny na wibracje, wstrząsy, szok termiczny czy wilgoć, co sprawia, że jest to idealna propozycja dla osób aktywnych, które potrzebują smartfona będącego w stanie dorównać szybkiemu tempu życia.

LG K62+ oferuje wysoką jakość dźwięku. Został wyposażony w sprawdzony w telewizorach LG system 3D Sound Engine. Jest to sztuczna inteligencja, która dzięki algorytmom AI mającym dostęp do 17 milionów próbek dźwięku, pozwala na dobranie jego najbardziej optymalnych parametrów. W efekcie użytkownik może liczyć na bardzo realistyczne doznania audio.

Głośnik Bluetooth LG XBOOM Go PN1 również został stworzony z myślą o aktywnych użytkownikach, ceniących świetną jakość dźwięku oraz mobilność – pojemny akumulator (730 mAh) pozwala na 5 godzin odtwarzania muzyki bez konieczności ładowania. Sprzęt jest jednocześnie odporny na zachlapania, co potwierdza klasa wodoszczelności IPX5. LG XBOOM Go PN1 dzięki wsparciu Asystenta Google pozwala na sterowanie odtwarzaniem za pomocą prostych komend głosowych. Podwójny tryb bezprzewodowy umożliwia stworzenie systemu stereo z dwóch głośników.